Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:54 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

badanie krwi

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

badanie krwi

Postprzez anusia86 » 13 maja 2010, o 22:17

Witam.
Na początku chcę się pochwalić, że jestem w ciąży:) Mieliśmy z mężem trzy podejścia i w końcu mamy upragnionego dzidziusia:) To już 5 tydzień.
Mam pytanie. Chodzę do prywatnego ginekologa i dostałam skierowanie na badania krwi. Na nim jest oczywiście pieczątka z adresem prywatnego laboratorium więc zapewne trzeba będzie zapłacić...
Czy mogę iść z tym skierowaniem do publicznej przychodni? czy też może mam iść do lekarz pierwszego kontaktu po skierowanie. Bo z tego co się orientuję to kobiety w ciąży maja badania krwi za darmo.


pozdrawiam
anusia86
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 sierpnia 2008, o 17:20

Postprzez lajla » 13 maja 2010, o 23:23

Anusiu, gratulacje! :)

Niestety skierowania od lekarza "prywatnego" nie uznają laboratoria w przychodniach czy w szpitalu - trzeba płacić. Kobietom w ciąży należą się bezpłatne padania krwi i nie tylko (jest taki program zdrowie mama i ja czy jakoś), ale jeśli jesteś pod opieką lekarza pracującego w poradni publicznej. U mnie w I ciąży to wyglądało tak, że chodziłam do lekarza prywatnie i niestety na różne badania wydaliśmy kupę kasy, na szczęście przy II ciąży miałam już od pracodawcy luxmed, więc lekarz hojnie dawał mi skierowania na różne badania, a do tego prywatnego lekarza, też chodziłam, ale już nieco rzadziej i ze swoimi badaniami, więc może tego typu rozwiązanie jakoś Cię poratuje, z tym że żeby chodzić do lekarza na NFZ trzeba mieć czas, przynajmniej ja miałam takie doświadczenia, a ponieważ z czasem było i do tej pory jest u nas krucho, to trzeba było bulić...

Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron