Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

2 kreseczki!!! ...co dalej? :)

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

2 kreseczki!!! ...co dalej? :)

Postprzez MJW » 10 stycznia 2010, o 13:18

Dziś rano zrobiłam test i...2 kreski!!! :) Nie wiem teraz co dalej? Czy powtorzyć test i jeśli tak to kiedy. Po drugie kiedy iść do lekarza.

Może to dziwne pytanie,ale zastanawiam się który to tydzień. Czy mam liczyć od dnia wyższych temperatur? Bo aktualnie to jest 12 dzień wyższych, czy od szczytu śluzu,kiedy też współżyliśmy...?

Jestem taka podekscytowana! Mój Mąż co prawda troche mnie hamuje,bo woli mieć 100% pewności,że mamy dzidziusia. Ale ja z natury niecierpliwa jestem...
MJW
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 września 2009, o 15:58

Postprzez kiniaa » 10 stycznia 2010, o 17:24

możesz od razu umówić się na wizytę- pewnie lekarz przyjmie cię ok. 8 tyg. ciąży (licząc od 1 dnia miesiączki)- wtedy będzie mógł potwierdzić ciążę, bo już będzie na tyle widoczna).

skoro mierzysz tempkę, to chyba nie musisz powtarzać testu, bo 21 dni wyższej temp. oznacza na pewno ciążę.

chyba że jesteś niecierpliwa, to możesz zrobić betę z krwi.

gratulacje :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

:)

Postprzez MJW » 10 stycznia 2010, o 19:04

Ja mam długie cykle-ok.38 dni, więc jeśli liczy się od początku cyklu, a ja jestem w 42 dniu, tzn.że to 6 tydzień :D

Dzięki za podpowiedź. Jutro zadzwonię do lekarza,może zleci mi to badanie krwi! ;)
MJW
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 września 2009, o 15:58

Postprzez artura » 10 stycznia 2010, o 21:27

gratulacje :) Niech maluszek zdrowo rośnie pod sercem Mamusi
czy wiesz mniej więcej, w którym dniu cyklu się poczęło dzieciątko, tzn. możesz podać który dzień cyklu był pierwszym dniem skoku temperatury? bo lepiej jeśli to nie był dzień ok. 15 żebyś sobie policzyła przewidywany termin porodu, dodając do tej daty (pierwszego dnia skoku) 266 dni. Jak miałaś dużo później, to z obliczeń wg daty ostatniej miesiączki wyjdzie Ci termin za wcześnie, ma to o tyle znaczenie, zeby później nie mówili że jest już dawno po terminie np. a Ty jeszcze nie rodzisz
artura
 

Postprzez Amazonka » 16 stycznia 2010, o 23:13

Wg jakiej metody interpretujesz obserwacje?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MJW » 17 stycznia 2010, o 13:51

Skok był dopiero w 30 dniu,ale wysoce płodny śluz i wysoko szyjka w 24-26. Skok utrzymuje mi się już 16 dni. Tak, więc obserwuję wszystkie 3 wskaźniki.
W czwatrek byłam u lekarza,zrobił USG i zauważliyliśmy małą kropeczkę, z której niestety jeszcze nic nie wynika. Gin powiedział,że oczywiście to może być ciąża,ale tego potwierdzić jesczze nie można. Kolejną wizytę mam dopiero za półtora tygodnia :( A ja tak bardzo chcę wiedzieć! Choć myślę,że to jednak dzidzia, bo moje samopoczucie jest różne...senność,obolałe piersi, bóle w podbrzuszu i ból kręgosłupa. Zresztą ja po prostu czuję, że to "to" :D
MJW
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 września 2009, o 15:58

Postprzez kiniaa » 17 stycznia 2010, o 16:36

no troszkę cierpliwości :)

dzidziuś na razie jest tak malutki, że na usg nic nie widać, ale niedługo podrośnie :)

Ja miałam robione pierwsze usg jakoś w 6/7 tyg. ciąży (licząc od początku @), a nawet dokładnie napiszę - to był 32 dzień wysokiej tempki (ale @ miałam dość krótkie - co 24 dni). I wtedy było już bardzo dobrze widać jak serduszko puka :)

piszesz, że u Ciebie dopiero 16 dzień wys. tempki - więc cierpliwości i spokoju - bo to dzidzi najbardziej potrzebne :)

acha, i jeszcze z tego co pamiętam,to serduszko zaczyna bić jakoś w 21 dniu wys. tempki, więc chyba przed tym momentem żaden lekarz nie będzie w stanie potwierdzić ciąży.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez MJW » 25 stycznia 2010, o 22:13

Serduszko bije!!! Dzisiaj z Mężem byliśmy u lekarza...niesamowite uczucie ;D

Dzięki wszystkim za wsparcie
MJW
Przygodny gość
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 września 2009, o 15:58


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron