Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak często wizyty kontrolne?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jak często wizyty kontrolne?

Postprzez AnnaLorenka » 19 września 2009, o 17:52

Jak byłam w ciaży z pierwszym to były co 6 tygodni. A teraz - co 4 tygodnie. Czy wy też musicie tak często chodzić do lekarza? Mam podjerzenie, że po prostu chce zarobić...
AnnaLorenka
Przygodny gość
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, o 17:39

Postprzez fiamma75 » 19 września 2009, o 18:50

i w 1 i w 2 ciąży co 4 tyg.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mmadzik » 20 września 2009, o 14:43

Ja też chodziłam teoretycznie co 4 tyg. (teoretycznie, bo tak miała zalecone przez lekarza, w praktyce zawsze wypadało mi co 5-6tyg., a i to często wydawało mi się za często).
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez kiniaa » 2 października 2009, o 15:25

ja mam co 3 tyg. ale to przez to, że mam ciążę z problemami no i muszę pilnować zwolnień do pracy.

na szczęście za wizyty nie muszę płacić, ale to jest akurat najmniej ważne, bo najważniejsze jest zdrowie dzidziusia i dobra opieka.

z tego co słyszałam, to jak nie ma żadnych problemów to wizyty są co 4-6 tyg. a pod koniec ciąży częściej.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez Kacha » 19 października 2009, o 13:52

Ja tez chodziłam co 4 tyg ale tez mi sie troche wydaje ze to naciaganie na kase bo podczas oststnich dwóch trzech wizyt praktycznie nic mi lekarz nie robil-tylko palpacyjnie-przepraszam za wyrazenie-pomacal szyjke i zgarnal 80zl, az sie zbulewrsowalam i nie wiem czy przy nastepnej ciazy nie bede chodzic do przychodni-podtsawowe badania USG i inne zrobione tez bede miala i sporo kasy w kieszeni- no chyba ze beda jakies nie daj Boze komplikacje to juz inna sprawa.
Kacha
Domownik
 
Posty: 350
Dołączył(a): 15 stycznia 2008, o 20:39

Postprzez AgaM » 19 października 2009, o 15:25

Raz na miesiąc - pierwsza z powiklaniami (wiec dodatkwoo wypadaly wizyt w szpitalach) jak si enie dzieje nic to mysle ze raz na miesiac raz na 6 tygodni jest ok ale skad mozemy wiedziec ze sie nic nie dzieje?
W pierwszej ciazy chodzilam i do panstwoego i do prywatnego a teraz tylko prywatnie. Darowalam sobei wizyty w przychodni ktore nic oprocz zwolnienia nie dawaly :(
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kiniaa » 20 października 2009, o 10:23

dziewczyny!
w przychodni też można mieć super opiekę (nawet lepszą niż prywatnie), tylko trzeba więcej popytać i poszukać. Są jeszcze ginekolodzy z powołania- co prawda- wyjątki, ale są :)
właśnie ja jestem taką osobą, której już 2 razy tzw. "państwowi" lekarze uratowali ciążę, a prywatny lekarz (cieszący się w w-wie bardzo dobrą opinią i baaaaardzo drogi) w ogóle zagrożeń nie dostrzegł.
Jak coś nazwiska lekarzy mogę podać na priva.
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez AgaM » 20 października 2009, o 10:47

kiniaa napisał(a):dziewczyny!
w przychodni też można mieć super opiekę (nawet lepszą niż prywatnie), tylko trzeba więcej popytać i poszukać. Są jeszcze ginekolodzy z powołania- co prawda- wyjątki, ale są :)
właśnie ja jestem taką osobą, której już 2 razy tzw. "państwowi" lekarze uratowali ciążę, a prywatny lekarz (cieszący się w w-wie bardzo dobrą opinią i baaaaardzo drogi) w ogóle zagrożeń nie dostrzegł.
Jak coś nazwiska lekarzy mogę podać na priva.

U mnie w Trójmieście śa takie kolejki do lekarzy przychodnianych (do prywatnych tez ) ze zdazylabym urodzic niz dostac sie wczesniej :D
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kiniaa » 20 października 2009, o 13:12

Aga,
u mnie jest tak, że kolejki owszem są, ale jeżeli nie jesteś w ciąży. Jeżeli jesteś w ciąży, to I-wszą wizytę musisz mieć wyznaczoną do 7-10 tyg. ciąży, a później to już lekarz sam ustala kiedy masz przyjść.No i zawsze kobiety w ciąży pierwsze przyjmuje.
Ale widać, co przychodnia to inaczej.
Ale warto szukać, bo naprawdę można trafić na dobrą opiekę.
pozdrawiam :)
kiniaa
Bywalec
 
Posty: 197
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 21:54

Postprzez tetley tea » 18 lutego 2010, o 17:45

MOja Przyjaciółka odwiedza regularnie co 5 tygodni. myślę ze to bardzo dobrze. na pewno przychodzi nam myśl do głowy, że lekarz chce zarobić, no ale lepiej być spokojnym :)
tetley tea
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lutego 2010, o 16:53

Postprzez kukułka » 18 lutego 2010, o 21:11

co 3 tyg (na nfz), badania mocz, morfologia co 6 tyg (tez na nfz), w pierwszej ciązy tak samo
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron