Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 10:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

BABY SAFE WKŁADKI DO WYKRYWANIA PŁYNU OWODNIOWEGO A LACTOVAG

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

BABY SAFE WKŁADKI DO WYKRYWANIA PŁYNU OWODNIOWEGO A LACTOVAG

Postprzez angel » 9 września 2009, o 13:48

Witam po raz kolejny.
mAM MALUTKI PROBLEMIK.
Muszę sobie dziś zrobić test wykrywający płyn owodniowy. tak doradziła mi pani ginekolog telefonicznie, bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie.
jestem w 35tc. Od jakiegoś czasu zauważyłam bardziej wodnisty śluz, niema go zbyt dużo. gdzieś wyczytałam, ze to w ciąży normalne, ale jednak wolę sie uspokoić.
Na tych wkładkach napisali, że może to być też mocz - w sumie czesto siusiam
:oops: ,i może byc to też jakieś nietrzymanie moczu.

Ale chodzi mi jeszcze o jedną sprawę. Wczoraj wieczorem brałam Lactovaginal ( tak profilaktycznie, bo zdarzały mi sie infekcje, teraz też przy tym śluzie byc może była malutka, ale bez swędzenia i przykrego zapachu- albo po prostu biały śluz? :roll:
MOJE PYTANIE: CZy lactovaginal może zakłócić wynik testu. POza tym taki sam wynik jest przy infekcji, jak i przy wycieku płynu. No cóz, z tym juz nic nie zrobię?
Jestem wdzięczna za odpowiedź. Może któraś z Was też miała ten problem. Proszę o modlitwę, bo dzidzia powinna byc w brzuszku jeszcze 2 tygodnie. Z Bogiem
angel
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez AgaM » 9 września 2009, o 14:18

Te wkładki niestety mają to do siebie że wynik może być watpliwy przy wielu czynnikach. :( Moze jednak warto zrobic test a ewentulanie jechac (jesli byłby pozytywny) na kontrole do IP gdzie zbadaja ilosc plynu robiac usg.
Mi saczyl sie plyn jakies 12 godzin przed skurczami ale mala urodzila sie w terminie.
Tak jak mowisz w ciąży a tym bardziej przy infekcji śluz może być.. trudno cos poradzić. Warto zrobić test i zobaczyć co dalej.
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez angel » 9 września 2009, o 14:47

a co myślisz o tym lactovaginalu, bo na bieliźnie od rana nie widzę wilgoci, tylko białawe plamki, może to resztki lactovaginalu, ? jak myślisz, może to wpłynąc na wynik?chyba, że te plamki to infekcja
przepraszam, że tak męczę.
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez AgaM » 9 września 2009, o 17:10

To moga byc resztki lactowaginalu - globulki maja to do siebie ze wyplywaja kilka godzin. Nie wiem jakie to ma znaczenie dla przebiegu testu - zakwaszaja ph pochwy (norma to 3,8 - 4,2)
Na ulotce bobo sefe jest napisane ze powazny stan zakazenia pochwy a raczej taki stan bys zauwazyla. Może tez tak być że lekki stan zapalny spowodował u Ciebie zwiększenie wydzielania slzuzu i stad to uczucie wilgotnosci.
u mnie sprawdzila sie zasada jesli po wypoczynku i szybkim wstaniu poczulam wilgotnosc (dosc mocno sie saczylo) to raczej to byly wody. Jesli ci sie to uspokoilo raczej to nie byly wody plodowe. Pozdrawiam
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez angel » 10 września 2009, o 16:37

zrobiłam sobie ten test i wyszło negatywnie(nie wody),. Ta wilgotność to nie była taka duża - kwestia plamek, więc może panikowałam. Poza tym mogłam niezbyt dobrze wytrzeć sie po skorzystaniu z toalety, a często teraz ją odwiedzam (przepraszam za dosadność)
na teście jest napisane, żeby go w przypadku żółtego koloru (nie wody płodowe) powtórzyć , kiedy nadal czuje się wilgotność. Ja miałam to zrobić, ale wydaje mi sie to bezsensowne, bo już dziś praktycznie nic.
ale dziękuję za pomoc
angel
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez AgaM » 10 września 2009, o 17:09

:) zycze powodzenia [/quote]
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron