Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:45 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

CIŚNIENIE w OKU POD WPŁYWEM STRESU

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

CIŚNIENIE w OKU POD WPŁYWEM STRESU

Postprzez angel » 9 września 2009, o 13:36

Witam. Piszę w może trochę dziwnym problemem. Mam tak zwany syndrom białego fartucha. Kiedy mam wizyte u lekarza bardzo sie denerwuję, skacze mi tętno i ciśnienie. na szczęście moja pani ginekolog i kardiolog to rozumieją Mierzę sobie ciśnienie w domu i jest w porządku.

teraz jestem w 35tc.

Ale mam inny problem. Mam wadę wzroku -2,5 (więc niewiele) i powinnam chyba iść na wizytę do okulistki. ALe się boję, że będę bardzo zestresowana i że może miec to wpływ na ciśnienie dna okai że będzie to zafałszowany wynik, a w domu bezstresowo przecież tego sie nie da zrobić, tak jak w przypadku mierzenia ciśnienia tętniczego. I że okulistka zdecyduje o cesarce, której wolałabym uniknąć.
Pierwszy poród był 4 lata temu, też cesarką, ale z tego powodu, że nie było akcji porodowej pomimo kroplówek. Mała urodziła się duża. Pani ginekolog mówi, że jak dzidziuś będzie powyżej 3500g to będzie za cesarką, chyba, że wszystko będzie szło ładnie.
No, ale ja nie wiem jak z ta okulistką.CZy można to jakoś dobrze rozwiązać. czy ktoś z Was też ma tę przykrą przypadłość?
pozdrawiam
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez mmadzik » 9 września 2009, o 13:57

Z tego, co się orientuję (wadę wzroku mam dużo większą i poród niedługo) to ze strony okulistycznej a propos porodu najważniejsze jest, czy siatkówka ma cechy odklejania. Bada się to w zupełnie bezstresowy sposób - siada się przed aparatem i patrzy przed siebie, tyle całego badania :)
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez angel » 9 września 2009, o 14:14

praktycznie cała wizyta jest bezstresowa, ale nie dla mnie. w sumie badanie ciśnienia tetniczego tez nie boli, a mi skacze
ale jeśli bede podczas tego badania zestresowana (a mam to jak w banku) - mi dużo nie potrzeba, taka już jestem - to czy może mieć to wpływ na wynik badania? czy ciśnienie tętnicze, które zapewne będzie wtedy wysokie, może wpłynąć na wynik?
jeszcze raz dziękuje za szybką jak do tej pory odpowiedź,mmadzik.pozdrawiam
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez Mysza » 9 września 2009, o 15:07

Ja też się strasznie stresuję przy wszelkich wizytach lekarskich i też, oprócz tego, że normalnie mam nadciśnienie, mam też syndrom białego fartucha. Miałam dwa razy przeprowadzane dokładne badania oczu w czasie ciąż i nigdy nie było problemu związanego z tym nieszczęsnym białym fartuchem - ze strony okulistycznej nie miałam przeciwskazań do sn. Z tego, co ja się orientuję, to rzeczywiście jeśli chodzi o sprawy związane z porodem a okulistę, to najważniejsze jest to ewentualne odklejanie siatkówki. Natomiast jeśli chodzi o ciśnienie tętnicze, to badanie okulistyczne (badanie dna oka) ma na celu określenie stanu naczyń krwionośnych, których zakończenia (? jeśli coś mylę, to może mnie ktoś sprostuje, jednak tyle zapamiętałam z moich przygód z lekarzami) dobrze widoczne są właśnie w oku.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez angel » 10 września 2009, o 16:50

Mysza, jeszcze chwile Cię pomęczę. czy Ty na tej wizycie u okulisty czułaś, że sie bardzo denerwujesz, a wyniki i tak były dobre? u mnie niestety raczej nie przejdzie ta wizyta na luza- chyba,że stanie się cud- a w te na szczęście wierzę.
Bo ja naprawdę chciałabym nie mieć tego syndromu, ale znam siebie- i niestety nie rozumiem jednocześnie. Nie wiem jakbym sobie tłumaczyła to i tak przed i w trakcie wizyty ogromny stres. ale ufam, że może kiedyś Bóg da mi ten pokój. Pozdrawiam.

I jeszcze jedno pytanko. Czy wysokie ciśnienie w oku to ma związek z ta siatkówką, i cc, czy to inna bajka? Oby oczywiście wszystko było OK.
angel
angel
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 stycznia 2008, o 10:58

Postprzez Mysza » 10 września 2009, o 17:30

Angel, przy pierwszej ciąży i pierwszym moim super dokładnym badaniu oczu (full wypas badanie, póki co tylko raz miałam badanie wszystkiego możliwego za jednym razem), denerwowałam się mocno (tzn jak na mnie normalnie ;)). Przy niedawnym badaniu już się tak nie denerwowałam. Wyniki i tak były bez zastrzeżeń.

Nie znam się aż tak na sprawach okulistycznych, ale wydaje mi się, że ciśnienie i stan siatkówki to różne bajki. Ale może odezwie się jakaś dziewczyna, która miała albo zna problem z siatkówką.

Wiem, że mówienie: "Nie stresuj się" i tak nic nie da :> więc jedynie mogę życzyć powodzenia.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron