Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Gdzie rodzić - kraków?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Gdzie rodzić - kraków?

Postprzez dziobak » 16 kwietnia 2009, o 16:58

Dziewczyny pomocy! Mam taki mętlik w głowie... nie mam pojęcia co wybrać. Ujastek, Żeromski, Siemiradzki, Narutowicz, Kopernik, Rydygier, czy co tam jeszcze wchodzi w rachubę? Myślałam o Ujastku... można tam rodzić w wodzie, a jeśli by się udało spełnić warunki, to bym się chciała załapać, oprócz tego można w Żeromskim, no i być może w Narutowiczu (to muszę sprawdzić). Kurczę, tylko ciągle dochodzą do mnie jakieś opinie, że tu źle, tam źle...
W ujastku ponoć duże obłożenie, więc jak jest za dużo chętnych to oksytocynę podkręcają... Nie wiem, czy to prawda. No i podobno mają tam kiepską opiekę nad noworodkiem i mamą, jeśli coś jest nie tak. Do tego dochodzi to, że niby ordynator kazał rutynowo ciąć pierworódki...
Kurcze... gdzie mogę liczyć na to, że położna mi nie każe leżeć (jeśli nie będę rodzić w wodzie) i będzie chronić krocze... Skąd wytrzasnąć taką położną :/ Koleżanka z pracy poleca mi jakąś sensowną babkę (unika cięcia), ale ona jest "dostępna" w rydygierze.
A tak w ogóle to najlepiej by było rodzić w domu, ale trochę się boję, bo to dopiero pierwsze dziecko... no i też nie mam pojęcia skąd wytrzasnąć położną do porodu domowego.
Są tu jakieś mamy, które rodziły w krakowie i coś doradzą?
dziobak
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 15 października 2008, o 16:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pollyanna » 16 kwietnia 2009, o 22:00

Otóż właśnie... Mogę tylko podpowiedzieć, że koleżanka rodziła w Żeromskim. Miała planowane cc, bo ma kłopoty z kręgosłupem, miednicą. Kierowała się też tym, że lekarz prowadzący ciążę tam pracuje. Mówiła mi o dobrej opiece nad mamą i dzieckiem. Mogę więcej dopytać.

Ja mam problem jeśli chodzi o Wrocław. Chyba założę nowy temat:). Mój lekarz w żadnym szpitalu nie pracuje. Chciałabym rodzić naturalnie, tylko właśnie się obawiam, że mogą nie pozwolić mi na bycie aktywną w II fazie porodu, tylko każą leżeć. Ale to tylko moje przypuszczenia... Chciałabym to wszystko oddać Panu Bogu.
Życzę dobrego wyboru.
Pollyanna
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 9 kwietnia 2008, o 09:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez MamaJasia » 21 kwietnia 2009, o 23:04

Dziobaku, polecam Ci Rydygiera - rodzilam tam. Jestem bardzo zadowolona i mam namiar na "ta" wlasnie polozna. Genialna kobieta.
Jesli chcesz info to na priv pisz :)

Pozdrawiam
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez Aguu » 4 maja 2010, o 21:26

Ja rodziłam w MSWiA na Galla, 2h i po sprawie ;)

Jako, że był to pierwszy mój poród miałam mase wyobrażeń, że musi być tak i tak... Większości nie było, ale za to była miła i pomocna położna i pan dr :D

Było dobrze, polecić mogę, ale gdzie będę rodzić przy kolejnych ciążach jeszcze nie wiem, może tam, a może poszukam jeszcze innego miejsca.

Pozdrawiam!
Aguu
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 13:22
Lokalizacja: Kraków

SPES

Postprzez Greg » 28 sierpnia 2010, o 09:10

Ja nie rodziłem, ale moja żona 3 razy. Najlepsza opieka przed i po porodzie była w prywatnej klinice SPES na ul.Królowej Jadwigi. Bezpłatnie. To był nasz trzeci poród i pierwszy raz żona odpoczęła po porodzie. Personel wykonywał całą robotę przy dziecku, zostawiając matce jedynie karmienie i inne przyjemności.
Greg
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 sierpnia 2010, o 16:52
Lokalizacja: Wieliczka


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron