Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 23:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wieczory taneczno- relaksacyjne dla kobiet w ciąży - Kraków

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wieczory taneczno- relaksacyjne dla kobiet w ciąży - Kraków

Postprzez mama_myszeczki » 25 marca 2009, o 01:54

Mamo!
Ciąża to czas, który w szczególny sposób możesz poświęcić sobie i tej małej istotce, która wkrótce zagości w Twoim domu.

Jeśli tylko Twój lekarz nie widzi przeciwwskazań do ruchu….
Jeśli chcesz spędzić twórczo czas z samą sobą, z maluszkiem i innymi oczekującymi mamami…
Jeśli nie lubisz wyczerpującej gimnastyki, a potrzebujesz trochę ruchu, a jednocześnie trochę wyciszenia, chcesz by maleństwo pokołysało się z Tobą w rytm niezwykłej muzyki…
zapraszam Cię na zajęcia taneczno - relaksacyjne dla kobiet w ciąży.

Na każdych zajęciach między innymi: delikatne ćwiczenia ruchowe, tańce z różnych stron świata, taneczne improwizacje, rozwijanie świadomości ciała, ćwiczenia oddechowe i praktyka wielu metod relaksacji.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz.17.30 na ul. Sarego 25/3. Początek 8 kwietnia! Koszt 20 zł/70 min.

Z potrzeby zapewnienia optymalnej ilości osób na grupie proszę o potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach mailowo ( cichon.annapaulina@gmail.com) lub smsowo/telefonicznie 784082425

Prowadzenie: Anna Cichoń
Psycholog, terapeuta, miłośniczka tańca. Mama małej Hani.
Od lat prowadzi zajęcia z terapii tańcem i relaksacji.

Zapraszam Was gorąco, Ania
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez Olenkita » 25 marca 2009, o 08:42

A co to za tance z roznych stron swiata i cwiczenia oddechowe? Czy to nie traci new agem? :roll:
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez mama_myszeczki » 25 marca 2009, o 23:36

[quote="Olenkita"]A co to za tance z roznych stron swiata i cwiczenia oddechowe? Czy to nie traci new agem? :roll:[/quote

Nie mam nic wspólnego z new agem. Tańce etniczne czyli tańce w kręgu są formą tańca, która sprzyja integracji i poczuciu się bezpiecznie w grupie, wszycy tańczą razem bez przejmowania się kto umie kto nie umie tańczyć bo krok jest jeden. Tańce etniczne czyli ludowe, tańczyli ludzie od wieków więc nie utożsamiałabym ich z filozofią, która ma swoje źródło chyba w XX wieku. Ćwiczenia oddechowe są za to stałym programem każdej szkoły rodzenia i jedną z prostszych sposobów zwiększenia dostawy tlenu rozwijającemu się dziecku.
Pozdrawiam podejrzliwego:)
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez Fruzia » 26 marca 2009, o 23:28

Mi też to podejrzanie zabrzmiało. Oby nie.
New age niby nowy, ale czerpie ze starego pogaństwa.
A np. joga, która pojawia się w programach dla ciężarnych, jest też bardzo stara filozofią. Ale dyskusje na ten temat już były na forum. np.
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=3914
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2740
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez mama_myszeczki » 27 marca 2009, o 20:10

No cóż, wszystkich zainteresowanych informuję, że na moich zajęciach nie ma jogi, nie znam się na niej. Pracuje na co dzień w służbie zdrowia z pacjentami z problemami psychicznymi. Szkoda, że gdy człowiek chce zrobić naprawdę coś dobrego i fajnego to spotyka się od razu z nieufnością..
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

?

Postprzez elwira » 27 marca 2009, o 21:39

Witajcie,
Nie rozumiem skąd ta podejrzliwość...Czy relaks i taniec należy od razu wiązać z tematyką NEW AGE????Ej................;)))))
Kiedy tylko zajdę w ciążę od razu zapiszę się na takie warsztaty;)Mam nadzieję,że w Gdańsku też już są;)))Jestem zapracowaną mamą i nie mam czasu na odpoczynek.Uczestnictwo w takich zajęciach na pewno pozwoli mi ZŁAPAĆ ODDECH;)
Nie mówiąc już o tym,że ruch i muzyka mają nieoceniony wpływ na maluszki;))))
Pani psycholog,która wpadła na taki pomysł,gratuluję inwencji twórczej
Gdańszczanka
ps.Ta podejrzliwość trąci z lekka średniowieczem...;))))W każdym pomyśle należy dopatrywać się jakiegoś potencjalnego zła???
elwira
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 marca 2009, o 21:24

Postprzez Fruzia » 28 marca 2009, o 22:10

No cóż, za dużo tego badziewia na świecie jest. I wszędzie próbuje się wedrzeć. Taki fakt. Nie znamy osoby, ani szczegółów zajęć, to pytamy. Czy to źle?

Elwira, przeczytałaś tamte wątki? średniowiecze :shock: W sumie piękne porównanie. Wtedy człowiek nie był jeszcze tak zagubiony.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez Jagienka » 8 kwietnia 2009, o 23:19

mama_myszeczki wspaniała inicjatywa. Ja też kocham taniec i interesuję się różnymi jego formami. Ostatnio choreoterapią :-) Planuję też wprowadzić gdzieś takie zajęcia taneczne dla kobiet w ciąży.
Bardzo popieram to, co tutaj przedstawiłaś. Nie poddawaj się, bo taka działalność jest bardzo potrzebna.
Pozdrawiam ciepło i życzę pięknych owoców Twojej pracy.
Jagienka
Przygodny gość
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 września 2007, o 22:54

Postprzez mama_myszeczki » 9 kwietnia 2009, o 00:17

dziękuję Ci Jagienka, bardzo mi miło, jak będziesz robić gdzieś choreoterapię dla mamusiek służę radą:)
A wszystkie mamy jeszcze raz zapraszam, grupa jest otwarta więc można dołączyć w dowolną środę.
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez Jagienka » 9 kwietnia 2009, o 23:17

mama_myszeczki napisał(a):dziękuję Ci Jagienka, bardzo mi miło, jak będziesz robić gdzieś choreoterapię dla mamusiek służę radą:)
A wszystkie mamy jeszcze raz zapraszam, grupa jest otwarta więc można dołączyć w dowolną środę.


odwiedziłam Twoją stronę. Moje klimaty :D
Gdzie uczyłaś się choreoterapii? Szukam jakiegoś dobrego miejsca. Aktualnie mam certyfikat ze Studium Terapii przez Sztukę z Krakowa, ale chciałabym jeszcze odbyć jakiś dobry kurs samej choreoterapii.
Jagienka
Przygodny gość
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 września 2007, o 22:54

Postprzez mama_myszeczki » 10 kwietnia 2009, o 09:55

Terapii prze taniec i ruch nie uczą raczej w Krakowie niestety. Ja jeździłam gł. do Poznania w ramach Biennali Tańca i do Warszawy do Zuzanny Pędzich. Dobry kurs jest w WAWie w DMT ale trwa 3 lata i kosztuje bardzo dużo. Pozdrawiam. Radosnego Święta Zmartwychwstania!
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez mama_myszeczki » 29 kwietnia 2009, o 23:05

Zmiana miejsca i terminu! Zapraszamy na warsztaty taneczno- relaksacyjne do Rodzinnego Centrum Położniczego " Koala" przy ul. Praskiej 18 w Krakowie. Zajęcia w każdy czwartek o 16.30.
Przytulne, rodzinne, profesjonalnie urządzone miejsce dla wszystkich mam. Pozdrawiam serdecznie!
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez MamaJasia » 1 maja 2009, o 15:07

A czy sa organizowane takie zajecia dla mam rozpakowanych juz? 8)

Co do New Age - to rozumiem dziewczyny. Techniki relaksacyjne pochodza z tego nurtu wlasnie... wiec obawy sa jak najbardziej na miejscu.
Wydaje mi sie jednak ze tutaj bardzie chodzi o gre slow :) Prawda mamo_myszeczki ???
Jaki jest koszt tych zajec?
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez malamia » 1 maja 2009, o 19:41

MamaJasia napisał(a):
Co do New Age - to rozumiem dziewczyny. Techniki relaksacyjne pochodza z tego nurtu wlasnie... wiec obawy sa jak najbardziej na miejscu.


Fijałkowski w "Przygotowaniu do naturalnego porodu" jak najbardziej poleca techniki relaksacyjne i są to dokładnie te same techniki, których uczyłam się w czasie studiów psychologicznych :) Więc nie upraszczajmy...
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez MamaJasia » 3 maja 2009, o 22:11

Malamia napisalam wyraznie, ze zapewne chodzi tu o gre slow :)

Pozdrawiam serdecznie :)
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez mama_myszeczki » 4 maja 2009, o 21:52

[quote="MamaJasia"]A czy sa organizowane takie zajecia dla mam rozpakowanych juz? 8)

Co do New Age - to rozumiem dziewczyny. Techniki relaksacyjne pochodza z tego nurtu wlasnie... wiec obawy sa jak najbardziej na miejscu.
Wydaje mi sie jednak ze tutaj bardzie chodzi o gre slow :) Prawda mamo_myszeczki ???
Jaki jest koszt tych zajec?[/quo

Witaj MamoJasia
W Centrum Położniczym Koala sa zajęcia dla mam po porodzie, bardziej gimnastyczne, ale myślę ze też jest fajnie:) Koszt moich zajęć w Koali jest 25 zł.
I też rozumiem dziewczyny. I myślę, że nie chodzi tyle o grę slow tylko o to że pod tym samym nazewnictwem mogą się kryć dobre i podejrzane rzeczy.
Pozdrawiam ciepło
mama_myszeczki
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25 marca 2009, o 01:49

Postprzez MamaJasia » 4 maja 2009, o 22:20

Mamo_Myszeczki, gdyby kiedys powstaly u was spotkania dla mam z dziecmi powyzej 6 miesiaca to prosze o kontakt :D
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron