Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ciąża a basen

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ciąża a basen

Postprzez Nźmia » 12 grudnia 2008, o 12:44

Chciałabym zacząć chodzić na basen (jestem w 16 tyg. ciąży), ale słyszałam, że od II trymestru zmienia się śluzówka pochwy i bardzo łatwo jest o grzybicę czy zapalenia. Jak to z tym jest? Basen ma ozonowaną wodę i wydaje się czysty ;)
Nźmia
 

Postprzez dota321 » 12 grudnia 2008, o 13:32

ja bym chętnie chodziła, ale właśnie ze względu na możliwe stany zapalne i grzybicze lekarz mi zabronił. Ale u mnie to kwestia cukrzycy i potwornie rozchwianych cukrów przy tego typu infekcjach, i to te cukry moga narobić bigosu dzieciaczkowi... :?
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez oreada » 12 grudnia 2008, o 16:54

Ja wiem tyle, że basen w ciąży to była jedna z najcudowniejszych rzeczy, szczególnie pod koniec. Jedyne miejsce, gdzie kręgosłup odpoczywał. :)

A poza tym ruch same zalety i bez ciąży. ;)
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez Wilhelmina » 12 grudnia 2008, o 17:52

W moim przypadku basen towarzyszył mi przed ciąza, w trakcie ( całej ciazy) i po. Pływałam w basenie od grudnia do czerwca, a od czerwca kapałam sie w morzu do wrzesnia, w pazdzierniku rodziłam , zaszłam w ciaze w styczniu.Ale, jest jedno ALE. Do tej pory nie wiadomo co było przyczyną podwyzszonego crp po porodzie u mojego synka,, ja podejrzewam ze to morze od kapieli w morzu, ale zaden lekarz nie potwierdzil tej tezy. Ginekolog, a nawet dwóch nie zakazał mi kapieli morskich i tych w basenie, pytałam sie o ewentulne zagrozenie( mówili ze tytlko przy infekcjach grzybicznych kapiele nie wskazane). Nie wiem czy to cos pomogło, rozjasniło, pewnie nie, ale podzieliłam sie swoim doswiadczeniem...badz, co badz ból kregosłupa w ciazy ( w moim przypadku) a co to takiego? :lol: :wink:
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez oreada » 12 grudnia 2008, o 18:12

Mnie kręgosłup zaczynał boleć, jak odpuściłam z cwiczeniami na parę dni. :) Dalej zresztą tak jest. Dobra motywacja do trzymania linii. :)
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron