Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wynik HCG+b

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wynik HCG+b

Postprzez mariuszb » 5 grudnia 2008, o 22:38

mam pytanie: mojej żonie wyszedł wynik HCG+b = 343 czyli ok. 4 tydzień ciąży a 6 dni później spadł do 1,4. jeden ginekolog powiedział że była bardzo wczesna ciąża i chyba zarodek nie doszedł do macicy bo nie było zmian w macicy; natomiast drugi ginekolog powiedział, że wynik np. 343 może pojawić się przed owulacją a żona nie była w ciąży bo nie było zmian na macicy; nie wiemy co myśleć; może ktoś wie czy badania krwi HCG+b mogą się rzeczywiście mylić i odczytywać owulację jak ciążę ?
mariuszb
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 października 2008, o 22:03

Postprzez fiamma75 » 6 grudnia 2008, o 12:40

nie, rację miał pierwszy gin. a po tak wczesnym poronieniu nie musi być żadnych specjalnych zmian w macicy.
Aby odczytać ouwlacje bada sę poziom LH.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Lucy. » 6 grudnia 2008, o 14:54

Lekarzem nie jestem ale również mocno wydaje mi się, że poziom 340 BHcg niewątpliwie wskazywał na ciążę. Są normy BetaHcg dla poszczególnych tygodni (powinny takie być chociażby na karcie z wynikiem) i taki wynik rzeczywiście odpowiada ok 4 tygodniowi. Ja poszłam do lekarza z wynikiem bety 18,2 i z całym przekonaniem na tej postawie stwierdził ciążę.

Ok 15-20% poczęć niestety nie przetrwa do 3go miesiąca. Sporo kobiet w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy, a poronienie traktuje jak spóźnioną miesiączkę. Nie jest to abolutnie niczyja wina, a Bóg/natura regulują w ten sposób życie - takie ciąże są uszkodzone i od początku zbyt słabe, by mogły sie prawidłowo rozwinąć.
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron