Teraz jest 28 marca 2024, o 15:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Rentgen klatki piersiowej w ciąży+prośba o modlitwę!

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Rentgen klatki piersiowej w ciąży+prośba o modlitwę!

Postprzez Lucy. » 25 listopada 2008, o 19:02

Witam. Nie wiedząc, ze jestem w ciąży miałam wykonany rentgen klatki piersiowej. Pomińmy prosze fakt czy było to rozsądne czy nie, wydarzenia miały miejsce bardzo szybko, nikt nie poinformował mnie o możliwości ubrania fartucha w razie gdyby itd. Stało się.
Wg moich wyliczeń (na podstawie betaHcg, usg, zapisków dat współżycia) była to bardzo wczesna ciąża - ok tygodnia po zapłodnieniu.
Proszę o wypowiedzenie się tylko osoby które mają na ten temat rzetelną wiedzę lub doświadczenie. Spotkałam się już bowiem z tak skrajnymi reakcjami (reakcja "sąsiadki sąsiadki" że z tego co wie to dziecko może nie mieć nóżek i rączek albo mieć zespół Downa po reakcje lekarzy że w tak wczesnej ciąży i przy współczensych aparatach siła promieniowania jest zbyt mała by mieć jakikolwiek wpływ na płód). Z góry dziękuje za rzetelne, poparte wynikami badań medycznych odpowiedzi jakie jest prawdopodobieństwo ze dziecko może przez wykonany rentgen być w jakikolwiek sposób "uszkodzone". Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 26 listopada 2008, o 16:50 przez Lucy., łącznie edytowano 1 raz
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez julieta » 25 listopada 2008, o 19:41

Lucy z reguły jest tak, że czynniki tzw teratogenne działające w tak wczesnej ciąży albo powodują poronienie, albo po prostu nie dają negatywnych skutków. Wady rozwojowe (jak brak kończyn) powstają, gdy czynnik szkodliwy działa w momencie tworzenia się danego narządu.
Oczywiście powinno się unikać jakiegokolwiek narażenia, no ale stało się. Bądź dobrej myśli. Pomodlę się za Ciebie i popytam jeszcze znajomych radiologów.
julieta
Przygodny gość
 
Posty: 37
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 09:58
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez NB » 26 listopada 2008, o 14:09

Julieta ma rację. Taki jest ten mechanizm.
Niestety nikt nie odpowie Ci czy miało to wpływ czy nie miało.
Modlić się trzeba i czekać. Co pozostaje?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucy. » 26 listopada 2008, o 16:50

Julieta, dziękuję za odpowiedź i modlitwę. Będę wdzieęczna, jesli popytasz jeszcze znajomych "specjalistów". Wszyscy, których pytam mówią albo to co Ty - że na tym etapie to za wcześnie, że współczesne aparaty dają bardzo małą siłę promieniowania albo że wiązka promieni jest teraz tak skupiona, że nie powinna nawet płodu dosięgnąć.
Tak czy siak słysząc takie opinie jak napisałam powyżej, czytając domorosłych specjalistów na forach itd każdy na moim miejscu byłby chyba co najmniej zmartwiony.
Modlę się, NB, oczywiście i mam prośbę ŻEBY KAZDY KTO PRZECZYTA TĄ MOJA HISTORIĘ CHOĆ W KRÓTKIEJ MODLITWIE ZWRÓCIŁ SIE DO BOGA O ZDROWIE DLA MOJEGO POCZĘTEGO DZIECIACZKA.

Dziękuję Wam z góry, jeżeli chcecie, możecie zostawić tutaj malutki "ślad" takiej pamięci i modlitwy. Bardzo dziękuję wszystkim.
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez NB » 26 listopada 2008, o 18:05

Głowa do góry, wierzę, że będzie dobrze :)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pollyanna » 26 listopada 2008, o 20:53

Będę pamiętać w modlitwie.
Pozdrawiam:)
P.
Pollyanna
Przygodny gość
 
Posty: 71
Dołączył(a): 9 kwietnia 2008, o 09:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez mamazo » 26 listopada 2008, o 21:07

Pozdrawiam i daj spokój z czytaniem i szukaniem informacji w internecie. To prosta droga do szaleństwa.
Pamiętam w modlitwie.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agrafka » 26 listopada 2008, o 21:30

Lucy, będę pamiętać.
Agrafka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13 stycznia 2008, o 17:43

Postprzez Katarzynkas » 5 lutego 2009, o 16:33

Lucy i ja również pomodlę się za was, bądźcie dobrej myśli. Głowa do góry. Najważniejsze to nie zamartwiać się!!!
Katarzynkas
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 sierpnia 2008, o 13:47
Lokalizacja: świętokrzyskie

Postprzez Wilhelmina » 11 lutego 2009, o 23:07

Droga Lucy, pamietasz jak wiele osób modliło sie w intemcji twojego Synka? Jestem pewna, ze i tak nie wszyscy "głośno" o tym piszą na forum, Bądz dobrej mysli, zapewniam, że cała Twoja rodzina została objęta naszą modlitwą. NAWET JESLI NIEBO ZMĘCZYŁO SIĘ BŁĘKITEM, NIE GAŚ NIGDY SWIATŁA NADZIEI" :D
Wilhelmina
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 27 września 2008, o 22:52
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lucy. » 29 marca 2009, o 23:08

Ojej, jak dawno mnie tu nie było!
Powinnam chyba poinformować tych, którzy byli ze mną, nami, w modlitwie w tamtym trudnym czasie - jestem w 25 tygodniu ciąży, która rozwija się prawidłowo! Byłam juz kilka razy na usg i wygląda na to, że będziemy mieli drugiego, zdrowego i ślicznego (to to już sobie dopowiadam) chłopczyka :-)
SERDECZNIE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM ZA WSPARCIE MODLITWĄ, ZA POŚWIĘCONY NA NIĄ CZAS I CIEPŁE SŁOWA
Lucy.
Przygodny gość
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 maja 2005, o 22:46

Postprzez lotka » 30 marca 2009, o 15:56

Lucy, to wspaniale! :)
Oj chyba będzie to syneczek mamusi... ;)
Wszystkiego dobrego dla Ciebie i Dzidziusia!
lotka
Przygodny gość
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 grudnia 2006, o 06:54
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez Dorotaa » 31 marca 2009, o 19:59

lucy to cudownie, że wszystko dobrze idzie, tak trzymajcie :)
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez Olimpia » 4 lutego 2011, o 14:31

Krótki tekst na temat badanie rtg a ciąża :)
Olimpia
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 stycznia 2011, o 13:38


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron