Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Urodzić razem i naturalnie - książka położnej Ireny Chołuj.

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Gracja » 31 sierpnia 2008, o 11:04

Ja tez mam ta ksiazke, jest wspaniala, ale mam jedno zastrzezenie.
Brakuje mi bardzo ilustracji, rysunkow, przy opisach pozycji do porodu. Bez tego troche nam trudno je cwiczyc.

Czy ktos kto ma kontakt z Autorka, moglby jej przekazac ta mala sugestie na przyszlosc?

Oboje z mezem uwazamy, ze te ilustracje, zwykle rysunki, bardzo by pomogly.

Gracja, juz po terminie :wink:
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AnnaJo » 31 sierpnia 2008, o 11:14

Gracja, wchodząc na aukcję tej książki na allegro znajdziesz adres mailowy do samej autorki :lol: szybko odpowiada na maile
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez Gracja » 31 sierpnia 2008, o 12:14

Ok, dzieki:)
Znalazlam zdjecia tych pozycji w internecie, wiec ok :wink:
Ale myslimy sobie z mezem, ze gdzie jek gdzie, ale w tej ksiazce zdecydowanie powinny sie znalezc :wink:
Pozdr
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 31 sierpnia 2008, o 14:04

Gracja napisał(a):Ja tez mam ta ksiazke, jest wspaniala, ale mam jedno zastrzezenie.
Brakuje mi bardzo ilustracji, rysunkow, przy opisach pozycji do porodu. Bez tego troche nam trudno je cwiczyc.

Czy ktos kto ma kontakt z Autorka, moglby jej przekazac ta mala sugestie na przyszlosc?

Oboje z mezem uwazamy, ze te ilustracje, zwykle rysunki, bardzo by pomogly.

Gracja, juz po terminie :wink:


Ale przecież w książce są zdjęcia.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gracja » 31 sierpnia 2008, o 16:12

Zdjecia sa, owszem.

Sa zdjecia z porodow i nie tylko, ale tam gdzie opisane sa kolejne pozycje, przydalyby sie naszym zdaniem albo zdjecia, albo ilustracje.

Z ilustracji latwiej sie zorientowac o co chodzi, niz tylko z opisu.
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MamaJasia » 31 sierpnia 2008, o 18:54

Ile sie placi za przesylke??? Moze z gory za to placic, czy przy odbiorze???
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez AnnaJo » 31 sierpnia 2008, o 20:33

ja sie umówiłam na przelew na konto, bo koszt za pobraniem to 11,50, czyli 1/3 ceny książki.
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez dota321 » 1 września 2008, o 09:42

Mąż mi wczoraj kupił :)
Kochany...
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez dota321 » 10 września 2008, o 09:21

Kurczę, i po co mi kupił? Naczytałam sie, a tu właśnie dowiedziałam sie, że cukrzyczkom poród wywołują czasem juz ok. 36 tyg. najpierw uroczym cewnikowaniem szyjki macicy. :cry: A potem dopiero, jak skutków brak, to oksytocyna. Ha, tak oto bedzie cudownie, intymnie i naturalnie, z bólu, strachu i upokorzenia można sie skisić juz na samym wstepie. Juz wiem, czemu wszystkie ladują na cesarkach. :evil: Przypadki medyczne nie mają prawa do ludzkiego potraktowania :evil:
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez AgaM » 10 września 2008, o 09:47

Ale spoko.. czasem ckurzyczki mja normlany naturalny porod:) ODwagi:)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gracja » 10 września 2008, o 09:49

Dota, nie dawaj sie takim myslom.
To, ze trzeba wykonac cos tam, nie musi wcale oznaczac, ze bedziesz odarta z intymnosci. Mowie z wlasnego doswiadczenia, kwestia tych, ktorzy beda ten zabieg wykonywali :wink:
I pamietaj, ze jestes pod najczulsza opieka Pana Boga, a On potafi niezle pozytywnie zaskoczyc :D :D :D (To tez z wlasnego doswiadczenia :wink: )
Glowa do gory!!!!
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 11 września 2008, o 10:54

ehhh, na razie to i tak czysto teoretyczne rozważania
Najpierw trzeba zajść w ciążę, a potem ją utrzymać do powiedzmy 36 tygodnia, i potem można sie martwić :?
PS. Gracjo, w szpitalu, w którym pewnie bedę kiedyś rodzić obowiązują procedury; w myśl tych rutynowych procedur sposób postępowania jest taki, a nie inny; efekt jest taki, że jedna z cukrzyczek, która teraz siedzi w tym szpitalu i czeka na poród (37 tydzień) miała rewelacyjny dzień, bo najpierw cewnikowali, potem zaczęła się wyrywać i nie zgadzać na cewnikowanie, po południu dostała oksytocynę w max. dawce i znowu nic - i tak cały dzień w nerwach i strachu, i lekarskich interwencjach; rujnujące psychicznie i strasznie męczące, prawda? póki co w tej rozgrywce natura wygrywa z procedurami szpitalnymi :)
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Gracja » 11 września 2008, o 13:36

Wiesz Dota, procedury procedurami, a Pan Bog i tak jest ponad tym wszystkim...

Nie zazdroszcze Ci i nie twierdze, ze to latwe...
Co wiecej, sama niedawno panicznie balam sie porodu, wolalam do Niego o pomoc, o pokoj w sercu, o wieksza ufnosc... i balam sie dalej, tyle ze z przerwami. I wszystko potoczylo sie tak jak tego pragnelam, a nawet lepiej :D Spelnil WSZYSKIE moje prosby :D

Zycze Ci, by Dzieciatko szybko zagoscilo pod Twoim sercem, by sie zdrowo rozwijalo i szczesliwie przyszlo na swiat.
A wszelkie doswiadczenia by tylko umacnialy Cie w ufnosci.
Dla NIego nie ma rzeczy niemozliwych :wink:
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jagienka » 15 września 2008, o 22:02

Gracja napisał(a):Dota, nie dawaj sie takim myslom.
To, ze trzeba wykonac cos tam, nie musi wcale oznaczac, ze bedziesz odarta z intymnosci. Mowie z wlasnego doswiadczenia, kwestia tych, ktorzy beda ten zabieg wykonywali :wink:
I pamietaj, ze jestes pod najczulsza opieka Pana Boga, a On potafi niezle pozytywnie zaskoczyc :D :D :D (To tez z wlasnego doswiadczenia :wink: )
Glowa do gory!!!!


W pelni się z tym zgadzam :-)
Ja poród wspominam jako jedno z najpiękniejszych przeżyć (obok ślubu i dawania życia naszemu Dzieciątku).
Rodzilam w szpitalu razem z Męzem pod opieką dyżurnej Położnej i pani doktor (nie umawiałam się wcześniej z nikim z personelu medycznego).
Uwierzyłam, że uda się urodzić siłami natury, bez znieczulenia i oddałam to Panu Bogu. I udało się.
Jagienka
Przygodny gość
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 września 2007, o 22:54

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron