Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 16:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kosmetyki w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

kosmetyki w ciąży

Postprzez Eloiza » 16 czerwca 2008, o 11:46

Witajcie! jestem w 10tc :) moje pytanie - czy i kiedy można stosowac jakies kosmetyki na rozstępy? jakie polecacie? pozdrawiam wszystkich oczekujących!
Eloiza
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 czerwca 2008, o 11:43

Postprzez kozica2 » 16 czerwca 2008, o 14:58

Kosmetyki na rozstępy są polecane od drugiego trymestru. Ja w pierwszej ciąży stosowałam raz krem gerber dla kobiet w ciąży oraz ziajka Mama mia. Ten drugi bardzo mi przypadł do gustu, jest poza tym dosyć tani. Nie zrobiły mi się żadne rozstępy. W drugiej ciąży gdy pojawiły mi się rozstępy wokół pępka "zaszalałam" i kupiłam sobie zestaw musteli (przeciw rozstępom i na już istniejące). Nabawiłam się przez to tak okropnego uczulenia, że przeżywałam koszmary, jeszcze przez kilka tygodni po odstawieniu swędziały mnie uda i brzuch, nie do wytrzymania miałam czerwone placki i drapałam się do krwi, bo po prostu nie dało się nie drapać. Lekarka podejrzewała cholestazę, ale badania nie potwierdziły. Gdy potem po porodzie spróbowałam jeszcze raz tego kremu nastąpiło to samo.
Najlepiej starać się nie przytyć za dużo, nie jeść słodyczy, ja w drugiej ciąży sobie trochę popuściłam pasa i myślę, że dlatego mi się zrobiły rozstępy
kozica2
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Tatuś » 16 czerwca 2008, o 22:12

ja po pierwszej ciąży byłam bez kosmetyków - zupełnie i żadnych rozstępów. Po drugiej ciąży mnóstwo smarideł, w tym głównie oliwka penaten w żelu i koszmarne rozstępy :cry:

Mam wrażenie, że w pierwszej ciąży skóra się jedynie nadwątla, a w drugiej nadwątlona puszcza zupełnie. ja w drugiej nie jadłam słodyczy, a efekt i tak koszmarny :cry:

Musteli używałam po ciąży, żeby niby zmniejszyć rozstępy, ale to już jest musztarda po obiedzie - nie widzę efektów. Mąż czasem mówi, że się ciut zmniejszyły (ale chyba dlatego, że on mi ten krem kupił :lol: )

Ja bym chyba tą Mustele spróbowała w ciąży - wiele osób ja poleca i znam wiele osób, które z dobrymi efektami stosowało, ale niektórzy odradzają w ogóle takie kosmetyki. Patrz tu:
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=3543
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Postprzez Dorotaa » 17 czerwca 2008, o 09:23

mnie uczyli na studiach, ze jeśli ktoś ma mieć rozstępy to pomimo stosowania najlepszych kremów bedzie je mial taka uroda skóry, a jak ma ich nie miec to ich nie bedzie mial i już :(
planowałam niczym sie nie smarować ale uleglam hihi, smaruje sie kremem Pharmaceris dr. Ireny Eris, koleżanka mi go polecila, ona nie ma zadnego rozstepu ale nie wiem czy to zasluga tego kremu czy wlasciwosci skóry. Mi na piersiach rozstepy zrobily sie juz chyba w 3 miesiacu :!: Na kremie pisze zeby od drugiego trymestru tak jak napisała Kozica

Dorota 30 tc
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez kato2 » 19 czerwca 2008, o 21:05

mozesz od poczatku ciazy smarowac sie oliwka dla dzieci
coz jednym pamaga drugim nie
w moim przypadku za bardzo sie nie sprawdziala
ale sproboj
kato2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 12 lutego 2007, o 21:39

Postprzez MamaJasia » 20 czerwca 2008, o 11:25

Eloiza w pierszej ciazy do 36/37 tc nie mialam nawet znaczka, potem brzuch pekal mi w oczach. Teraz nie mam rozstepow nowych ;) same stare juz biale zostaly. obecnie jestem w 30tc.

Uzywam Ziajki Mammamijka -ale tez uwazam ze to i tak nic nie da.
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez ELFIATKO » 20 czerwca 2008, o 12:11

Ja kupiłam sobie Rossmann, Babydream (mam z tej serii też żel dla kobiet w ciąży polecam miły delkiatny zapch)i czekam do drugiego semsetru ,aby go używać.Smaruje się oliwką od czasu do czasu.
Na temat rostępów to słyszała,że to zależy od skóry czy ma skłonność do nich czy nie.
ELFIATKO
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 czerwca 2008, o 16:23

Postprzez genowefa » 20 czerwca 2008, o 13:29

ELFIATKO napisał(a):czekam do drugiego semsetru ,aby go używać.


a to studia mają znaczenie przy smarowaniu się kremem? :lol: :lol: :lol:
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez MamaJasia » 20 czerwca 2008, o 22:19

Helsa zartownisiu jeden ;)

Elfiatko ja stosowalam w poprzedniej ciazy te kosmetyki z Rossmana wlasnie i bardzo je sobie chwale !!! Polecam. Sa w miare tenie, a niczym od tych drogich sie nei roznia. Polecam olivke i zel pod prysznic - delikatny zapach. Geste i naprawde czuc ze sie mialo to na sobie.
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron