Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Alergia w ciazy

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Alergia w ciazy

Postprzez MamaJasia » 15 maja 2008, o 14:52

Kochani, nie wiem co robic. Od kilku dni mam straszny bol zatok, czolowych lub nosowych - na przemian. Łzawienie. W uszach mi dudni.
Ktos mi powiedzial ze to alergia.
Poszlam do lekarza i dostalam 2 leki. Buderhin w areozolu oraz AzitrolLek.

Wyczytalam w necie ze Buderthin - nie ma badan na kobietach w ciazy, ale na zwierzetach wykazal ze szkodzi na plod.

Co stosowac ? Chodzi mi najbardziej o ten straszny bol...
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez genowefa » 15 maja 2008, o 16:46

ten bude coś tam to jest niezły... ja bym się chyba bała...

U dzieci mogą wystąpić zaburzenia wzrostu (należy regularnie mierzyć wzrost i być w stałym kontakcie z pediatrą). Rzadko reakcje uczuleniowe na skórze twarzy, podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe i jaskra. W pojedynczych przypadkach obserwowano owrzodzenie śluzówki i perforację przegrody nosowej. Stosowanie większych dawek niż zalecane może prowadzić do wystąpienia objawów zahamowania czynności kory nadnerczy.
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez genowefa » 15 maja 2008, o 16:48

ten drugi też niczego sobie... a masz możliwość iść do innego lekarza?


na pewno pij/jedz wapno
ja brałam na zatoki i katar sinupret ale to chyba za słabe i raczej nie zadziała na alergię...
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez mamazo » 15 maja 2008, o 17:27

Ja w czasie ciąży i karmienia brałam poczciwy Virlix, ale miałam tylko łzawienie, oczy czerwone i hektolitry wody z nosa. Żadnego bólu zatok.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dota321 » 15 maja 2008, o 19:45

a po co ten azitrolek przy alergii??????
wrrrrr....
skonsultowałabym sie jeszcze z jakimś innym lekarzem; nie jestem pewna czy to alergia, bo ból zatok to raczej nie przy alergii- no, chyba że doszło do infekcji bakteryjnej (stad moze być antybiotyk- azitrolek- w ciązy kat.B... ); jakby sie dało to może spróbowałabym jeszcze z dzień pociągnąć na np. sinuprecie i inhalacjach z soli fizjologicznej; jak nie- prędzej wzięłabym ten antybiotyk, a z budesonidem to bym sie w ogóle wstrzymała, a spróbowała ew. zastąpić wapnem (wiem ze nieporównywalnie słabsze, ale sterydu w ciazy to naprawdę bałabym się zazywać; o lekach jest tu:
http://www.potomek.pl/leki_w_ciazy_free.html
ale trzeba też pamiętać, ze czasem nie ma innej możliwości
na pocieszenie dodam, ze jak kiedyś będę w ciązy to przez cały czas bedę musiała zażywać lek, który nalezy do kat. C :( ale innych opcji brak
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez MamaJasia » 16 maja 2008, o 11:52

Bylam dzis u innego lekarza. Przebadana jestem od nosa po uszy ;)
Dostalam
* Bioparox
* Flixonase [raz dziennie jedna dawke]
*Calcium

co wiecie o tym Flixonase ??? Brac ???
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez malamia » 16 maja 2008, o 13:28

To lek działający przeciwzapalnie i teoretycznie tylko miejscowo, (wg farmindeksu z miejsca podania wchłania się 0,5% podanej dawki) czyli nie powinien działać na cały organizm, a tylko na błonę śluzową nosa. Ale najlepiej jakby się tu jakiś lekarz wypowiedział i rozwiał wątpliwości :).

A jeśli chodzi o ból zatok to ja też tak mam w alergii... Poszłam do laryngologa przekonana na 100% że mam zapalenie zatok, zrobiłam na własną rękę zdjęcie RTG i okazało się że nic tam nie ma, bakterie nie buszują ;), za to wszystko wskazuje na alergię.
malamia
Bywalec
 
Posty: 196
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, o 14:31

Postprzez MamaJasia » 16 maja 2008, o 15:12

u mnie rtg wykluczone. :( mialam tylko badanie normalne, ale byl widac, ze tak jest spuchniete w srodku
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez magu » 2 kwietnia 2010, o 00:26

Flixonase to podobne do flixotide?
Ciąża nasila i ujawnia alergie. Ważne jest więc, żeby usunąć potencjalne alergeny. Mam astmę od lat i nigdy nie była taka ostra. W pierwszym trymestrze brałam inhalatory oxis, flixotide w zwiększonych dawkach ze względu na zaostrzenie astmy w ciąży (w ogóle biorę to od 7 lat i na stałe, codziennie, pewnie do końca życia).
Ze względu na wydzieliny dostałam buderhin do nosa. Moja lekarka dała mi te leki jako najmniej szkodzące w ciąży, innych wolała nie. Nie brałam buderhinu w pierwszym trymestrze. W drugim miałam szybko zmieniony na avamys - działa silniej, ale punktowo, więc mniej szkodzi dziecku. Myślę o zmianie lekarza i dobraniu mniej szkodliwych leków. Też mam wątpliwości :? Z jednej strony leki szkodzą, z drugiej choroba, z którą walczą jest większym zagrożeniem, przynajmniej u mnie tak jest.
Ostatnio edytowano 5 czerwca 2010, o 13:54 przez magu, łącznie edytowano 1 raz
magu
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 marca 2010, o 09:01

Postprzez agusia » 31 maja 2010, o 13:51

Mojemu dziecku lekarka dała do nosa Avamys- podobno działa miejscowo i mniej skutków ubocznych niż Flixonase. Mi na zatoki swego czasu pomogł Sinupret i okłady z Ziół Szwedzkich Marii treben. Mąż kupiłw internecie zalał żytniówką i po 14 dniach odcedzał. Ja z tego robiłam sobie okłady na zatoki i pomogło- nie jestem wziewnym alergikiem.
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron