Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 18:27 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wyprawka dla córeczki

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wyprawka dla córeczki

Postprzez tusia221 » 20 kwietnia 2008, o 08:16

Witam was dziewczyny,chcialam zapytac te ktore maja coreczki,otoz zastanawiam sie nad wyprawka dla mojej corci(najprawdopodobniej),ma sie urodzic na poczatku lipca.Jakie rodzaj,rozmiar i ilosc ubranek polecilybyscie na te pore roku,tak aby byly wygodne.
Zastanawialam sie nad kilkoma szt spioszkow r 62,kaftanikow,body-nie wiem lepiej krotki czy dl rekaw,oraz rampersy z krotkimi rekawkami i nogawkami,a co sadzicie o polsioszkach z nogaweczkami i aby to laczyc z np body?
Bede bardzo wdzieczna za porady.

tusia221 29tc
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Mysza » 20 kwietnia 2008, o 21:56

Tusiu, płeć raczej nie ma znaczenia przy szykowaniu wyprawki, no chyba, że chodzi o kolor ciuszków ;)

Jak na letnią porę, polecałabym body z krótkim rękawem 4-5szt. i może 1-2 body z długim. Do tego 3-4 pary śpioszków (półśpioszków nie używałam, myślę, że można brać je pod uwagę jako zamiennik ze śpioszkami). Kaftaników - 3-5szt. Rampersów -3 szt i może z 1 pajacyk (długi rękaw i nogawki).

Warto kupić raczej mniej rzeczy, niż mieć potem w szafie kilka egzemplarzy nieużywanych (zawsze można wysłać męża do sklepu z ubrankami z listą rzeczy uzupełniających). Spokojnie można kupić rozmiar 62, albo i - jeśli się wahasz, czy kupić może jeszcze jeden komplet - kupić go, ale w rozmiarze 68. Jeśli nie przyda się na początku, to wykorzysta się go później. Z własnego doświadczenia - moja córcia urodziła się w rozmiarze 50 (49cm i 2170kg), miałam ubranka kupione w rozmiarze 62, jeden komplet 56, dostałam ze dwa body 50 od gości, którzy przyszli obejrzeć córcię. Z ubrankami 62 radziliśmy sobie zupełnie dobrze (rękawki podwinięte, nogawki śpioszków przytrzymane przez skarpetki). Jeśli chodzi o ubranka z krótkim rękawem i nogawkami (np rampersy), można w ogóle z założenia kupić rozmiar większe - bo na długość nie będzie żadnego problemu, a dłuższy wymiar w kroczku nie przeszkadza.

Namierzyłam jeszcze dwa tematy ciuszkowe, może coś z nich wyczytasz:
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=2997
http://www.npr.pl/forum/viewtopic.php?t=1717

Powodzenia :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron