Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 15:14 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zapalenie pęcherza w ciąży !?!

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

zapalenie pęcherza w ciąży !?!

Postprzez Dorotaa » 15 marca 2008, o 20:30

Jestem w ciąży 16 tydz, mam zapalenie pęcherza od tygodnia jem furaginum trzy razy dziennie po dwie tabletki plus nospa forte, wprawdzie ustąpiły mi takie silne bóle ale cały czas czuje taki dyskomfort, mam wrażenie, że cały czas chce mi sie bardzo sikać ale nic nie mogę nasikać, bardzo mało sikam mimo, że dużo piję i ta nospa też nic nie daje, niepokoję sie tym czy to normalne, że tak długo mnie to trzyma mimo, ze jem leki ?? Czy ktoś może coś mi podpowiedzieć?

Dorota 16t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez karolix2 » 15 marca 2008, o 22:37

Ja dorobiłam się zapalenia pęcherza i nerek na parę dni przed porodem. Dostałam antybiotyk Augmentin i przeszło mi po jednym dniu tzn. ustąpił bardzo silny ból, a całość trwała 3 dni. Musiałam zażywać ten antybiotyk przez tydzień tak że jak urodziłam to jeszcze w szpitalu mi go podawali.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez hexe » 16 marca 2008, o 19:07

ja jeszcze brałam urosept (chyba 3x2), bo działa moczopędnie..
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez Dorotaa » 16 marca 2008, o 22:35

dziękuję ja właśnie mam jakieś skąpe sikanie i trochę się tym niepokoje :x
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez karolix2 » 17 marca 2008, o 10:58

Jeszcze tylko dodam że na to skąpe sikanie to lekarka kazała mi mnóstwo pić wody. Mówiła że to co zalega musi się przefiltrować i mam pić w kółko.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Dorotaa » 17 marca 2008, o 20:25

dziś troszkę lepiej, coś ruszyło :D
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez Dorotaa » 19 marca 2008, o 00:21

to już coś wiem o moim niesikaniu mam piasek albo kamień w prawej nerce, idę do szpitala na większe badania, bo już mi sie zebrała woda w nerce :(
z dzidziem wszystko dobrze :)

Dorota 17t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez milgosia » 19 marca 2008, o 17:55

Dorotko, spokojnie, to nie musi być od razu nie wiadomo co, ten zastój w nerce.

Ja też miałam zastój w prawej nerce, podejrzewano kamień, piasek itd. A gdy wysłano mnie na urografię, to się okazało, że zastój był spowodowany tym, że .... jestem szczupła :D:D:D.

To znaczy jestem szczupłej budowy (172cm/57kg) i nie mam tłuszczyku w okolicy brzucha, więc moja prawa nerka trochę "opada" w dół, gdy np. stoję, przez co gorzej spływa mocz, bo przesuwa się troszkę w bok miedniczka nerkowa i to ona dawała na USG obraz podobny do kamienia i mały zastój.

Na to jest tylko jedna rada:
a) przytyć, pan doktor mi powiedział, że po ciąży się wyrówna poziom tłuszczyku i nerka nie będzie mi opadać, więc bez sensu ją teraz sztucznie "podwiązywać"
b) dużo pić i gdyby były jakieś małe dolegliwości bólowe z tamtej strony to po prostu mam zrobić tzw. "świecę", albo położyć się i unieść na chwilę nogi wraz z miednicą do góry, żeby nerka "wróciła" na swoje miejsce.
Tylko nie wiem, czy w ciąży możesz robić takie ćwiczenie.

Na piasek i drobne kamyczki jest taki lek: Rowantinex, który bierze się przed jedzeniem, ziołowy, ale znowu - tu musi wypowiedzieć się lekarz.

W każdym razie nie martw się na zapas, na pewno picie to podstawa.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karolix2 » 19 marca 2008, o 18:33

Ja też miałam w ciąży zastoje w nerce. Podobno zastoje pojawiają się u kobiet w ciąży i nie jest to nic niepokojącego. Po ciąży mija.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Dorotaa » 25 marca 2008, o 19:20

dziękuję
ja chyba będę należeć do tych ciężarówek, które mają po prostu zastój w prawej nerce :) przyczyn nie wyjaśniono, dostałam antybiotyk na zapalenie pęcherza, i w końcu po dwóch tygodniach przestało mnie bolec w dole brzucha, mam tylko wyrzuty sumienia, że moje maleństwo musi być trute antybiotykiem, w dodatku złapało mnie przeziębienie :cry:, boje się, żeby nie rozwinęło sie w coś gorszego, trudno być zdrowym w ciąży.

Dorota 18t.c.
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron