Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:12 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ilosc cesarek i szansa na porod naturalny

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez AgaM » 22 kwietnia 2009, o 07:14

zalezy tez w jakim czasie sa te trzy cesarki.... jesli rok po roku to szanse na porod sn male albo wcale
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez MamaJasia » 22 kwietnia 2009, o 09:12

Z tego co mowil prof. Chazan po 6 tygodniach od CC mozna juz zajsc w kolejna ciaze. Czas do roku jest czasem potrzebnym kobiecie.
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez AgaM » 22 kwietnia 2009, o 09:36

ja nie mowie ze nie mozna zajsc w ciaze ale mowie ze rok po roku cesarka przez trzy kolejne lata znacznie oslabia sciane macicy i kazdy prawdopodobny skurcz moze byc zagrozeniem... a zajscie w ciaze a raczej mozliwosc to inna sparawa i jej nie neguje.... chodzi mi o porod sn po tak czestych i szbkich cc....
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Fruzia » 22 kwietnia 2009, o 12:23

MamaJasia napisał(a):W Anglii i Holandii nawet po 3 cesarkach kobiety rodza dolem. Pytanie wiec, czy angielki i holenderki maja inne macice? Czy tez moze czym innym szyja nas w Polsce a czym innym tam, a moze to inna "szkola" - czemu u nich ginekolodzy nie boja sie az tak. ....


Chyba nie zawsze. Moja znajoma w Anglii (Dunka zresztą) po trzech CC musiała mieć przy czwartym porodzie też CC. Tak zdecydowali lekarze.
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez MamaJasia » 22 kwietnia 2009, o 12:46

[quote="Fruzia
Chyba nie zawsze. Moja znajoma w Anglii (Dunka zresztą) po trzech CC musiała mieć przy czwartym porodzie też CC. Tak zdecydowali lekarze.[/quote]

Tak jak nie zawsze 1 porod sie konczy silami natury. Mowie, ze rodz po 3 CC normalnie, czego w Polsce juz po 2 CC pod uwage nie chca brac.
Chyba ze tylko ja widze roznice? 8)
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez AgaM » 22 kwietnia 2009, o 13:02

A nie wszedzie wszedzie w Polsce... :)))
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez MamaJasia » 22 kwietnia 2009, o 13:14

Nie wszedzie - wszedzie? A gdzie nie wszedzie ;)
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez AgaM » 22 kwietnia 2009, o 14:32

Napisalam nie wszedzie, nie wszedzie .. czyli u nas w Polsce nie wszedzie dwie cesarki to na pewno wskazanie do trzeciej. ZALEZY od tego kiedy były ostatnie no i od prowadzacego porod... a... i najwazniejsze - z JAKIEGo powodu byly poprzednie... jesli czynnosc ksurczowa miacicy byla i bylo rozwarcie to mozna rozwazac porod naturalny. Jesli nie bylo - rozwazac nie ma co...
Ale zgadzam sie na pewno ze sa to wyjatkowe sytuacje bo wymagaja dosc mocnego zaangazowania lekarza i ewentulanego szybkiego dzialania,
Ps. Lezac dwa ipol roku temu na patologii bylam "niemym" swiadkiem pekniecia macicy .... dzieki Bogu stalo sie to w szpitalu... wiec zapewne to jest przczyna czego boja sie najabardziej poloznicy. Ja jak na razie nie palam miloscia do cesarki... wole sn... :) ale co bedzie za kilka meisiecy lub lat? kto wie? Na razie jestem pol roku po cc i nei zapowiada sie abym dosc szybko zaszla w ciaze...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Maria A » 26 kwietnia 2009, o 12:11

Ja naprawdę dobrze się czułam po CC i chodziłam na drugi dzień wcale nie skulona :wink: . Ale każdy to znosi inaczej, ja mogłam mieć cesarkę lub nie, moja mała ważyła 4,5 kilo :D u mnie w rodzinie rodzą się raczej ,, duże dzieci'' moja siostry syn ważył pięć. Siostra urodziła naturalnie ale bardzo się umęczyła. Ja też na początku byłam chojraczka ale w 9 miesiącu tak zaczęłam panikować że lekarz sam zaproponował to rozwiązanie :wink: a mój lekarz jest porządnym specjalistą :)
Maria A
Przygodny gość
 
Posty: 59
Dołączył(a): 21 marca 2009, o 13:30

Postprzez AgaM » 27 kwietnia 2009, o 20:41

Ja tez nie chodzilam skulona:))) za na druga dobe bylam w domu ale zdecydowanie wole juz sn... panicznie balam sie cesarki... :))) i brrr jak sobei pomysle ze moge miec ja znow ... Sa rozne dosiwadczenia i rozne obawy...
Ale serio .. wiem ze dl amalucha akurat to cc bylo wlasciwsze... Duzy, duza glowka no i pepowina byl okrecony moj nieborak :)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez MamaJasia » 28 kwietnia 2009, o 13:32

A ile znacie kobiet ktore mialy wiecej niz 3 cesarki ?
Porod naturalny to moje najwieksze marzenie...
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez AgaM » 28 kwietnia 2009, o 14:00

trzy osoby...
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez mmadzik » 28 kwietnia 2009, o 15:44

Ja znam jedną, która miała 7 cesarek. Hm, co do innych to chyba tak dobrze się nie orientuję, czy miały 3 czy 4 (dwie osoby).
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez Dorotaa » 29 kwietnia 2009, o 23:14

Moja bliźniacza mamojasia ja też marzę o porodzie naturalnym, tzn jabardziej marze o tym, żeby móc zobaczyc takie nowonarodzone dzieciątko. Moja cesarka była nagła , uśpili mnie całą i nie mogłam od razu zobaczyc Olenki :(.

Dorota (wcześniej DorotaSok)
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez MamaJasia » 1 maja 2009, o 15:02

Doris ja przy pierwszym porodzie tez bylam uspiona, zobaczylam synka po wybudzeniu. Maz go dostal do rak calego brudnego w krwi i myl go z polozna, a ja sie wybudzalam. Chcialabym przezyc porod naturalny, bardzo. Najbardziej brak mi tej chwili gdy dziecko lezy na brzuchu mamy i moze juz ssac piers :) ogromnie o tym marze, ale niestety...
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez Dorotaa » 4 maja 2009, o 22:58

Ja też o tym marze Mamojasia
Dorotaa
Domownik
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23 marca 2007, o 01:54
Lokalizacja: południe Polski

Postprzez MamaJasia » 5 maja 2009, o 22:49

Dorotko, Ty masz jeszcze ta szanse!!!
my bedziemy walczyc o ostania, bo szukam gdzie sie da kobiet rodzacych sn po 2 cesarkach i mam juz :) chociaz to sa jednostki.
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez MamaJasia » 24 maja 2009, o 14:30

"Ostatnie wytyczne (2007) brytyjskiej Krolewskiej Akademii Położnictwa i
Ginekologii (Royal College of Obstetricians and Gynaecologists) mówią, że
kobiety po dwóch CC bez komplikacji z cięciem dolnym poprzecznym w ciąży
bezproblemowej, rodzące o czasie, które uzyskały dogłębną pełna konsultację
informacje od położnika-specjalisty, mogą być kandydatkami do zaplanowanego
porodu SN. Natomiast po trzech cięcia SN są uznane za przeciwskazane.

"
MamaJasia
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 23:19

Postprzez asiula » 11 czerwca 2009, o 22:03

Ja też miałam cc ,choć bardzo chciałam sn.Małej strasznie spadało tętno. Niby mogli poczekać na poród naturalny ( to był 39tc ) ale powiedzieli mi ,że Ala może być niedotleniona.Mój lekarz od razu zdecydował o cięciu. Nie bolało później jakoś strasznie.Pierwszego dnia odczuwałam to jak silniejszy ból miesiączkowy. Może dlatego ,że bardziej przeżyłam to psychicznie. Tak bardzo chciałam poród sn razem z mężem.Nie wiem co by było gdybym czekała.Może urodziłaby sie zdrowa przez sn ale nie chciałam ryzykować. Za to bardzo chciałabym mieć drugi poród sn ale u mnie w szpitalu jest z góry założone ,że jeżeli było cc następne też będzie :(
asiula
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 stycznia 2005, o 00:43

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron