Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 16:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

pasy ściągające na brzuch po porodzie

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

pasy ściągające na brzuch po porodzie

Postprzez kato2 » 15 stycznia 2008, o 16:53

Witam!
czy możecie powiedziec czy pasy na brzuch (pas teresy itp) po okresie ciazy jest dobrym rozwiazaniem azeby pozbyc sie brzuszka.
na szkole rodzenia mowili kategorycznie NIE!!!bo szkodliwe cisnie narzady i jest niewskazany,
starsi wielem babcie mamy ciotki mowią że obowiazkowo brzuszek musi byc scisniety bo po jakims czasie macica moze opasc i pojawic sie moga inne dolegliwości
i co z uzywaniem ich?? to prawda czy mity????
stosowac czy nie
kato2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 12 lutego 2007, o 21:39

Postprzez kamienna » 15 stycznia 2008, o 21:48

Nie można ich stosować od razu. Trzeba poczekac kilka dni aż macica się obkurczy - tak mi powiedziała położna środowiskowa (nie wiem, czy macica może opaść????). Potem jednak trzeba zwyczajnie ćwiczyć i nie nadużywać pasa, bo on rozleniwia mięśnie (tak mówili w programie dla mam na TVN STyle). Generalnie warto go nosić ze względów estetycznych - jak np. musisz gdzieś wyjść. Ale w domu to lepiej kilka razy dziennie (oczywiście tez nie od razu i stopniowo) robić brzuszki i inne ćwiczenia.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez beatka19 » 16 stycznia 2008, o 23:02

położna na szkole rodzenia też odradzała stosowanie pasów po porodzie, mówiła, że działają wręcz odwrotnie. Prof. Fijałkowski mój wielki autorytet w dziedzinie położnictwa radził aby po porodzie kilka razy w ciągu dnia leżeć po parę minut na brzuchu, to ma pomóc w zmniejszaniu się "brzuszka" :))
pozdrawiam
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron