Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:33 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

skurcze nóg

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

skurcze nóg

Postprzez Krycha » 7 stycznia 2008, o 20:25

(6 miesiąc)
parę razy zdarzył mi się w ostanim miesiącu b. bolesny skurcz łydki w nocy. Dziś co gorsze ta łydka boli cały dzień (nie umiem określić o której godzinie w nocy był ten skurcz). I jest znacząco grubsza od drugiej - zobaczyłam zapinając kozaki.
akurat bylam dziś u lekarza, internisty, bom przeziębiona, zapytałam o to przy okazji. Powiedział, ze to może być ucisk na nerw w kręgosłupie, zastanawiał sie nad potasem, ale ostatecznie uznał, że lepiej nei przesadzać z lekami.
zdarzało Wam się? co robić, tak doraźnie?
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Juana » 7 stycznia 2008, o 23:17

Krycha, co do spuchnięcia to nie wiem, może faktycznie ucisk na nerw i powinnaś troszkę zwolnic, odpocząć, poleżeć (raczej na lewym boku z poduszką między nogami). Ale najlepiej zapytaj swojego gina.
Natomiast skurcz łydki w nocy to u mnie był zawsze objaw braku magnezu. W ciąży zdarzyło mi się tylko raz, więc na razie jeszcze nie zdecydowałam się na żadne witaminy, ale jeśli skurcze będą się powtarzały to pewnie zapytam lekarza czy mogę sobie brać magnez lub jakiś kompleks witamin.
Życzę aby to przykra dolegliwość szybko minęła. Pozdrawiam

Juana, 21 tc
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Krycha » 8 stycznia 2008, o 09:06

biorę magnez od poczatku ciąży.
A leżeć najwygodniej mi na brzuchu!!!! tylko już ostatnio gin mi zakazała:(
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kozica2 » 8 stycznia 2008, o 09:54

Ja też miałam w ciąży częste skurcze łydek , zwłaszcza w nocy. Lekarka przepisała mi dodatkowy magnez (wcześniej brałam w takim zestawie witaminowym- widocznie za mało tego było) i przeszło mi
kozica2
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez artura » 8 stycznia 2008, o 11:48

też słyszałam, że to brak magnezu. Podobno pomaga też zrobienie przed snem ok.20 wznosów na palcach.
artura
 

Postprzez karolix2 » 27 stycznia 2008, o 01:54

Na skurcze nóg w ciąży pomagałam sobie w ten sposób że jak chwytał to od razu wstawałam z łóżka i stawiałam nogę piętą na zimnej podłodze :) i od razu skurcz przechodził :lol: Rewelacyjna metoda!!!
Dodatkowo jadłam czekoladę :) dlatego że miałam kiepskie wchłanianie witamin z preparatów, a lepsze z jedzonka.
karolix2
Przygodny gość
 
Posty: 88
Dołączył(a): 3 grudnia 2007, o 12:51
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez AgaM » 27 stycznia 2008, o 12:11

Jesli noga jest spuchnieta bolesna przy dotyku i boli w ciagu dnia to warto jednak skonsultowac to z lekarzem (moze byc to zapalenie żył)A dorażnei wiecej lezec i wypoczywac.
Na skurcze zas moga pomoc cieple kąpiele - jesli sa rzeczywscie bolesne i narwcajace szczegolnie w nocy) masci pobudzjace krazenei... no i magnez oczywiscie. Potas owszem jest neizbedny jesli kurcze nóg sa w wynku zbyt malej ilosci tego elktrolitu - ale najpierw trzeba zrobic badanie:) zbyt duza ilosc potasu jest bardzo szkodliwa
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Tatuś » 27 stycznia 2008, o 16:57

Ja też miałam nocne skurcze (zreszta nie tylko w ciąży) i też mnie zawsze noga bolała cały następny dzień (czasem nawet dłużej). U mnie to wynika z problemów z krążeniem (jestem po operacji usunięcia żylaków, które po ciążach niestety pojawiły się znowu).
Ten ból wynika z faktu, że po nocnym skurczu noga nie została rozchodzona porzadnie, bo się pozostało w łóżku.
W drugiej ciązy znalazłam na częste skurcze sposób: jak tylko poczułam, że chwyta, to wykonywałam taki ruch, jakbym chciała przyciągnąć palce stopy do przedniej części łydki - podnosiłam je do góry i ciągnełam w stronę nogi (nie wiem, czy to zrozumiale napisałam :?)
W każdym razie nie zdążył mnie drań dopaść ani razu :D
Tatusiowa
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron