Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 17:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

bóle brzucha w 6 miesiącu ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

bóle brzucha w 6 miesiącu ciąży

Postprzez hexe » 5 stycznia 2008, o 16:01

witam. od kilku dni obserwuję u siebie takie dziwne ciągnięcie od pachwin, bioder. jest ono raczej delikatne, ale jednak odczuwalne. w nocy jak leże na lewym boku, to ciągnie od prawego i na odwrót. na necie czytałam, że to na skutek powiększającej się macicy, ale wolę się upewnić. jeśli któraś z was doświadcza/ doświadczała czegoś podobnego to proszę o informację. pozwoli mi to się uspokoić. nie chcę panikować i biegać do szpitala z byle czym. poza tymi ciągnięciami jest ok.
Hexe, 24tc
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez micelka » 6 stycznia 2008, o 18:27

Ja też miałam/mam rzadko takie bóle, ale nie wydaje mi się, by to było coś złego.
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez Juana » 6 stycznia 2008, o 19:18

Jeśli są rzadko i przypominają takie lekkie ciągnięcie to chyba faktycznie rozszerzająca się macica, ale jeśli czujesz się niespokojna lub jeśli bóle się nasilają to warto zapytać lekarza.

Ja od kilku dni czuję coś jakby kolkę z lewej strony. Czy któraś z Was miała podobnie?

Juana, 21 tc
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez tusia221 » 6 stycznia 2008, o 19:52

Ja tez dzis,sie bardzo niepokoje,bo od rana boli mnie w krzyzach,czuje takie ciagniecie w dole brzucha i tak jakbym miala napinanie sie brzucha,co pamietam z pierwszej ciazy,ale brzuch jest miekki wiec uspokajam sie ze to nie skurcze,Zastanawiam sie czy to normalne,bo od poczatku ciazy nigdy nie bolal mnie brzuch,wiec nie wiem,czy te disiejsze objawy to cos normalnego,ze moze macica sie powieksza,czy raczej skonsultowac to jutro z lekarzem?

14 tc
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Juana » 6 stycznia 2008, o 20:03

tusiu221, ja też miałam takie uczycie mniej więcej ok 15 tc. Po dwóch dniach przeszło. Lekarz uspokajał, że to macica. Mam nadzieję, że u Ciebie jest podobnie. Jeśli brzuszek jest miękki to ok.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez tusia221 » 6 stycznia 2008, o 21:21

Dzieki Juana,uspokoilas mnie troszke,bo zlapalam dzis takiego dola,ze tylko lezalam i beczalam i sprawdzalam brzuch czy nie ma skurczu.juz zaczynalam fajnie funkcjonowac,bo mdlosci sa coraz slabsze,to musialo nastapic cos co mnie wystraszylo i oby tylko na strachu sie skonczylo,tak bardzo chcialabym przejsc ta ciaze bez zadnych problemow,ktore moglyby narazic dzieciatko,a nie wiadomo co jeszcze sie wydarzy,bo przeciez to dopiero 14 tc
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Juana » 6 stycznia 2008, o 21:28

Rozumiem Cię doskonale :-)
Ale sama wiesz, że dzieciątko będzie spokojne, jeśli Ty też zachowasz spokój, czego Tobie i sobie życzę :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

kolka w ciąży

Postprzez Juana » 7 stycznia 2008, o 23:31

Dziewczyny, nie chcę zakładać nowego wątku, więc ponowię swoje pytanie:

...od kilku dni czuję coś jakby kolkę z lewej strony. Czy któraś z Was miała podobnie?

Nie mam pojęcia co to jest i czy powinnam się niepokoić. W wieku 5 lat miałam operację przepukliny pachwinowej, czy to może mieć jakiś związek? W ogóle brzuszek po lewej stronie jest jakby troszkę bardziej krągły. Ta kolka nie jest bardzo uciążliwa, ale odczuwam dyskomfort i na wszelki wypadek wolę zapytać niż zbagatelizować ewentualny problem.

Juana, 21 tc
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hexe » 8 stycznia 2008, o 11:43

hej. dzięki za odzew. widzisz Juana ja mam takie kłucia głównie z prawej strony. prawdopodobnie więc w obu przypadkach to po prostu macica, a może małe niunio cos noga uciska? dzis będę u lekarza, to dopytam. pozdrawiam
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez Juana » 8 stycznia 2008, o 12:31

Dobrze, czekam więc na info od Ciebie. Dziś zostałam w domu, pracuję przy biurku, więc nie odczuwam tak tego kłucia :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hexe » 8 stycznia 2008, o 23:42

hej. lekarz powiedział mi, że takie kłucia różne to macica, ale generalnie trzeba z tym uważać (bo to też może oznaczać zaczynające się poronienie). najlepiej więc jak boli to dużo leżeć, a jak po dłuższym czasie nie przechodzi to do lekarza. ja dostałam na wszelki wypadek scopolan w czopkach
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez Juana » 9 stycznia 2008, o 13:10

Dobrze, dzięki za info hexe. Dbaj o siebie i Zosieńkę :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Krycha » 19 lutego 2008, o 09:46

a jak brzuch jest twardy,to źle? (30tc) bo mi sie dziś zrobił twardy od rana. ale nie boli...
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez Tatuś » 19 lutego 2008, o 13:00

Krycha, ja tez miewałam taki twardy brzuch i czasem zależało ty tylko od tego jak się dziecko ułożyło. Gdyby bolało, albo czułabyś takie powtarzające się bezbolesne, ale wyczuwalne napięcia, to by były skurcze.
W pierwszej ciąży miałam takie pojedyncze - bezbolesne skurcze - lekarz uznał, że to normalne - zalecił brac tylko magnez.

Juana - takie kolki z lewej strony też miałam w obu ciążach - często u mnie szły w parze z nieciekawymi badaniami moczu - urosept pomagał. Kiedys zdarzyło mi się to samo, a wyniki moczu były ok. Podczas badania ginekologicznego też czułam ten ból po lewej stronie - wtedy lekarz powiedział, że to jelita (jakoś tak je przyciskał i pytał czy czuje ten ból i czułam). Dbaj o diętę - dużo błonnika, żeby nie było zastoju w jelitach i cytrynka (żeby zakwasić mocz, bo to hamuje rozwój bakterii - tak mówił mój gin).

tatusiowa
Tatuś
Domownik
 
Posty: 302
Dołączył(a): 30 grudnia 2007, o 23:36

Postprzez Juana » 19 lutego 2008, o 19:48

Tatusiowa, dzięki za rady :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Krycha » 19 lutego 2008, o 20:00

poszukałam w necie i się uspokoiłam - ale zwracam uwagę i liczę - dziś twardość 3 razy (ale raz - byłam na miescie z pełnym pęcherzem, wiec może sie nie liczy) od 5 rano do 19. to niedużo:)
w każdym razie teraz już wiem co ginka miała na mysli pytając czy brzuch czasem nie twardnieje. dobrze że mam wizytę w tym tyg.
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez fresita » 19 lutego 2008, o 20:58

moja ginka powiedziala, ze macica moze sie w tym czasie stawiac do 5 razy dziennie :)
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez micelka » 19 lutego 2008, o 22:32

Ja mam takie twardnienia od ok. 20 tc. Lekarz kazał mi tylko brać magnez. Na 1,5 miesiąca minęło, a teraz widzę, że znów się nasila. Też mam wizytę za kilka dni, to zapytam, co i jak.
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron