Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 07:05 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Szkoły rodzenia - cennik

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Szkoły rodzenia - cennik

Postprzez Juana » 2 stycznia 2008, o 20:18

Czy orientujecie ile w Waszych miejscowościach kosztują zajęcia w ramach szkoły rodzenia? Ja sprawdziłam na razie jedną w swoim mieście, ale nie mam jej do czego porównać. Koszt jednych zajęć wynosi 50 zł, a całego kursu - 350 zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało, czy standardowo.
Cykl zajęć obejmuje 8 spotkań – 4 z położną, 3 z fizjoterapeutą oraz 1 z lekarzem ginekologiem położnikiem. W trakcie zajęć poruszane będą tematy z zakresu przebiegu ciąży, porodu i połogu, pielęgnacji i masażu noworodka. W programie znajdują sie również zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży oraz aktywność ruchowa w połogu, laktacja, ćwiczenia oddechowe, parcia oraz relaksacja.
Co o tym sądzicie?

Juana, 20 tc
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 2 stycznia 2008, o 22:36

Sprawdziłam, że w tej szkole, do której chodziłam z mężem dwa lata temu, a która ma zakres zajęć mniej więcej taki, jak ta, o której piszesz, teraz również kosztuje 350zł za kurs (kiedy my chodziliśmy kosztowała 280 zł i inne szkoły, do których również dzwoniłam miały zupełnie podobny cennik). szkoła w Poznaniu.

www.dobrypoczatek.pl
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hexe » 3 stycznia 2008, o 20:28

witajcie. my z mężem zapisaliśmy się do szkoły rodzenia w Lublinie- tu będę rodzić. zajęć jest 10 (dwugodzinne- godzina teorii i praktyki- relaksacja, ćw. oddechowe itp, o których wspominałaś). koszt całkowity 380 zł ( w tym zwiedzanie oddziału, na którym będę rodzić).
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez Juana » 3 stycznia 2008, o 20:42

Dziękuję za odpowiedzi, widzę więc, że cena jest "normalna" :-)
Może ktoś jeszcze coś doda. Pozdrawiam
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez beatka19 » 3 stycznia 2008, o 21:18

no to ja byłam w naprawdę taniej szkole rodzenia ... koszt 100 zł, w tym było 8 spotkań co tydzień. Na każdym spotkaniu godzina ćwiczeń, a potem godzinka teorii. Teoria to były informacje o samym porodzie, karmieniu piersią, pozycje do porodu, pokazywana nam była sala porodowa, spotkanie z lekarzem pediatrą, tłumaczono nam jak ma wyglądać opieką i pielęgnacja nad noworodkiem łacznie ze sprawdzianem praktycznym na lalce :wink: Jako że to jest izba porodowa i jest tam naprawdę domowa atmosfera pani położna pokazała nam jak kąpać maleństwo (a zrobiła to na 1 dniowym maleństwie :)) )
i jeszcze wiele wiele innych ważnych informacji. Oprócz tego dano nam różne próbki artykułów do dzieci, a na jedno zajęcie przyszły panie i opowiadały nam o karmieniu i też dawały jakieś próbki.
Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły rodzenia, pani położna służyła zawsze dobrą i fachową radą o każdej porze dnia i nocy. Gorąco polecam.
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Juana » 3 stycznia 2008, o 21:22

beatko19, a jak dawno to było? Bo ceny mogły się troszkę zmienić :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez beatka19 » 3 stycznia 2008, o 23:56

Rok temu w wrześniu 2006, więc nie tak dawno temu ;)

ps wysłałam ci namiary :))) można zadzwonić
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Juana » 17 stycznia 2008, o 16:05

Szkoła rodzenia do której zachęcała mnie beatka19 jest chwilowo dla mnie nieosiągalna ze względu na chorobę męża, a sama tam niestety nie dojadę. Mieszkam bardzo blisko szpitala, w którym będę rodzić, wiec wybrałam się tam dziś dowiedzieć co i jak. Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona :-)
Jest szkoła rodzenia przy szpitalu, 10 zajęć, 50 zł, a przy okazji poznanie porodówki. Jedyny minus dla większości pań to niemożność przyprowadzenia ze sobą męża. Nie ma na to warunków. Dla mnie to akurat na rękę, bo mąż ciągle w szpitalu i nie wiem kiedy wróci do mnie do domu i czy mógłby mi w ogóle towarzyszyć. Tak więc, zostawiłam swoje namiary i czekam na telefon z dokładnym terminem, na około 3 miesiące przed rozwiązaniem. Tak chciałam się tylko podzielić, że można w bardzo atrakcyjnej cenie pod okiem fachowca przygotować się do samego porodu.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Krycha » 17 stycznia 2008, o 18:51

my jesteśmy na liście oczekujących w szkole w naszym mieście, 300pln, 7 zajęć po 2h w tym wizyta na lokalnej porodówce. nie wiem tylko, czy na kazdych zajęciach będzie gimnastyka czy tylko jedne zajęcia z technik oddychania. wolałbym mieć też gimnastykę, masaż itp. a nie tylko wykłady jak to na porodzie bywa. no ale o pokazie kapania na zywym maluchu to chyba mozna pomarzyć...
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron