Teraz jest 1 maja 2024, o 08:55 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co zabrać do szpitala - to, co nie jest oczywiste!

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Krycha » 25 stycznia 2008, o 16:39

w 100% popieram, bo mam anastezjolożkę w rodzinie. Niedoceniana (także w środowisku medycznym!) specjalizacja, sfeminizowana (jak każda słabo -płatna) praca. i w domu po dyżurze spisz, bo sie nawdychałaś gazów.
po prostu zdenerwował mnie brak informacji - z takim wyjasneineim jak podaje karolix spotkałam sie w opisie jednego szpitala (umowa pacjentki z lekarzem). Pozostałe -odniosłam wrażenie- "zapewniają" o możiwości skorzystanai z płatnego znieczulenia. (pisze o wwie i jednym w jej okolicy)
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez mamazo » 26 stycznia 2008, o 11:04

W szpitalu w którym rodziłam nie było najmniejszego problemu z dostępnością anestezjologa (ani ja, ani żadna z moich licznych koleżanek, które tam rodziły nie zgłaszały takiego problemu). Nie wiem tylko jak było pewnej nocy, gdy wykonywano 8 cesarskich cięć, prawie że jedno po drugim. Ale takie nocki nie zdarzają się zbyt często miejmy nadzieję.
Ale wiem, że w Bielańskim i na Wołoskiej ciężko się doprosić, żeby anestezjolog przyszedł. Może właśnie dlatego, że nie są to szpitale tylko położnicze i prawdopodobieństwo, że anest. będzie zajęty przy nagłej operacji jest większe?
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez anna30 » 7 marca 2008, o 15:54

Ja rodziłam na Inflanckiej w W-wie i możliwość znieczulenia na życzenie była. Oznaczo to, że tam anestezjologa mają. Kubki, sztućce i papier toaletowy też. Ja przyniosłam ubranka dla dziecka i Pampersy. Dzieci myte były na sali, więc nikt ubranek nigdzie nie wynosił. Wszystkie kosmetyki dla dziecka dawał szpital. Nawet zawsze na sali były chusteczki nawilżane. Wszystko jednaj firmy, więc może szpital dostawał te artykuły promując jednocześnie markę.
Polecam zabrać dużo picia. Ja piłam sok jablkowy przez całą ciążę, po porodzie i przy karmieniu. Zwłaszcza po porodzie czułam ciągle ogromne pragnienie.
No i kilka koszul nocnych, takich, by łatwo było karmić. Warto zainwestować w specjalne.
Teraz planuję rodzić w domu. Przynajmniej niczego nie zapomnę :lol:
anna30
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 251
Dołączył(a): 18 marca 2007, o 14:53
Lokalizacja: 60N 1W

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron