Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 09:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

witaminy+kwas foliowy

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

witaminy+kwas foliowy

Postprzez tusia221 » 12 listopada 2007, o 20:22

Dziewczyny chcialam zapytac,czy witaminki w ciazy mozna dodatkowo laczyc z kwasem foliowym.Lekarz kazal mi barc prenatal complex(ktory zawiera juz kwas) i dodatkowo 2razy dziennie po tabletce kwasu foliowego,czy tego nie za duzo?Mam czasem silne bole glowy,czy jesli wezme apap to nie zaszkodzi,jestem w 4 tyg ciazy?
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Mysza » 12 listopada 2007, o 21:22

We wczesnej ciąży, właściwie przez cały pierwszy trymestr, ja brałam tylko 1 tabletkę kwasu foliowego, witaminy lekarz wprowadził dopiero od drugiego trymestru, wtedy kwas foliowy kazał odstawić. Jeśli nie masz jakiś szczególnych uwarunkowań do brania kwasu foliowego, to taka dawka według mnie jest za duża, choć i tak w takich ilościach kwasu foliowego nie można raczej przedawkować.

Paracetamol można w ciąży brać.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

witaminy i kwas foliowy

Postprzez Juana » 13 listopada 2007, o 15:29

Mój lekarz też w I trymestrze zalecił jedynie 1 tabletkę kwasu foliowego dziennie. Na moje pytanie odnośnie dodatkowych witamin, powiedział, że jeśli w ogóle będą mi potrzebne to od II trymestru. W tym początkowym etapie dziecko niewiele potrzebuje, a każda tabletka, nawet jeśli to są witaminy, ma kolorową polewę i jakieś śladowe ilości niepotrzebnej chemii.
Ale może w Twojej sytuacji są jakieś dodatkowe przesłanki do tego, abyś jednak zażywała większą dawkę witamin...
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Minia_L » 13 listopada 2007, o 17:20

Ja również biorę na razie tylko 1 tabl.kwasu foliowego dziennie. Na moje pytanie czy brać jeszcze jakieś witaminy itp lekarz powiedział że mam się dobrze odżywiać i o siebie dbać póki co i żadnych dodatkowych witamin.

8tc
Minia_L
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, o 08:27

Postprzez tusia221 » 14 listopada 2007, o 09:57

Bylam wczoraj na wizycie i upewnialam sie co do tych tabletek i jest tak jak bylo kwas foliowy 2x dziennie i 1x dziennie tabletka witamin.Mam koszmarne mdlosci,a ten PRENATAL COMPLEX zawiera jakis wyciag z imbiru ktory ma ponoc pomagac przy tych mdloscich,jak na razie nie dziala.Te tabletki raczej nie zawiraja chyba zadnych dodatkowych substancji,to sa takie przezroczyste kapsulki,pomimo wszystko mam nadzieje,ze nie zaszkodzi :)
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

imbir

Postprzez Juana » 14 listopada 2007, o 16:25

Mogę polecić na mdłości ibir, taki w korzeniu. Kupujesz w warzywniaku. Kosztuje grosze. Zamiast cytryny albo dodatkowo do herbaty z cytryną wkrawasz kawałek. Ile uznasz i jak Ci będzie smakowało. U mnie działa rewelacyjnie. Przestałam pić inną herbatę. Aha, ja piję zwykłą czarną plus kawałek imbiru.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez dota321 » 14 listopada 2007, o 20:48

tusia221 napisał(a):Mam koszmarne mdlosci,a ten PRENATAL COMPLEX zawiera jakis wyciag z imbiru ktory ma ponoc pomagac przy tych mdloscich,jak na razie nie dziala.
tam jest maciupko tego imbiru, wiec jak masz naprawdę duże mdłości to spróbuj wersji z tym imbirem z warzywniaka:)
Te tabletki raczej nie zawiraja chyba zadnych dodatkowych substancji,to sa takie przezroczyste kapsulki
no niestety zawierają:maltodekstryna, mączka ryżowa, stearynian magnezu, mannitol, żelatyna (spisane z ulotki)- każda tabletka czy kapsułka musi coś mieć jeszcze żeby się "trzymać w kupie", chociaż tu nie są to strasznie duże ilości tych substancji pomocniczych.
dota321
Domownik
 
Posty: 368
Dołączył(a): 31 października 2007, o 09:05
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Mysza » 14 listopada 2007, o 21:46

Tusiu, jeszcze w temacie witamin w ciąży i tego, czy szkodzą, czy nie i czy warto je brać tak w razie czego. Od czasu do czasu ten temat przewija się tu na forum. Możesz sobie poszukać tych tematów, jeśli chcesz... Generalnie większość kobiet w ciąży z zalecenia lekarza ma brać witaminy od II trymestru. W pierwszym trymestrze biorą tylko kwas foliowy. Uzasadnienie jest takie, że
- w pierwszym trymestrze nie ma jeszcze zbyt wielkiego zapotrzebowania na witaminy, jeśli chodzi o dziecko, a nadmiar niektórych, np. witaminy A może być nawet groźny dla dziecka,
- bywało, że dzieci mam biorących witaminy od początku ciąży (szczególnie duże dawki obecne w wycofanym preparacie Materne) rodziły się duże i z tego powodu częściej potrzebne było c.c.
- z założenia lepiej w początkach ciąży nie przesadzać z witaminami, szczególnie, że żyjemy w warunkach, w których witaminy spożywamy w dobrych ilościach (owoce, warzywa, dodatki do produktów spożywczych itp. itd).

Ten wyciąg z imbiru w prenatalu complex to chyba rzeczywiście podpucha. Ilość minimalna. Ja osobiście używałam prenatalu classic. Zawiera mniej składników, nie ma min. magnezu, który, jak kiedyś gdzieś czytałam, nie wchłania się zbyt dobrze z kwasem foliowym (czy na odwrót). Jakoś nie za bardzo przekonują mnie w ogóle preparaty wielowitaminowe. I nie przekonują mnie hasła, że warto brać coś "w razie czego", że nie zaszkodzi, a może pomoże...

Cóż, wybór należy do Ciebie :-)
Życzę szybkiego zakończenia nudności i zdrówka :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron