Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Ból serca w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Ból serca w ciąży

Postprzez Juana » 6 listopada 2007, o 13:00

Szukałam na forum, ale nie znalazłam takiego wątku, jeśli gdzieś mi umknął to proszę o wskazanie.

Jestem w 12 tc i są dni kiedy ból w okolicach serca staje się trudny do wytrzymania. Wczoraj sobie już popłakałam z bezsilności. Podobno mam jakąś mini wadę wrodzoną, ale nikt tego jakoś dokładnie nie zbadał, przynajmniej nie pamiętam. Ilekroć coś się działo, miałam robione badania, ale wszystko wychodziło w normie. Różni lekarze uważają, że taka moja uroda, może czasem za bardzo się czymś przejmuję (nie wydaje mi się, ale może mają rację).
W ciągu roku zdarza się co jakiś czas taki dzień, że muszę się położyć, bo boli, jak się rozluźnię i prześpię to przechodzi. Muszę wtedy poleżeć kilka godzin. Wnioskuję, że to może być z przemęczenia lub z przepracowania. Ale odkąd jestem w ciąży, żyję bardzo spokojnie, większość dnia wypoczywam, leżę, czytam, lenię się po prostu, a jednak co kilka dni serduszko mnie boli i już.
Mam się martwić? Czy może taka moja uroda i już. Czy ciąża może jakoś nasilać te bóle?
Będę wdzięczna za jakieś sugestie, a za tydzień pomęczę jeszcze mojego gina.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 7 listopada 2007, o 17:03

Lekarza jak najbardziej poradź się i może warto uzupełnić magnez? Stres zabiera nam magnez z organizmu.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez klara bemol » 7 listopada 2007, o 17:28

To mogą być nerwobóle - ja miewam takie jakby ściski wokół serca od strony ręki, trudno mi wtedy ruszyć ręką.
klara bemol
Domownik
 
Posty: 558
Dołączył(a): 15 stycznia 2006, o 22:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Ból serca w ciąży

Postprzez Juana » 7 listopada 2007, o 18:12

Dziękuję, podczas najbliższego spotkania omówię to z lekarzem. O magnezie też pomyślę.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kozica2 » 8 listopada 2007, o 12:07

Ja też mam czasami takie bóle, tzn. mnie boli tak dokładnie na środku pod piersiami, tak aż mam wrażenie, że mnie dusi, zatyka coś, raz mocniej, raz słabiej, trwa to od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Czasami faktycznie mogło to być po jakimś zdenerwowaniu, ale nieraz zupełnie bez powodu. W ciąży, zwłaszcza pod koniec miałam częściej takie epizody, lekarka mówiła, że może też od ucisku na jakieś naczynia, miałam robione ekg i nic nie wyszło niepokojącego, ogólnie zaleciła się nie denerwować, pić melisę i magnez też.
kozica2
Bywalec
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron