Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Schizofrenia a ciąża

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Schizofrenia a ciąża

Postprzez Ania20 » 4 listopada 2007, o 17:00

Chciałam się dowiedzieć, jak to jest z ciążą u osoby chorej na schizofrenię, jakie jest leczenie, czy trzeba odkładać leczenie dla dobra dziecka. Wiem, że nie wolno karmić w czasie przyjmowania neuroleptyków... Słyszałam o przypadku brania leków w czasie ciąży, które to nie zaszkodziło dziecku. Jestem młoda ale tyle wątpliwości chodzi po głowie... Ma ktoś podobne problemy?
Ania20
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 listopada 2007, o 12:15

Postprzez hexe » 4 listopada 2007, o 21:50

witaj Aniu. z tego, co się orientuję kobiety chore na schizofrenię "normalnie" rodzą dzieci, a podczas ciąży nie przestaja brać leków, tylko chyba dawka się zmienia na mniejszą albo lekarz zmienia lek. leki przechodzą przez łożysko niestety, ale są takie no wiesz "bezpieczniejsze" dla dziecka. na pewno zależy to też od postaci schizofrenii, jej przebiegu, reakcji na leki, nasilenia objawów i tym podobnych. na pewno leczona schizofrenia nie wyklucza możliwości zostania mamą. najlepiej będzie jak porozmawiasz o tym z lekarzem, pewnie najlepiej z psychiatrą, to będziesz miała info z pierwszej ręki. pozdrawiam
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron