Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:17 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

swędzenie brzucha i piersi w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

swędzenie brzucha i piersi w ciąży

Postprzez hexe » 17 października 2007, o 22:42

hej. niepokoi mnie, że swędzą mnie brzuch i piersi w ciąży. od jakiegoś czasu się do tego przyzwyczaiłam- wiem, skóra się rozciąga, ale od 2 może 3 dni obserwuję w dolnej części piersi i pod piersiami i na brzuchu drobniutkie krostki, które właśnie swędzą. czy któraś z was miała coś takiego? nie wiem, czy jest się czym martwić, czy to norma, bo zmieniłam ostatnio oliwkę...
pomocy

Hexe 12tc
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez kamienna » 18 października 2007, o 07:58

Ja mam coś atakiego na placach jak stosuję różne żele pod prysznic. Jak stosowałam oliwkę to mi w mejscach smarowania wysypa sie zrobiła, że hej.

Myję się jedynie mydłem dla dzieci Bambino i teraz nic mnie nie swędzi.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Juana » 18 października 2007, o 10:33

hexe to może być ta oliwka. Mnie też czasem po oliwce wyskakują takie swędzące krosteczki, potówki, czy jak to nazwać. Przypuszczam, że skóra nie ma jak oddychać i dlatego.
Jeśli używasz oliwki to może masz problem z suchą skórą? Tak tylko się zastanawiam bo u mnie to było powodem do sięgania po różne mocno nawilżające balsamy i oliwki. Problem skończył się, jak gdzieś w Internecie, na jakimś forum, ktoś mi polecił balsam i krem alantan plus. Od wiosny tego roku stosuję bezustannie. Bezzapachowe, po wchłonięciu ładnie napina skórę, i po zabiegach np. golenia nie ma problemu z podrażnioną skórą. Kosmetyki te kupuje się w aptece i są przeznaczone dla dzieci. A jeszcze super sprawdzały się przed i po opalaniu. Zero schodzącej / łuszczącej się skóry.
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 18 października 2007, o 12:30

Swędzenie może też mieć związek z cholestazą wewnątrzwatrobową ciężarnych http://www.maluchy.pl/artykul/170 ale może to tylko uczulenie kontaktowe?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kato2 » 22 października 2007, o 11:29

ja tez stosuje oliwke na swedzenie brzucha pomaga jednak to zalezy od skory kobiety warto sprobowac
kato2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 12 lutego 2007, o 21:39


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron