Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 16:43 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Bóle brzucha w ciąży- normalne?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Bóle brzucha w ciąży- normalne?

Postprzez hexe » 17 września 2007, o 20:45

hej. jestem w 7 tygodniu ciąży. w sumie od jakichś 3 tygodni czuję takie delikatne ciągnięcie w dole brzucha. od kilku dni jest jakby większe. to żaden dyskomfort, tylko zastanawiam się, czy to jest normalne, bo macica się rozciąga czy lepiej biec do lekarza ?
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez kukułka » 17 września 2007, o 20:53

jesli bol jest po bokach, tam, gdzie jajniki, to na pewno od rozciagania. jesli posrodku, jak na @, to moze, ale nie musi byc od rozciagania. przy bolu posrodku ja bym poszla na jakies usg. najprawdopodobniej nic sie nie dzieje, ale warto to sprawdzic.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kamienna » 17 września 2007, o 20:54

Jeśli towarzyszy temu coś jeszcze - plamienie - to od razu. Jeśli to tylko bóle - to raczej nie. Aczkolwiek uważnie się sobie przyglądaj.
Bierzesz jakieś tablety? Duphaston? Nospę?
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Krycha » 19 września 2007, o 09:36

a jak boli żołądek - czy można wziąć Nospę?
Bo moja lekarka pewnie powie: Proszę sie w takim wypadku położyć i odpoczać, a nie brać tabletki.
A ja na to: Ale jesli ja muszę być w pracy?
To ona: To niech sie pani zastyanowi nad priorytetami!


Tak było z pytaniem co na przeziębienie.... :(
Krycha
Domownik
 
Posty: 606
Dołączył(a): 20 października 2006, o 13:03
Lokalizacja: PdM

Postprzez kamienna » 19 września 2007, o 09:51

MOja lekarka pozwala na Nospę i twierdzi, że to jedyny lek od bólu który może zażywac kobieta w ciąży. Zresztą ja jak miałam na początku problemy (plamienia i bóle brzucha mocne) to długo brałam nospę 3 razy dziennie ( w szpitalu i potem).

Ja pytałam czy bierze te leki, bo u mnie jak przestałam je brać to momentalnie przstał mnie boleć brzuch, więc myślę, że może już za dużo było tego brania nospy i może organizm tak reagował.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez fiamma75 » 19 września 2007, o 10:35

Krycha, No-spę moższe brać. Jak miałam bóle brzucha, to dostawałam aż 3 No-spy Forte (to jak 6 zwykłych) na dobę. Potem doraźnie w razie bóli bruzhca miałam zaleconą no-spę.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kukułka » 19 września 2007, o 16:59

No - spa w ciazy jest OK, tylko jak dla mnie za slaba (ale to na skurcze).
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez hexe » 19 września 2007, o 20:45

hej, te moje bóle są po bokach, czyli ok. biorę duphaston i noospę forte (oba leki 2 razy dziennie). sądziłam że ta noospa to przesada, ale inny ginekolog powiedział mi, że teraz większość kobiet na początku ciąży ją bierze. dzięki za odpowiedź. pytanie mam jednak takie: czy te leki w ciąży faktycznie są do końca bezpieczne? pozdrawiam
hexe
Bywalec
 
Posty: 125
Dołączył(a): 31 maja 2007, o 22:20

Postprzez genowefa » 3 października 2007, o 09:01

hexe napisał(a):hej, te moje bóle są po bokach, czyli ok. biorę duphaston i noospę forte (oba leki 2 razy dziennie). sądziłam że ta noospa to przesada, ale inny ginekolog powiedział mi, że teraz większość kobiet na początku ciąży ją bierze. dzięki za odpowiedź. pytanie mam jednak takie: czy te leki w ciąży faktycznie są do końca bezpieczne? pozdrawiam


ja pamiętam że brałam tylko nospę kiedy naprawdę znieśc nie mogłam tego ciągniecią ...
wiesz mówią, że nospa jest bezpieczna...ale każdy lek przenika do dziecka...więc ja bardzo sporadycznie sobie na to pozwalałam
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez kukułka » 5 października 2007, o 13:06

ja bym no spy na bole brzucha nie brala. da sie je wytrzymac. ja bralam no spe tylko an skurcze zagrazajace przedwczesnym porodem, bo wiadomo, ze z tym w ciazy to jzu chodzic nei mozna, a rozciagajaca sie macica - poboli, poboli i przejdzie
kukulka, 36 tc
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kamienna » 5 października 2007, o 18:31

Bólu od rozciągania od skurczu macicy we wcześnym etapie ciąży nie odróżnisz. Zwłaszcza jak się jest w I ciąży.

U mnie ból nazywałam bólem, a lekarka mówiła, że to nie ból tylko skurcze macicy, która chce "wydalić" płód.

Wszystko zalezy jak leży.

PS
Mam anemię więc zażywam żelazo. Trzeba brać przed jedzeniem, a to powoduje bóle brzucha. Ból jest o tyle ciekawy, że przypomina bardzo - mam już spore w ty odróżnianiu doświadczenie - skurcze. Dlatego będę musiała zacząć brać po jedzeniu.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 6 października 2007, o 11:57

a to ja nie wiem, bo we wczesnej ciazy skurczow nie mialam.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron