Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:51 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jakie kosmetyki w ciazy?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jakie kosmetyki w ciazy?

Postprzez kato2 » 16 sierpnia 2007, o 14:56

Zastanawiam się, czy wszystki kosmetyki, które używałam przed ciążą mogę stosować w ciąży?
Np balsamy ujędrniające na pośladki czy biust Tanika Fitness, rózne maseczki do twarzy, kremy przeciw rozstępom DOVE itp.
czy jest możliwość, że jakieś składniki przecikną i z dzieckiem możę być cos nie tak.
Jestem w 16tc. Czy macie jakieś wybrane, specjalne komnetyki na ten czas, czy używacie tych sprzed ciązy>> :roll:
kato2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 12 lutego 2007, o 21:39

Postprzez kamienna » 16 sierpnia 2007, o 15:08

w I trymestrze nie należy brzucha smarować przeciw rozstępom.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez oreada » 16 sierpnia 2007, o 18:23

Ja stosuję wszystko to, co przed ciążą. Nawet do ciała ten sam balsam, z tym że teraz też na brzuchol i piersi. Nie daj się zbałamucić na jakiś mustele o nieziemskiej cenie... :)
A, nie doszedł mi balsam antycellulitowy na uda... :) ale też "normalny" ;).
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez kamienna » 16 sierpnia 2007, o 19:27

Ja jeszcze uważam, że jak się ma tendencję do rozstępów (wystarczy zapytać jak to było u mamy) to i tak się je będzie miało.

ja niestety mam. moja mama też miała i żadne vichy nic mi nie dalo:(
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez maharet » 16 sierpnia 2007, o 19:39

Ja nie byłam w ciąży i też mam rozstępy.Nie wiem skąd się wzięły :(
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy

Postprzez dzolka » 16 sierpnia 2007, o 20:25

w ciąży nie powinno się stosować kosmetyków antycellulitowych bo wszystkie są na bazie kofeiny, oraz kremów na bazie kwasów owocowych. Nie powinno się depilować nóg za pomocą gorącego wosku i kremów do depilacji bo mogą zawierać silnie uczulające substancje. Jeśli chodzi o rozstępy to tak jak napisała kamienna : prawda jest taka że jak któraś ma tendencje do nich to moze się smarować mustellą za kilkadzisiąt złotych lub nawet innymi jeszcze droższymi kremami a i tak na 90 % zostanie w prążki. Profilaktycznie, żeby nie mieć wyrzutów sumienia że się nic nie robiło, można smarować brzuszek oliwką (od początku ciąży można) lub kupić jeden z niedrogich kremów p/rozstępom (np Ziajka Mamamija lub gerber - od 4 m-ca ciąży).
maharet napisał(a):Ja nie byłam w ciąży i też mam rozstępy.Nie wiem skąd się wzięły :(


od nagłego spadku\wzrostu wagi lub za szybko urosłaś.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Mysza » 16 sierpnia 2007, o 22:02

Ja proponuję na wszelki wypadek przystopować z kosmetykami, szczególnie w I trymestrze. Ewentualnie stosować bezpieczne, np. dobre kosmetyki dla dzieci.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kamienna » 17 sierpnia 2007, o 07:53

Acha, jeszcze trzeba uważać na alergie. U mnie - kupiłam sobie ostanio właśnie oliwkę Johnsona - od razu jakieś czerwone kropki wyskoczyły w miejscach gdzie wcierałam.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez mfiel » 17 sierpnia 2007, o 09:15

Generalnie zasadnicza większość popularnych kosmetyków nie szkodzi, więc nie ma potrzeby ich zmiany. Te specjalistyczne (antycelullitowe, przeciwtrądzikowe itp) lepiej skonsultować z ginem lub dermatologiem.
Tylko mała uwaga - skóra czy włosy mogą się "zmienić" w ciąży (hormony!) - u mnie np. włosy z suchych zrobiły się tłuste, a na twarzy pojawił się trądzik, dlatego też czasami trzeba się liczyć z koniecznością zmiany kosmetyków. To samo może dotyczyć zapachu kosmetyków - dotychczas używane mogą nagle zacząć pachnieć okropnie.

Co do kosmetyków nie polecanych w ciąży, to o ile nie jest to wielkim problemem, to lepiej zrezygnować z farbowania włosów (farby do włosów to czysta chemia).
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 17 sierpnia 2007, o 09:38

mfiel napisał(a):Co do kosmetyków nie polecanych w ciąży, to o ile nie jest to wielkim problemem, to lepiej zrezygnować z farbowania włosów (farby do włosów to czysta chemia).


O ile wiem nie ma żadnych takich zaleceń, tym bardziej, że włos to tkanka martwa i farba nie wnika przez niego do organizmu. Jedynie w I trymestrze warto nie farbować z powodu przykrego zapachu (i czesto nie da się inaczej, bo mdłości).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez dzolka » 17 sierpnia 2007, o 20:47

fiamma75 napisał(a):
mfiel napisał(a):Co do kosmetyków nie polecanych w ciąży, to o ile nie jest to wielkim problemem, to lepiej zrezygnować z farbowania włosów (farby do włosów to czysta chemia).


O ile wiem nie ma żadnych takich zaleceń, tym bardziej, że włos to tkanka martwa i farba nie wnika przez niego do organizmu. Jedynie w I trymestrze warto nie farbować z powodu przykrego zapachu (i czesto nie da się inaczej, bo mdłości).


Tak jest, można farbować włosy jeśli daje się radę znieść zapach farby; dziecku na pewno to nie zaszkodzi. Jak zapytałam o to swoją gin. (regularnie robię balejaż) to się zdziwiła i zapytała: "a komu pani chce te włosy farbować że się pani boi? dziecku czy sobie?"
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez mfiel » 17 sierpnia 2007, o 21:50

Zgadza się, że włos to tkanka martwa, ale w trakcie farbowania dochodzi do kontaktu farby ze skórą głowy. O ile wiem zdania na ten temat wśród lekarzy są podzielone (mój gin w każdym razie odradzał).
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 18 sierpnia 2007, o 09:01

Jak ktoś się boi, może zrobić balejaż czy pasemka -nie ma kontaktu ze skórą głowy, ale uważam że nie należy przesadzać, bo najlepiej by było nie wychodzić z domu (bo spaliny), jeść nie wiadomo co (no bo wszystko zatrute chemią).
Ostatnio edytowano 19 sierpnia 2007, o 13:16 przez fiamma75, łącznie edytowano 1 raz
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez dzolka » 18 sierpnia 2007, o 22:02

mfiel napisał(a):Zgadza się, że włos to tkanka martwa, ale w trakcie farbowania dochodzi do kontaktu farby ze skórą głowy. O ile wiem zdania na ten temat wśród lekarzy są podzielone (mój gin w każdym razie odradzał).


to moja gin jest z tych co nie widza przeszkód. bo tak po prawdzie to ile tej farby przeniknie do dziecka?
kochane, są rzeczy których rzeczywiście kategorycznie nie wolno w ciąży ale w kwestii kosmetyków i zabiegów upiększajacych nie popadajmy w paranoję! każda wie ze nie wolno jej z brzuszkiem isć do solarium a u kosmetyczki wystarczy że powie o ciąży a każda (wykwalifikwana ;-)) kosmetyczka będzie wiedziała co zastosować a czego nie. Ale nawet jeśli czasami użyje się kremów z kwasami owocowymi czy pofarbuje sobie włosy to co się stanie dziecku? Chyba lepiej być zadbaną i ładną przyszła mamą która czuje się atrakcyjna bo ładnie wygląda (wtedy i dzidziuś ma się dobrze bo w końcu emocje mamy odczuwa ;-)) niż pozwolic by inni nas "czuli" bo boimy się zastosować antyperspirant czy żel pod prysznic bo nie jesteśmy pewne składu :?
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez mfiel » 18 sierpnia 2007, o 22:57

dzolka zgadzam się z Tobą w 100%
Jeżeli chodzi o środki ostrożności w ciąży, czy ostrzeżenia, co do stosowania, to wynikają one głównie z dmuchania na zimne.
Ja osobiście odpuściłam sobie farbowanie włosów w ciąży, bo specjalnie nie było mi to potrzebne, a ponieważ stan moich włosów się zmienił (z suchych na przetłuszczające się) nie byłam pewna jaki kolor wyjdzie mi po zastosowaniu farby, którą zwykle stosuje.

Ostatecznie też można znaleźć złoty środek w postaci szamponów koloryzujących lub preparatów zmywalnych, to samo dotyczy w końcu i innych kosmetyków.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron