Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:01 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

nowina

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

nowina

Postprzez kredka » 25 lipca 2007, o 18:56

Rzadko tu ostatnio bywam i malo tez sie udzielam, ale chcialam Wam napisac, ze dzis bylam u lekarza i wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy :D Moj maz niestety musial wyjechac i tak jakos mi smutno, ze nie ma go teraz przy mnie, bo same wiecie jak to jest... radosc i strach. Ale wiem, ze juz sie nie moze doczekac, kiedy wroci. No, ale moge sie tu wyzalic i wykrzyczec z radosci, bo czekalismy na t 4 miesiace i juz myslalam, ze jest cos ze mna nie tak. Ech, a teraz... n dobra, koncze. Jeszcze mam jedno pytanie, bo z tego wszystkiego zapmnialam zapytac doktor, czy w tak wczesnej ciazy moge przyjmowac magnez i czy mam brac jakies zestawy witaminowe? Moze cos poradzicie?
I prosze modlitwe albo chociaz westchnienie.
Dziekuje.
kredka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 09:53

Postprzez Fruzia » 25 lipca 2007, o 19:39

Gratulacje!
Fruzia
Domownik
 
Posty: 411
Dołączył(a): 10 czerwca 2006, o 13:30

Postprzez kamienna » 25 lipca 2007, o 19:54

Folik do 3go miesiąca - podstawa. Potem ewentualinie preparaty w stylu Prenatal.
Powodzenia:)

PS
Mamy tu niżej specjalny temacik dla oczekujących akualnie mam:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 25 lipca 2007, o 20:20

gratuluję. Tak jak pisała kamienna, do 3 miesiaca włacznie tylko folik, ewentualnie preparat o nazwie kwas foliowy (to samo co folik, a tansze), POTEM DOPIERO INNE WITAMINY. nAJLEPIJ SPYTAC LEKARZA, JAKIE. jA POLECAM FEMINATAL n. pO PRENATALU WIELE dziewczyn ma zaparcia.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez lajla » 26 lipca 2007, o 00:13

Gratulacje. :D

Tak jak pisały dziewczyny w I trymestrze ciąży nie należy przyjmować preparatów witaminowych, a jedynie kwas foliowy. Ja w ciąży i w okresie karmienia piersią brałam feminatal.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 26 lipca 2007, o 07:41

CO do kwsu foliowego to polecam ten firmy Puritans Pride. Przeszło 300 tabletek kosztuje chyba z 13 zł. WWychodzi o wiele taniej niż folik.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 26 lipca 2007, o 07:45

Tak własnie tę firme mialam na mysli, tylko nie mialam pod ręką opakowania (jeszcze mi z pierwszego trymestru zostało) i zapomnialam , co to za firma była.
ja dodam jeszcze tyle, ze feminatal rózni się od feminatalu N tym, ze ma żelazo. Ja biore ten N wlasnie.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez artura » 26 lipca 2007, o 10:54

Gratulacje! O magnez spytaj najlepiej gina - możesz przecieć zadzwonić. Ja, o ile dobrze pamietam,brałam sam magnez wczesniej niż po I trymestrze. Spytaj też gina, ale ja przestawiając się na zestaw witaminowy bez magnezu - Prenatal, miałam później problemy i musiałam i tak łykać magnez w zwiększonych ilościach przez ostatnie 3 miesiące, choć podobno szkodzi jakoś na płuca dziecka. Moze z tym magnezem zalezy czy jesteś nerwowa i tracisz go więcej, ja przynajmniej chyba jestem.
artura
 

Postprzez elinka » 26 lipca 2007, o 11:38

Gratulacje! Radosnego oczekiwania!
elinka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lutego 2006, o 15:01
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez kredka » 26 lipca 2007, o 17:03

Dzieki Dziewczyny.
Łykam kwas foliwy - chyba wlasnie ten "tani" od dawna. Nie wiem, bo aktualnie jestem w pracy i nie mam pakwania pod reka.
Troche mi juz lepiej - jakos mniej samotnie sie czuje.
Ufam, ze bedzie dobrze.
kredka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 09:53

Postprzez Gracja » 3 grudnia 2007, o 13:16

Kredka, co slychac?
Jak sie czujecie?
:D
Pozdrawiam :D
Gracja
Domownik
 
Posty: 319
Dołączył(a): 22 czerwca 2005, o 14:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron