Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:10 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

muzyka dla ciężarówek

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

muzyka dla ciężarówek

Postprzez AnnaJo » 6 czerwca 2007, o 07:54

dziewczyny, kiedys słyszałam (a może coś zmyślam :oops: ), że w ciązy zaleca się słuchanie muzyki poważnej, że to dobrze wpływa na dzidzię. Nie pamietam tylko, czy to chodzi o Mozarta, Bacha, czy Beethovena?

Z góry przepraszam za swoja ignorancję :oops:

pzdr
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez agathap » 6 czerwca 2007, o 18:16

Najbardziej zaleca się muzykę poważną, której rytm przypomina bicie serca (ok.60 na minutę), zwłaszcza Bacha i Mozarta. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że próbując słuchać w ciąży muzyki poważnej, po prostu się denerwowałam. Nie mam pojęcia dlaczego, bo uwielbiam muzykę poważną i jestem po szkole muzycznej. Po porodzie na nowo mogłam się nią rozkoszować...
dlatego wydaje mi się, że warto słuchać tego, co sprawia przyjemność i szukać tego rodzaju muzyki, który sprawia przyjemność, bo stara prawda mówi, że gdy mamie jest dobrze, to i dzidziusiowi :-)
Były nawet badania, że jak maluszek po porodzie nie chce się uspokoić, to pomagają często odgłosy odkurzacza, mycia naczyń itp. Dlaczego? Bo mama to najczęściej w ciąży robiła :-)Oczywiście nie ma co uogólniać...
W każdym razie w moim przypadku się sprawdziły czynności, muzyka itp. któe po prostu akurat w ciąży sprawiły mi przyjemność. Mój maluszek jest radosny i spokojny...
Ale chyba za bardzo się rozwinęłam, bo tylko pierwszy akapit dotyczy Twojego pytania
Pozdrawiam miłego słuchania
agathap
Przygodny gość
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, o 21:15
Lokalizacja: Garwolin

Postprzez AnnaJo » 6 czerwca 2007, o 18:40

dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. :lol:
ja też lubię muzyke poważną, ale pytałam się z myslą o parze moich dobrych przyjaciół, którzy właśnie się dowiedzieli, że będą mieli dziecko. chciałam im zrobic prezent.

jeszcze raz dziekuję.
AnnaJo
Bywalec
 
Posty: 166
Dołączył(a): 2 listopada 2005, o 10:37

Postprzez kajanna » 6 czerwca 2007, o 21:01

Skoro to na prezent, to może coś takiego? http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 16433.html
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez olno » 25 czerwca 2007, o 09:48

He, ja mam tą płytę, i choć nie jestem w ciąży i nie mam jeszcze dzieci, to muszę powiedzieć że jest bardzo fajna. Album składa się z 3 CD podzielonych na czas nauki, zabawy i wypoczynku. Myślę że każdemu takie coś będzie odpowiadać. Jeżeli nie masz ochoty czekać na przesyłkę to płytę tę znajdziesz w każdym salonie Empiku.
Pozdrawiam :)
olno
 

Postprzez dzolka » 25 czerwca 2007, o 20:34

Ja w poprzedniej ciąży lubiłam słuchać muzyki z odgłosami natury - szumem wody, delfinami, burzą itd. Super relaksuje i uspokaja. Zaopatrzyłam się w muzykę klasyczną bo naczytałam się cudów o słuchaniu jej w ciąży ale niestety nie dałam rady się tym katować, nie lubię klasyki, więc oprócz "odgłosów natury" słuchałam tego co lubię najbardziej. A jak urodziła się córeczka, kupiłam jej płyty "muzyka bobasa" - o wiele przyjemniejsza jak dla mojego ucha niż klasyka a o genialnym wpływie jej na dziecko czytałam tyle samo co o Mozarcie czy Bachu...
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez olno » 26 czerwca 2007, o 08:23

O muzyke bobasa też polecam, zaopatrzyłam w nią wszystkie dzieci w mojej rodzinie. Bardzo przyjemnie się jej słucha, choć są części lepsze i nieco słabsze.
Polecam "Kołysanki bobasa", "Muzykę bobasa 3" no i "Klasykę bobasa" (jak ktoś lubi oczywiście).
Pozdrawiam :)
olno
 


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron