Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 16:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszę o pomoc-Warszawa

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Proszę o pomoc-Warszawa

Postprzez Aiulka » 25 kwietnia 2007, o 15:46

Witam.
Poszukuję dobrego lekarza(lub lekarki) w Warszawie,który poprowadzi moją ciąże,najlepiej żeby to był jakiś prywatny gabinet lub przychodnia z rozsądnymi canami, nie mam czasu żeby zbyt długo czekać także to musi być lekarz do którego można sie dostać w ciągu 2-3 tygodni maksymalnie.
Czytałam bardzo dużo o dr Jerzym Rodzeniu,ale wszytkie dziewczyny go zachwalają takze pewnie cięzko się do niego dostać.Poradzcie coś.
Bardzo proszę o namiary.z góry wielkie dzięki
:)
Aiulka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwietnia 2007, o 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 25 kwietnia 2007, o 16:46

Poczytaj na gazecie wyborczej na forum :biała lista ginekologow i czarna lista ginekologów
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez strzyga » 25 kwietnia 2007, o 17:23

dr Chazan, ale nie wiem jak u niego z dostępnością. namiary były gdzieś na forum kiedyś podane. można się zapisać prywatnie.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kręciołek » 25 kwietnia 2007, o 19:29

No po ostatnich jego pomysłach to chyba bym nie ryzykowała :?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 25 kwietnia 2007, o 21:31

Ja też
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Coya » 25 kwietnia 2007, o 21:34

Co to za pomysly?
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lajla » 25 kwietnia 2007, o 21:58

Do dr Rodzenia rzeczywiście niełatwo się dostać. Dziś zapisałam się dopiero na 16 maja.

Pozdrawiam.
lajla
Domownik
 
Posty: 318
Dołączył(a): 21 grudnia 2006, o 02:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kajanna » 26 kwietnia 2007, o 08:49

kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aiulka » 26 kwietnia 2007, o 09:03

Spróbuje umówić się do dr Rodzenia.
Mam nadzieje ze 8 tydzień ciąży nie będzie zbyt poźny na pierwszą wizytę,postaram sie zrobić wcześniej wszystkie niezbędne badania i z nimi udam się już do lekarza.
Myślicie że nie będzie za poźno na pierwszą wizyte :?:
Pozdrawiam,trzymajcie się cieplutko :)
Aiulka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwietnia 2007, o 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 26 kwietnia 2007, o 09:05

Większość lekarzy zaleca pierwszą wizytę właśnie w 8tc.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez mfiel » 26 kwietnia 2007, o 09:30

Ale spokojnie, jeżeli umówisz się na wizytę w 10 tc to i tak nie powinno być problemu
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Aiulka » 26 kwietnia 2007, o 09:32

Właśnie dzwoniłam do Babka Medica bo na łucką nie mogła się dodzwonić i udało mi się zapisać na jutro na 14.45 :)
Aiulka
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwietnia 2007, o 16:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 26 kwietnia 2007, o 14:08

Prywatny Gabinet Lekarski E. Narojczyk - Świeściak, ul. Gdańska 2/1 (nie znam telefonu). PAni Ela to super babka i bardzo dobry lekarz , polecam też dr Kużawczyka (przyjmuje w LUX-MEdzie w Alejach i na Chmielnej).
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Coya » 26 kwietnia 2007, o 16:59

Boicie sie, ze dr Chazan nie zrobilby cesarki, gdyby byla konieczna?
Bo o ile ja zrozumialam te artykuly, to chodzi o ograniczenie operacji, ktore nie maja podstaw medycznych, tylko wygode. Jak zreszta bylo w tym drugim artykule - lepiej zadbac o to, by kobiety mogly rodzic "po ludzku", aby nie musialby bac sie porodu, a nie robic niepotrzebne operacje. Oczywiscie, kiedy sa do tego wskazania, to cesarka powinna byc wykonana, ale nie tylko dlatego, ze komus wygodnie.....

wiem, ze to nie na temat watku (przepraszam :oops: ), ale po prostu zastanawiam sie nad motywami odradzania dr Chazana, bo tak odebralam wypowiedzi Kreciolka i kukulki. Mozecie Dziewczyny wyjasnic, o co dokladnie chodzilo? :)

Przepraszam za brak polskich znakow, komputer mi cos wariuje.
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kukułka » 26 kwietnia 2007, o 17:09

"Kobieta, która miała już cesarskie cięcie, często boi się kolejnych ciąż i z tego powodu rezygnuje z następnych dzieci" - tłumaczy profesor. Jego zdaniem, kobiety powinny rodzić więcej dzieci, bo to one są odpowiedzialne za niż demograficzny. "Walczymy, żeby przyrost naturalny się zwiększył i system emerytalny nie padł" - mówi.
To wg mnie bzdura. tak przyrostu nie zwiększy. Poza tym co to znaczy,z ę kobiety sa odpowiedzialne za przyrost? Co to partenogeneza czy co? To mi perzypomina gadanie, że o zyciu dziecka ma decydowac kobieta, bo to jej prywatna sprawa. A przepraszam, co ona sama sobie to dziecko poczęła. dziecko jest zawsze sprawą dwojga. wiem,z ę problem inny, ale myslenie to samo.
aha, zęby nei było - jetsem przeciw aborcji, stanowczo, to myslenie o podwójnej odpowiedzialnosci za dziecko podałam jako przykład sposbu myślenia, nic więcej.

"Gdyby Bóg chciał, żeby kobieta rodziła przez cesarskie cięcie, to by jej brzuch wyposażył w zamek błyskawiczny" - usłyszeliśmy od jednego ze znanych ginekologów doradzających resortowi zdrowia.

Ciekawe, czy to Chazan, czy ktoś inny.

Z GW:

Cesarki chętnie stosują też lekarze, bo zamiast cackać się z ciężarną przez kilka godzin, mają ten sam efekt po pół godzinie pracy. Często mogą liczyć na dodatkową gratyfikację (czytaj: łapówkę) od szczęśliwego ojca.

Bzdura, przy normalnym fizjologicznym porodzie wystarczy tylko połozna, a lekarz ma św spokój. W zyciu nie słyszałam, by cesarka trwała tylko pół godziny. Więc tu argumetacja jest do niczego.


Słowem, pomysł dobry (sama chce wybrac szpitakl przyjazny dziecku i rodzic naturalnie mimo duzej wady wzroku), ale argumentacja do kitu, na poziomie...ech, szkoda mówić na jakim.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 26 kwietnia 2007, o 21:01

Ja tu tylko w takiej kwestii...

kukułka napisał(a):W zyciu nie słyszałam, by cesarka trwała tylko pół godziny. Więc tu argumetacja jest do niczego.


Lekarze ginekolodzy byli potrzebni przy mojej cesarce niecałe pół godziny (dwadzieścia parę minut). Dłużej trwało przygotowanie (badania bezpośrednio przed cesarką - przy udziale położnych, założenie cewnika, transport na blok operacyjny etc). Więc lekarze ginekolodzy rzeczywiście spędzili przy mnie mniej czasu niż przy skomplikowanym porodzie, ale za to było ich tam dwoje.

Ja jestem za porodem naturalnym, ale nie za wszelką cenę. Na szczęście mój ginekolog mądrze rozpatrzył sprawę i choć też jest zwolennikiem porodów naturalnych, bez wahania wysłał mnie na cesarkę w sytuacji zagrożenia płodu.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 28 kwietnia 2007, o 09:10

ja tez za naturalnym, rzecz jasna, i też nie za wszelka cenę :)
ja miałam na myśli w tym porównaniu poród sn, ale przebiegający bezproblemowo.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Derbunia » 30 kwietnia 2007, o 14:24

Dr Rodzeń jest świetny, na pewno będziesz zadowolona. To jest komfort być pod opieką lekarza, który ma wielki szacunek dla życia!
A co do opinii o ograniczeniu ilości c.c., to faktycznie argumentacja dość kiepska. Może powinni uświadamiać jak poważna jest to operacja i jak poważne mogą być powikłania? Może to by kogoś odstraszyło? Naprawdę jeśli nie ma konieczności c.c., zdrowiej dla mamy i dziecka jest urodzić naturalnie. Poza tym jeśli ktoś chce sobie oszczędzić bólu przy porodzie, to przecież może poprosić o znieczulenie. Lepsze to niż ryzyko cięcia c.!
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez strzyga » 30 kwietnia 2007, o 15:11

Derbunia, niby tak, ale kolorowe pisemka przedstaiwją sprawę trochę inaczej, a jak już przychodzi co do czego, to kobiety nie słuchają słów lekarza, bo pogląd mają już ugruntowany. A teraz, jak ktoś się otwarcie mówi o problemie, to zaraz są zarzuty o zabieranie wolności, co widać chociażby po jednym z przytoczonych artykułów.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 30 kwietnia 2007, o 15:31

Dziewczynki pracuję z lekarzami. Chyba trochę wyolbrzymiacie. Tym które chcą cc chodzi o to by nie było parcia na naturalny poród w sytuacjach gdy może to być zagrożeniem. Zdażało się bowiem że lekarz "nalegał na naturalny poród" a dziecko było za duże i po takim porodzie było chore.
KAżde cięcie jest niebezpieczne jednak tu nie chodzi o to żeby mieć wymóg. Ministerstu chodzi o to by zaoszczędzić pieniądze a to z kobietami i ewentualnym ich bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego!!!!!!!!!
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Proszę o pomoc-Warszawa

Postprzez *Martka* » 6 maja 2007, o 14:46

Wracając do tematu postu: polecam dr Ewę Ślizień - Kuczapską - pracuje w szpitalu Św. Zofii, przyjmuje w prywatnym gabinecie ProFamilia na Stokłosach, tel. 501 376 996 - ginekolog położnik prolife.

Prowadziła moją ciążę od początku prawie do końca (na sam poród - nieco gwałtowny - akurat wyjechała na urlop) i jesteśmy bardzo zadowoleni. Prowadzi mnie zresztą także poza ciążą...
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez Amazonka » 6 maja 2007, o 20:33

Martka, jesteś szczęściarą, skoro masz dostęp do takiej specjalistki.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kręciołek » 7 maja 2007, o 09:10

Hmmm...powiem tak z moich doświadczeń: ona jest ok jak nie ma problemów.
Jak są to lepiej iść do kogo innego.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez *Martka* » 7 maja 2007, o 10:00

Kręciołek napisał(a):Hmmm...powiem tak z moich doświadczeń: ona jest ok jak nie ma problemów.
Jak są to lepiej iść do kogo innego.




Muszę zaprotestować! Ja przyszłam z samymi problemami - dr Kuczapska szybko zdiagnozowała każdy z osobna i zastosowała skuteczne leczenie, tudzież wysłała do kompetentnego lekarza innej specjalności. Świetnie prowadziła moją ciążę, chociaż był to rzadko spotykany przypadek - dzięki niej spokojnie i z radością przeżyłam ten czas, bez niepotrzebnego stresu, który tylko zaszkodziłby dziecku. A wcześniej spotkałam się z opiniami lekarzy, że jak już zajdę w ciążę, to i tak nie donoszę... :twisted:

Ja dr Ślizień-Kuczapską polecam w 200%
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez Kręciołek » 7 maja 2007, o 12:23

No to widocznie masz inne doświadczenia.
Ja przyszłam z problemem niepłodności - nawet nie potrafiła powiedzieć czy w Polsce można etycznie zbadać nasienie. No to jej uświadomiłam...
Nie mówiąc o innych rzeczach... :?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez novva » 7 maja 2007, o 14:17

Kręciołek napisał(a):Hmmm...powiem tak z moich doświadczeń: ona jest ok jak nie ma problemów.
Jak są to lepiej iść do kogo innego.

A kogo mogłabyś polecić do problemów?
novva
 

Postprzez Kręciołek » 7 maja 2007, o 14:30

dr Padzik - Moczydłowską. Przyjmuje na Marsa, w zasadzie już w Rembertowie.
Ale ona nie z kręgów npr więc jak chcesz?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez novva » 7 maja 2007, o 17:58

Dzięki, Kręciołku. Jestem zadowolona ze swojego lekarza, a nawet więcej - bardzo szczęśliwa, że go mam, ale zawsze warto wiedzieć, do kogo jeszcze można pójść. Zwłaszcza, że problemy mnie nie omijają i nie ominą na pewno i dalej :cry:
novva
 

Postprzez mfiel » 8 maja 2007, o 10:25

Nie sądzę aby znalazł się jakikolwiek normalny lekarz (choćby nie wiem jak zagorzały zwolennik natury), który nie zdecydowałby się na cc, gdyby nie było to konieczne.
Niestety faktycznie zdarza się, że kobiety życzą sobie mieć cc, albo też lekarz indukuje poród, bo akurat ma dyżur, a ponieważ akcja porodowa nie postępuje decyduje się na cc.
Druga sprawa, że pozycja na plecach to najgorsza pozycja do porodu, czasami więc wystarczyło by pozwolić kobiecie pochodzić lub posiedzieć (np. na piłce), aby poród drogami natury był możliwy.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron