Teraz jest 9 maja 2024, o 18:29 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

basen w trakcie ciąży?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

basen w trakcie ciąży?

Postprzez sosenka » 2 lutego 2007, o 15:26

Witajcie,
jestem z 3 tygodniu ciąży i właśnie zastanawiam się czy mogę chodzić na basen, gdyż jest to jedno z moich ulubionych zajęć fizycznych :D
Czy pływanie w basenie chlorowanym nie zaszkodzi dzidziusiowi?
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez NB » 2 lutego 2007, o 19:24

Jak najbardziej nie zaszkodzi :-) Pływaj na zdrowie
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez abeba » 2 lutego 2007, o 23:22

no to brawo, sosenko!
Jeszcze niedawno się zastanawiałas, czy zamieszkać z ukochanym przed slubem.... jak ten czas leci.....
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

basen

Postprzez 4NIA » 7 lutego 2007, o 17:11

ja też sie zastanawiam nad chodzeniem na basen, ale nie chodziłam na niego przed zajsciem w ciaże, a zatem czy nie przeciażę sie??
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez dzolka » 10 lutego 2007, o 15:03

Ja chodziłam na basen ozonowany z moją córeczką, a teraz, gdy znów jestem w ciąży, zapytałam ginkę czy mogę nadal chodzić, to zabroniła. Samo pływanie nie sszkodzi a wręcz przeciwnie, odciąża ktręgosłup i relaksuje mamusię, ale w przebieralni, pod wspólnym prysznicem czy w toalecvie basenowej łatwo o bakterie które mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka a na które ciężarna kobieta jest szczególnie podatna. Dlatego moja lekarka powiedziała mi że jeśli pójdę na basen, to tylko na własną odpowiedzialność.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez 4NIA » 11 lutego 2007, o 00:45

przecież wiele kobiet chodzi na basen, na boso tez bym sie nie odwzyła chodzić pod wspólny prysznic, ale mozna wziać klapki
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez dzolka » 11 lutego 2007, o 09:25

ha. tylko żeby to chodziło o bakterie przed którymi klapki na stopach mogłyby ochronić :? wtedy poszłabym radzić się dermatologa a nie ginekologa.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez sosenka » 16 lutego 2007, o 10:42

No właśnie, na basenie niby wszystko jest czyste, ale przecież pod prysznicem wiele bakterii się unosi. Sama nie wiem czy to nie przesada tak uważać, chyba spytam się lekarza.
sosenka
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sierpnia 2006, o 15:36

Postprzez mamazo » 18 lutego 2007, o 21:05

A mój gin (dr. Rodzeń) uważa, że nie ma przeszkód, a żeby coś złapać, trzeba usiąść mokrą, albo gołą pupą... na drewnianej ławce, brzegu basenu, muszli klozetowej itp.
Pod prysznicem nic się raczej nie unosi, tak na zdrowy rozsądek! Przecież woda jest z wodociągów, a nie z kanalizacji.
Myślę, że warto zapytać lekarza jakie konkretnie bakterie ma na myśli.
A jeszcze jedna refleksja. Właściwie w ciąży większość rzeczy robimy na własną odpowiedzialność. Na przykład zakupy. Albo spacer - zawsze można się zmęczyć, albo być potrąconą przez samochód. Gotowanie też jest wielce ryzykowne, bo można się oparzyć, albo skaleczyć. Żyjemy też na własną odpowiedzialność. Prawda?
Ale oczywiście nie polecam kąpieli w basenie o marnej reputacji i widocznym na pierwszy rzut oka skandalicznym stanie sanitarno - higienicznym.
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron