Teraz jest 12 maja 2024, o 06:48 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wielkość brzuszka

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wielkość brzuszka

Postprzez Bratka » 2 lutego 2007, o 09:48

Wiem że wielkość brzucha w ciąży to indywidualna sprawa, ale czy któraś z Was miała podobną sytuację jak ja?
Otóż praktycznie na samym początku ciąży wyskoczył mi brzuch tak że mogłam nosić jedynie spodnie, które w normalnych warunkach były na mnie za obszerne. Teraz jestem w 8 tygodniu i już nawet spodnie dresowe są na mnie ciasne. Przybyło mi około 15 cm na obwodzie. Boję się bo skoro już teraz mam taki brzuch to jak będę wyglądać pod koniec ciąży? Czy brzuch będzie rósł w podobnym tempie do końca ciąży?
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez funkia » 2 lutego 2007, o 12:10

Witaj :)

Masz rację, wielkość brzuszka to indywidualna sprawa, ale jeśli chodzi o mnie, to podobnie jak Ty szybko miałam balonik :) praktycznie nie przybierałam ani w biodrach ani gdzie indziej tylko w brzuchu....jak stałam tyłem to nikt nie mógł przypuszczać, że jestem przyszłą mamuśką, a jak się tylko obróciłam to budziłam powszechne zdziwienie :)
..........niektórzy myśleli ,że mam tam wsadzona piłkę ;)
Brzuszek przestał mi rosnąć w 8 miesiącu, przybrałam w sumie 17 kg a dodam ,że jestem bardzo szczupłą osobą.

Życzę Wam dużo zdrówka!
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez kukułka » 3 lutego 2007, o 09:36

To może taki brzuch lepszy, bo nie tyje sie na całym ciele? To ja taki zamawiam, jak już będę w ciązy :)
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Bratka » 5 lutego 2007, o 09:37

Dzięki Funkia za odpowiedź

Szczerze mówiąc to mi się też bardziej podobają te piłeczki z przodu a z tyłu normalna sylwetka. I fajnie że już mi z profilu widać krągłość, że moge już nosić ciążowe ciuszki, ale końcówka ciąży przypadnie na lato- więc wolalabym żeby wówczas nie był olbrzymi... tym bardziej że jestem szczupła... zobaczymy...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Derbunia » 6 lutego 2007, o 12:46

Pewnie będziesz wyglądać jakbyś połknęła piłkę plażową. Ale takie brzuszki są fajne! Z tyłu jakby nigdy nic, a z przodu piłeczka!
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 7 lutego 2007, o 12:15

Ja tez tak chce. jets jakis przepis na taki brzuch :wink: ?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez mfiel » 7 lutego 2007, o 16:52

Ja tam wyglądałam w ciąży jak foka (tzn ogólnie duża), więc nawet z przodu do piątego miesiąca niewiele osób podejrzewało mnie o ciąże - ot tak przytyło się zdziebko koleżance. Wydaje mi się, że może brzuch piłeczka fajnie wygląda w ciuchach ciążowych :wink: , ale też chyba łatwiej o rozstępy, no i z równowagą może być problem.
No ale to faktycznie chyba kwestia indywidualna.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Iw_iw5 » 14 lutego 2007, o 12:38

Witam.No cóż a ja mam za to bardzo długą szyjkę i też się martwię czy to dobrze czy źle. Mój lekarz powiedział mi tylko, że taka moja uroda. Brzuch mam olbrzymi i problemy z zasypianiem. Prawdę mówiąc rekordy moje w spaniu to maks. 3 godziny. Średnio natomiast śpię ok 45 min. i przerwa ok 10min. Jak mam mocne bóle to doprowadza mnie to do tego, że wstaję biorę książkę i czytam, co nie idzie mi najlepiej gdyż nie mogę się skupić.
Iw_iw5
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lutego 2007, o 12:15

Postprzez Edwarda » 14 lutego 2007, o 16:42

Iw_iw5 napisał(a): Prawdę mówiąc rekordy moje w spaniu to maks. 3 godziny. Średnio natomiast śpię ok 45 min. i przerwa ok 10min.


Ojej :shock:
Współczuję bardzo, a który to tydzień?
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Iw_iw5 » 14 lutego 2007, o 23:10

36 tydzień. Właśnie wróciłam od lekarza a jutro jadę do szpitala. Rety strasznie się boję. Mam za dużo wód płodowych.
Iw_iw5
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lutego 2007, o 12:15

Postprzez mfiel » 15 lutego 2007, o 09:27

A skąd ten strach ???
Dzidzia już właściwie gotowa do wyjścia na świat, jesteś po opieką lekarzy, co tu nie ma być dobrze.
A co to za problem z tą ilością wód płodowych? Bo nie wiem jaki to może mieć wpływ na poród.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Iw_iw5 » 19 lutego 2007, o 09:26

Jestem już w domu. Jak się ma za dużo wód to jest to problem, gdyż świadczy to o problemach rozwojowych dzidzi. U mnie jest ich na poziomie górnej granicy. Lekarze długo medytowali co zrobić. Trafiłam jednak na lekarza zdecydowanego, który raczej optymistyczniej traktuje ten fakt. Mam nadzieję, że się nie myli. Załuję, że nie zrobiłam badań pobrania wód płodowych. Dzidzia ma już 3,5 kg i nie ma jeszcze gotowości bojowej. Pozdrawiam.
Iw_iw5
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lutego 2007, o 12:15

Postprzez mfiel » 19 lutego 2007, o 11:35

Ja też miałam dużo wód, tak że moja córka na dzień przed porodem pływała sobie jak w basenie :) (choć w książkach piszą, że dziecko ma już mało miejsca i się mniej rusza) - u nas na ktg wychodziło i po 200 ruchów na godzinę + regularne skopywanie głowicy ktg z brzucha. Poważnie :)
Jeżeli dzidzia jest zdrowa (a 3,5 kg to waga "książkowa"), to może po prostu taka jest Twoja "uroda".
Będzie dobrze :)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kajanna » 20 lutego 2007, o 16:39

Przepraszam za ten post - forum ostatnio wariuje. Chciałam tylko sprawdzić, czy w ogóle można coś wysłać, otrzymalam informację, że nie, a post się ukazał... :shock: A teraz nie ma opcji usunięcia go :?:
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron