Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 20:28 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Karmienie piersią w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Karmienie piersią w ciąży

Postprzez mfiel » 27 stycznia 2007, o 22:25

Mam pytanko, czy macie doświadczenia w karmieniu starszego dziecka, kiedy młodsze jest już w brzuchu?
Moja córka ma wprawdzie już 2,5 roku, ale nie chcę jej pozbawiać chwil przy cycusiu (mój lekarz potwierdził, że nie ma w tym względzie żadnych przeciwwskazań).
A może zdarzyło się wam karmić dwoje dzieci (starsze i młodsze)?
Pytam, bo moi znajomi uważają mnie chyba za matkę-weterankę, albo cóś podobnego
:)
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mamazo » 28 stycznia 2007, o 13:36

Witam! Nie mam własnego doświadczenia, ale sytuacja jest jak najbardziej naturalna i nie ma nic niepokojącego w karmieniu piersią w czasie ciąży, ani w karmieniu tzw. tandemu (tandem feeding) czyli noworodka i starszego dziecka. Warto tylko przypilnować, żeby starsze dziecko nie zjadło młodszemu siary. :D
A poza tym może zdarzyć się tak, że w czasie ciąży, gdy pojawi się siara, starsze dziecko może zrezygnować z piersi z powodu zmiany smaku mleka.
A znajomymi proszę się nie przejmować. Daje Pani swojemu dziecku to, co najlepsze i jest to Pani wybór. Również Pani piersi! :D
Powodzenia!
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mfiel » 29 stycznia 2007, o 09:16

Dzięki za słowa wsparcia.
Tandem feeding jakoś mnie nie przeraża, brak mi tylko praktycznego wsparcia - książki jednak to nie to samo, co praktyka.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez NB » 29 stycznia 2007, o 10:15

Polecam forum dla mam karmiących:


http://www.laktacja.pl/forum/
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mamazo » 29 stycznia 2007, o 15:49

Jeśli zna Pani angielski, to polecam www.breastfeeding.com Kopalnia wiedzy!
mamazo
Domownik
 
Posty: 300
Dołączył(a): 18 grudnia 2006, o 12:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mfiel » 30 stycznia 2007, o 12:59

Dzięki za linki.
Poczytam sobie - tak jak pisałam teorię znam, mam wsparcie w moim lekarzu (ale to w końcu facet i praktyki w tym zakresie nie ma :wink: ).
Na forum "Laktacji" odniosłam jednak trochę wrażenie, że za weteranki uważają się już mamy karmiące przez rok.
Ale ciekawa jestem jak to wygląda u innych mam.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez nat_lee » 13 stycznia 2009, o 00:21

Bardzo jestem ciekawa jak sie sprawa rozwiazala dla mfiel ??:)
Mam ten sam "problem".
Mam Synunia- Stasia, ktory ma 20 miesiecy. Jest strasznie cycusiowaty- bardzo duzo kosztowalo mnie wprowadzenie Mu normalnego jedzenia :roll: ale udalo sie. Teraz cycus jest tylko do spania, i czasami do uspokojenia (smoczkow nie uzywamy).
No i chyba jestem w ciazy :D:D:D
Kolezanki nastraszyly mnie, ze moge stracic ciaze przez to, ze karmie piersia- bo to powoduje skurcze macicy :?
Dla mnie to bez sensu,jestem przeciwniczka drastycznych metod odstawiania od piersi, chcialabym zeby to przyszlo z czasem, zeby Stas sam dojrzal do tej decycji. A z drugiej stronny boje sie...
Prosze o pomoc Mamy, ktore maja w tej kwestii jakies doswiadczenie.
nat_lee
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, o 00:03

Postprzez Amazonka » 13 stycznia 2009, o 10:22

Robiłaś już test czy masz 18 wyższych?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fiamma75 » 13 stycznia 2009, o 10:38

nat lee, zajrzyj tu
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21000
jest wiele wątków nt. karmienia w ciąży
przeciwskazaniami są poronienia w przesłości i krwawienia czy skurcze w obecnej ciąży, ale jeśli nic złego się nie dzieje, to spokojnie możesz karmić. Do tego wiele dzieci samoistnie się odstawia ok. połowy ciązy, gdy pojawia się siara.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez AgaM » 13 stycznia 2009, o 10:43

A ja moge potwierdzic ze odstwienie malucha w ciazy :) (ja bylam ) nei musi byc drastyczne straszne i okropne - zarowno dla mamy jak i dla dzieciaczka. Mimo ze moja byla ogromnie cycusiowa obylo sie bez wiekszych sensacji :) Nie taki diabel straszny..
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez fiamma75 » 13 stycznia 2009, o 11:14

Aga, nie wiem czy o dziecku, który cyca kilka razy na dobę można powiedzieć, że jest strasznie cycusiowe - moja w analogicznym wieku dużo częsciej ssala i nawet teraz ssie częściej niż Twoja córeczka wtedy, gdy zaczęłaś ją odstawiać.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez nat_lee » 13 stycznia 2009, o 12:56

Amazonka napisał(a):Robiłaś już test czy masz 18 wyższych?



test dzis zrobilam trzeci- druga kreska juz calkiem wyrazna :D
nat_lee
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, o 00:03

Postprzez nat_lee » 13 stycznia 2009, o 12:59

fiamma75 bardzo dziekuje za linka, zaraz sie doedukuje :D

AgaMa moglabys uchylic rabka tajemnicy jak udalo Ci sie odstawic Mala bez sensacji ?? :D Ja bardzo delikatnie probowalam, ale moj Stasio bardzo histerycznie sie wtedy zachowuje. A pzt jak sie np przebieram i zobaczy cycusia to tak sie chichra jak wariat :D Nie mam serca Mu tego odbierac :roll:
nat_lee
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, o 00:03

Postprzez AgaM » 13 stycznia 2009, o 13:57

fiamma75 napisał(a):Aga, nie wiem czy o dziecku, który cyca kilka razy na dobę można powiedzieć, że jest strasznie cycusiowe - moja w analogicznym wieku dużo częsciej ssala i nawet teraz ssie częściej niż Twoja córeczka wtedy, gdy zaczęłaś ją odstawiać.


??? masz swoje doswiadczenie a ja mam swoje ... Moja z tego co pamietam to bardzo byla cucosiowa... tyle ze jej ograniczalam ssanie w dzien. Ty z kolei pracujesz wiec ... jest to zupelnie inna bajka. W nocy Twoja nie je. moja jadla i to wlasnie czesto.
Powracajac do meritum.. ograniczlam powoli.. rezygnujac tak jajk juz pisalam w dzien (to jest latwo zrobic bo dziecku mozna odwrocic uwage)
Jak to przeszło bez bólu to zrezygnowlam z wieczornego uspypiania przy piersi... (to troche trwalo) ... .nie obylo sie bez placzu ale plusem jest takim ze Mala lubi bajeczki wiec to tez pomagalo.
Pozniej juz z nocnych... (jak sie wybudzla to przytulalam)... potem zeby uniknac zapalenia piersi a sciagac laktatorem albo recznie mi sie nei chcialo to karmilam na spiocha - z tendencja malejaca. Raz w nocy, raz na dwie noce itd. Szybko poszlo i bez stresu...
Z moich doswiadczen i obserwacji to wiem ze chyba sammeu trzeba dorosnac do tego zeby miec motywacje odstwaienia... Ja zwlekalam (10 tydzien ciazy mimo ze mialam wczesniejsze poronienia... ale jak dopiero zaczelam miec bole brzucha to juz nie bylo moje widzimisie) ... Wiec konsekwencja i wytrwalosc.. A bedzie dobrze...
W koncu to nie tragedia :) Dziecko dorasta a po odstawieniu tez widzialam dojrzalosc dziecka. Teraz mala sie przytula "do cycusia" kladac mi reke na szyje :)
A druga rzecz... krzywdy na pewno sie dziecku nie robi :)
Teraz Jasiek ma przystep do cycusia a Mloda ssac juz nie umie.. ale nie bronie jej przytulac sie do cycusia...(bo jest wlasnie przylepna od urodzenia... zawsze taka byla)
Ostatnio edytowano 13 stycznia 2009, o 14:40 przez AgaM, łącznie edytowano 1 raz
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez fiamma75 » 13 stycznia 2009, o 14:10

Oj, Aga, po prostu pamiętam ile ja karmiłam, a ile Ty - chodzi o o łączną liczbę karmień (a moja w nocy nie je dopiero od sierpnia). Pamiętam jak się dziwiłam, że Twoja moze tak mało ssać, patrząc na moją :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez AgaM » 13 stycznia 2009, o 14:39

Gwoli dokladnosci :) Twoja teraz 4 razy . To nie jest malo:)
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez fiamma75 » 13 stycznia 2009, o 15:07

4 to jest min. Często jest więcej :D zwł. jak była niedawno chora to i bywało 7.
4 w wieku 2,5 lat to jest średnio, 4 w wieku 1,5 roku to mało :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez AgaM » 13 stycznia 2009, o 16:10

To twoje zdanie... Mniejsza o to. Watek mial inne znaczenie... :D
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez nat_lee » 13 stycznia 2009, o 19:58

AgaM bardzo dziekuje za obszerny opis :) Masz racje- do tej decyzji trzeba dojrzec... Wydaje mi sie ze ja nie dojrzalam ;) Spytam mojego lekarza, bede obserwowac siebie i fasolke- zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie :)
nat_lee
Przygodny gość
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, o 00:03

Postprzez kukułka » 18 stycznia 2009, o 22:38

fiamma75 napisał(a):4 w wieku 2,5 lat to jest średnio, 4 w wieku 1,5 roku to mało :D

moj w wieku 15 mies je 3 albo 4 razy z piersi, myslalam,z e to norma, a tu sie okazuje,z emalo ;)
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron