Teraz jest 10 maja 2024, o 18:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Cynamon...

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Cynamon...

Postprzez *Martka* » 7 stycznia 2007, o 17:10

Jakiś czas temu Fruzia wrzuciła ciekawy tekst o kosmetykach w ciąży. Zaniepokoiła mnie informacja o tym, że cynamon ma działanie poronne. Teraz jestem w 25tc, a od początku ciąży szamałam głównie płatki cynamonowe i w ogóle sporo jedzenia z cynamonem, bo niewiele rzeczy mi w ogóle smakowało :? Czy powinnam jednak odstawić ten cynamon...? Co w ogóle, poza hibiscusem i serkami pleśniowymi z niepasteryzowanego mleka, ma jeszcze poronne, albo szkodliwe działanie na rozwijające się dziecko?
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez mim_m » 10 stycznia 2007, o 00:07

Łomatko, cynamon??? W poprzedniej ciąży naczytałam się mnóstwo, co może szkodzić (większość okazała się przesądem albo zwykłą plotką), ale o cynamonie w życiu nie słyszałam!
Martko, jest naprawdę niewiele rzeczy szkodliwych - choćby potencjalnie. Na pewno szkodzi alkohol, papierosy i narkotyki. Ryzykowne są surowe mięso i ryby (ryzykowne nie znaczy szkodliwe!), bo mogą być zakażone toksoplazmozą. Przed listeriozą (przetwory z niepasteryzowanego mleka, wędzone i surowe ryby) też się ostrzega, ale to bardzo, bardzo rzadka choroba, a przy tym w naszym jadłospisie tego typu produkty goszczą raczej nieczęsto.
Dlatego najbardziej szkodliwy jest chyba stres związany z doszukiwaniem się potencjalnych trucizn w zwykłym jedzeniu.
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez kasik » 10 stycznia 2007, o 15:39

w tanim cynamonie zlej jakosci jest duzo kumaryny, ktora jest niebezpieczna dla czlowieka (marskosc watroby, bole glowy a nawet w duzych ilosciach rak), dlatego powinno sie jesc dobry (drogi cejlonski) cynamon, w ktorym sa sladowe ilisci kumaryny. Pamietajmy, ze tani cynamm jest do gotowych produktow najczesciej dodawany.... :wink:
kasik
 

Postprzez kukułka » 10 marca 2007, o 22:15

A w czym jeszcze jest kumaryna?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kasik » 10 marca 2007, o 23:37

google zaprasza...
kasik
 


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron