Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

zostane mama;)

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

zostane mama;)

Postprzez Justyna » 28 lipca 2003, o 16:47

Wlasnie kilka di temu dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy i bardzo pragne podzielic sie ta nowina.
Oczywiscie stosowalismy metody naturalne, slub bralismy w grudniu (w Boze Narodzenie), przez kilka miesiecy powstrzymywalismy sie od poczecia dziecka (ja bardzo chcialam, gorzej z mezem - glownie ze wzgledu na prace niestety), no ale w koncu namowilam go! Udalo sie za trzecim razem . Jestem bardzo szczesliwa, choc oczywiscie mam tez watpliwosci (od wrzesnia ide do nowej pracy).

Pozdrawiam wszystkich.
Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

też będę mamą

Postprzez kite » 28 lipca 2003, o 16:58

Jeszcze niedawno na forum pisalam ze nie mogę zajść w ciążę, a tu proszę udało się. To będzie nasze drugie dziecko, a z pierwszym mialam takie same wątpliwości jak ty Justyno. Też zaczęłam pracę i balam się czy podolam i czy uda mi sie ja utrzymać niestety nie udalo sie (po powrocie do pracy nie przedłuzyli mi umowy) i teraz jestem w domu z Maciusiem, który ma dwa lata, ale nie żałuję. Zdecydowaliśmy sie na drugie dziecko i teraz jestem naprawdę szczęśliwa. Pozdrowienia.
kite
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lipca 2003, o 09:32
Lokalizacja: Wielkopolska

Gratulacje

Postprzez admin » 29 lipca 2003, o 10:13

... no to dużo zdrowia życzymy. I może przyda Wam sie coś takiego:
http://www.lmm.pl/porady/cykle/ciaza-dieta.html
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Justyna » 30 lipca 2003, o 09:53

To bardzo gratuluje ze udalo sie i ciesze sie razem z Toba :D
Od dawna jestes w ciazy, moze podobnie jak ja? Ja dopiero 3 tygodnie :)

Justyna
Justyna
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 28 lipca 2003, o 16:41
Lokalizacja: Rzeszów

Wam to dobrze...

Postprzez A.Nobel » 4 sierpnia 2003, o 14:22

Dziewczyny, Wy to macie jednak szczęście... Może i więcej obaw i stresów związanych ze współżyciem, ale za to póżniej - jaka radość :wink:
A.Nobel
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 lipca 2003, o 10:41

Postprzez lafonte » 12 sierpnia 2003, o 16:46

Gratulacje dziewczyny!!!!!!
Nobel - jakich stresów mamy wiecej???
Nie mogę się tylko doczekać, kiedy podejmiemy starania. Na razie post w dni płodne z powodów zdrowotnych...
lafonte
lafonte
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sierpnia 2003, o 17:58

Postprzez agnisia410 » 30 września 2003, o 11:12

:lol: GRATULACJE LASECZKI!!!
Bardzo sie ciesze z Waszego szczescia i wierze, ze wszystko bedzie dobrze, zobaczycie. ja to wiem! :P

agnisia
agnisia410
Przygodny gość
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 września 2003, o 13:18
Lokalizacja: Kiel, Niemcy

Postprzez baby » 1 października 2003, o 19:31

Wszystkiego cudownego :!: :D
baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

macierzyństwo

Postprzez Maria » 11 listopada 2003, o 21:08

Doświadczone mamy! Chciałabym się dowiedzieć, jak to jest z tym instynktem macierzyńskim. Czy każda kobieta ma tak, że potrafi pokochać swoje maleństwo. Mój problem polega na tym, że jak na razie nie czuję jakichś szczególnych ciągot w kierunku dzieci. Czy to się zmieni, gdy zostanę mamą? Boję się, że będę wyrodną matką...Czy ktoś miał takie problemy jak ja?
Maria
 

Postprzez baby » 12 listopada 2003, o 21:48

Ja też się boję, że będę wyrodną matką. To chyba normalne. Czasami myślę, że w ogóle nie chcę mieć dzieci, bo będą nieszczęśliwe mając taką koszmarną mamę. Innym razem pragnę ich tak, że aż boli.
baby
Przygodny gość
 
Posty: 35
Dołączył(a): 15 sierpnia 2003, o 00:13
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez Moni » 12 listopada 2003, o 23:44

Słuchajcie kobietki moje. Na pewno bedziecie wspaniałymi mamusiami. Ja też zanim miałam swoje nie bardzo interesowałam się dziećmi, nie wiedziałam co sie właściwie z nimi robi jak bawi itd. Wiedziałam że chcę mieć swoje i właściwie nie zastanawiałam sie co będzie dalej. No ale gdy się urodziło pierwsze to był jeden z najwspanialszych dni w moim życiu. Mój mąż był przy mnie i teraz możemy razem powspominać ten moment. Miłość do dziecka przychodzi różnie ja pokochałam swoje od początku, od poczęcia. Czasami trzeba troche poczekać ale warto. Gdy się już je ma to od razu inaczej się patrzy na inne dzieci, zaczyna się je rozumieć, wiedzieć o co im chodzi. Najwspanialej poznaje sie jednak swoje i patrzy jak rośnie i uczy się wszystkiego :)
Moja koleżanka nie chciała mieć dzieci bo też bała się że nie bedzie umiała kochać i zajmować się bobasem. No a po urodzeniu....hmm...jest wspaniałą mamą. Troskliwą... i chce mieć następne dziecko. Głowa do góry.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Maria » 13 listopada 2003, o 11:46

Moni! Dzięki za wsparcie. Ja też na razie wiem, że tego chcę, choć może jeszcze nie czuję.
Maria
 

Postprzez afecek@wp.pl » 30 stycznia 2004, o 13:52

witajcie kochane mamusie!czekamy na trzeciego dzidziusia.troche mi ciezko bo jestem na studiach,maz duzo pracuje,a dzieci sa z opiekunka :oops: niech ktos mnie pocieszy,blagam!!!
afecek@wp.pl
 

Postprzez Ewa2 » 30 stycznia 2004, o 15:49

Witaj Afecku,
bardzo serdecznie Cie pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki, żebyś miała cierpliwość i siły do wychowywania trójeczki. Ja mam czworo, juz podrośnietych, więc bardzo dobrze Cie rozumiem. Na pewno dasz radę znajdziesz w sobie siły, żeby wszystkiemu podołać, także studiom. I ciesz się! Często pochłonięci obowiązkami i kłopotami zapominamy o tym, że dzieci to wielka radość i szzcęście. Ostatnio spotykam duzo osób, które nie mogą miec dzieci i wtedy po raz kolejny uswiadamiam sobie, ze dzieci to błogosławieństwo.
Pozdrawiam
Ewa
Ewa2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 13:30

Postprzez Gość » 2 lutego 2004, o 12:15

bardzo dziekuje ci Ewo za slowa otuchy.dobre slowo czasem czyni cuda.siedze teraz i pisze prace magisterska,tyle jest do roboty, ze nie mam czasu wybrac sie do lekarza, a to juz chyba 12 tydzien.
Gość
 

zostane mama

Postprzez afecek » 2 lutego 2004, o 12:17

bardzo dziekuje ci Ewo za slowa otuchy.dobre slowo czasem czyni cuda.siedze teraz i pisze prace magisterska,tyle jest do roboty, ze nie mam czasu wybrac sie do lekarza, a to juz chyba 12 tydzien :P
afecek
 

Postprzez Moni » 27 lutego 2004, o 14:24

Afecku!
Na pocieszenie mogę Ci napisać, że jesteśmy w podobnych sytuacjach. Ja tez oczekuję trzeciego berbecia (7 tydzień) i piszę prace magisterską. Na szczęście został mi tylko trzeci rozdział - podsumowanie badań- i koniec. A na studia dojeżdżam 150km. Trzymam kciuki za Ciebie! Na pewno sobie dasz radę! :D
Ja narazie mam tylko kłopoty z koncentracją i siłami :wink: No i żołądkowe. Ale pewnie szybko to przejdzie.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

blade krechy na tescie

Postprzez kwiatuszek25 » 22 lipca 2005, o 16:29

objawy ( bolesnosc piersi,nudnosci,zmeczenie,sennosc od 19 dc.dzisiaj 29 dc,zrobilam domowy test ciązowy i blada krecha,tak mialam w pierwszej ciazy( poronienie w 7tc).czy to ciaza? :(temp od skoku utrzymuje sie na poziomie 36,9 - 37,2 )
kwiatuszek25
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 16:20

Postprzez Moni » 23 lipca 2005, o 13:47

a Ile dni masz już podwyższoną temperature?
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez kwiatuszek25 » 23 lipca 2005, o 13:53

dzisiaj jest 13 dzien z podwyższona temp.
kwiatuszek25
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 16:20

Postprzez Moni » 23 lipca 2005, o 16:27

to musisz jeszcze troche poczekać test jeszcze nie wyjdzie a temperatura musi się utrzymać na wyższym poziomie jeszcze conajmniej 5 lub 6 dni. W 21 dniu wyższej temperatury zaczyna bić serduszko malucha. :D Musisz się uzbroić w cierpliwość. Napisz jaki będzie wynik oczekiwań.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez Moni » 23 lipca 2005, o 16:30

Tak dla uzupełnienia :) to temperatura utrzymuje się na wyższym poziomie przez kolejne 3 miesiące ciąży - własnoręcznie sprawdziłam.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom

Postprzez kwiatuszek25 » 23 lipca 2005, o 16:58

no ale czy pozostale objawy i blada krecha moga świadczyć o obecności ciąży?
kwiatuszek25
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 lipca 2005, o 16:20

Postprzez fiamma75 » 23 lipca 2005, o 17:07

Blada krecha raczej tak. Możesz powtórzyć test jutro (i powinna być tłusta) albo zrobić badanie beta z krwi i wynik będzie już wiarygodny.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Moni » 23 lipca 2005, o 19:58

Ja na testach się nie znam. :wink: .. przy każdej ciąży polegałam na temperaturze i zawsze się zgadzało. :P Pozostałe objawy mogą świadczyc o nowym życiu jeżeli nie miałaś podobnych przed każdą poprzednia miesiączką.
Moni
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 10 lipca 2003, o 23:24
Lokalizacja: Radom


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron