Teraz jest 28 marca 2024, o 17:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

jak sie odżywiać w czasie ciąży?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez 4NIA » 1 grudnia 2006, o 12:20

Witam, Was
Może ktoś zna stronę internetową lub poprostu wie jak sie odżywiac, co jesc czego nie i w jakich ilościach?
ania
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kajanna » 1 grudnia 2006, o 12:27

Aniu, a może warto nauczyć się korzystać z wyszukiwarki internetowej? :)
To naprawdę proste. Wchodzisz na stronę www.google.pl ,
wpisujesz wyszukiwaną frazę np. dieta w ciąży albo odżywianie w ciąży i wyskakuje kilkanaście czy więcej stron poświęconych zagadnieniu.
Absolutnie nie chcę w ten sposób zamykac tematu, ale czasem dobrze najpierw poszukać samemu interesujących nas informacji.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 4NIA » 1 grudnia 2006, o 14:55

tak właśnie zrobiłam i znalazłam co nieco :)
mam pytanie, czy trzeba jesć tak duzo nabiału i pić mleko? Nie lubie tego :(
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kajanna » 1 grudnia 2006, o 15:03

Cieszę się, że się udało. :)
Ja znalazłam coś takiego na tej stronie:

1. Mleko i przetwory mleczne To najlepsze źródło wapnia - budulca kości i zębów, jest niezbędny do prawidłowej pracy mięśni, serca i układu nerwowego. W okresie ciąży potrzeba ok. 1200-1500 mg tego pierwiastka dziennie (szklanka 3,2-proc. mleka zawiera ok. 340 mg wapnia). Nabiał dostarcza także białka oraz witamin A, D, E, K, B2 i B6.
Nasza rada: jeśli nie lubisz mleka, możesz zastąpić je jogurtami, serami, zwłaszcza żółtymi i białymi, oraz masłem. Aby dostarczyć organizmowi ok. 1200 mg wapnia, w ciągu doby należy spożyć np.: 1 jajko, 1 szklankę mleka, 1 jogurt, 1 kefir, 2 plasterki żółtego sera.

Więc chyba niestety trzeba, ale można dobrać sobie produkty tak, żeby jeść to, co się najbardziej lubi. Skoro nie lubisz mleka, może jogurty albo kefiry?
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 4NIA » 1 grudnia 2006, o 15:08

Dziękuje Ci za odpowiedzi :)
Niewiele w tym stanie mi smakuje, mam niecheć do większosci potraw, :( kiedyś lubiła jogurty teraz i one mi nie podchodzą niestety, ale jak widze musze sie przełamac i ....
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez kajanna » 1 grudnia 2006, o 15:16

Oj, ale tak na siłę to też nie można się zmuszać. Organizm nie jest głupi i sam podpowiada, czego mu najbardziej trzeba, stąd te osławione zachcianki ciążowe. Dobrze jest postarac się o zbilansowaną dietę, ale jak ma cię mdlić, albo i co gorszego, to może lepiej odpuścić?
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 1 grudnia 2006, o 16:03

4NIA napisał(a):Dziękuje Ci za odpowiedzi :)
Niewiele w tym stanie mi smakuje, mam niecheć do większosci potraw, :( kiedyś lubiła jogurty teraz i one mi nie podchodzą niestety, ale jak widze musze sie przełamac i ....


Za jakiś czas Ci minie i wtedy będziesz sobie podjadać :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez NB » 1 grudnia 2006, o 16:51

Jeść co się chce. Z mlekiem nie przesadzać.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 4NIA » 5 grudnia 2006, o 18:33

witam, a czy mozna pić siemie lniane???
pozdrawiam
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez NB » 5 grudnia 2006, o 19:25

Jak najbardziej tak.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 4NIA » 7 grudnia 2006, o 21:18

dziękuję za odpowiedź :)
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez motyl » 20 grudnia 2010, o 02:27

Ja niestety mam słabość do pizzy, słodyczy i sera żółtego ale roztopionego. Oczywiście jem też warzywa i owoce - najczęściej mandarynki i pomarańcze. Niestety mleko i jogurty nie przechodzą czuję się po nich tragicznie.
motyl
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 sierpnia 2010, o 21:24

Postprzez ...und_ewig » 20 grudnia 2010, o 10:00

ale co znaczy tragicznie? masz problemy z biedunka, wzdeciami?
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Postprzez motyl » 20 grudnia 2010, o 15:14

Tragicznie to znaczy straszne wzdęcia mi po mleku dokuczają. Zresztą samego mleka nigdy bym nie wypiła, od dziecka nie znoszę. Do jogurtów się czasem zmuszam,ale rzadko. Słyszałam, że ser żółty zawiera dużo wapnia, a ja jem go naprawdę dużo:)

Pozdrawiam
motyl
Przygodny gość
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 sierpnia 2010, o 21:24

Postprzez ...und_ewig » 20 grudnia 2010, o 16:29

masz poprostu najprawdopodobniej nietolerancje laktozy. po serach zoltych nic ci nie bedzie, ale maslanki, mleka, czy serkow bialych ci nie polecam.
...und_ewig
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 26 czerwca 2009, o 21:56

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez Senchaguarana » 7 marca 2011, o 18:59

Drobna ciekawostka dotycząca mleka i jego przetworów, a także innych popularnych "zdrowych" i "niezbędnych" pokarmów:

http://www.youtube.com/watch?v=2r6h1KpwMh0

Mnie to przekonało. Zaczęłam interesować się makrobiotyką. :)
Senchaguarana
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 22:12

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez Esposa » 15 października 2011, o 14:09

ten link jest już niedostępny, może coś więcej napiszesz?

A.
Esposa
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 sierpnia 2011, o 11:38

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez martit7a » 20 października 2011, o 20:37

Dziewczyny,

nie pijcie mleka w ciąży!!!

Mój ginekolog już na pocz. ciąży mnie "ostrzegał" przed mlekiem. Mówił, że lekarze pediatrzy już teraz "grzmią na alarm", żeby kobiety w ciąży nie piły mleka, bo potem dziecko będzie miało skazę białkową. Teraz chodzę na zajęcia ze szkoły rodzenia i jedna z dziewczyn faktycznie to potwierdziła. Jak była w ciąży z pierwszym dzieckiem to piła dużo mleka i jej syn ma teraz skazę białkową. W tym momencie potwierdziła się teoria mojego ginekologa (bądź co bądź facet ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe).

Wapń najlepiej dostarczać organizmowi z innych źródeł. Może to być ser żółty (zawiera więcej Ca niż mleko), twaróg (tylko nie taki wyrzęty chudy tylko najlepiej półtłusty), kefiry i maślanki, jogurty (najlepiej naturalne, nie smakowe, bo te z kolei zawierają więcej sztucznych dodatków, barwników, ulepszaczy smaku).


Poza tym polecam soki warzywne, zwłaszcza z marchewki, buraków i jabłek przyrządzone własnoręcznie w domu. Pychotka! Stanowczo odradzam te w kartonach, zawierają dużą ilość cukru, są rozcieńczane ( sok ma najwyższą bo 20% zawartość koncentratu, nektar 10%, a napój tylko 5%). Poza tym zwierają sztuczne dodatki tudzież inne "ulepszacze".

Polecam też herbatki z pokrzywy, najlepiej zioło, ale moze być też w saszetkach.


Obie te rzeczy: sok z buraków, marchewki i jabłek oraz herbatka z pokrzywy zapobiegają anemii.
A wiadomo:lepiej zapobiegać niz leczyć. A jak nam spadnie poziom hemoglobiny to potem (nawet łykając żelazo) ciężko to jest wyrównać.


Poza tym ważny jest RUCH. Powinno się chodzić na przynajmniej 1h spacer codziennie. Po takim spacerze i my i dziecko od razu się lepiej czujemy i jesteśmy dotlenione.
martit7a
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 5 lipca 2011, o 13:14

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez Esposa » 23 października 2011, o 22:15

Ciekawe rady :)
Esposa
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 19 sierpnia 2011, o 11:38

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez NB » 25 października 2011, o 23:08

Dobrze jest urozmaicać swoje pożywienie. Po trochu wszystkiego. Dla zainteresowanych zdrowym odżywianiem siebie i całej rodziny polecam książkę dietetyczki p.Bożeny Kropki "Pokonaj alergię". Okazuje się, że wielu ludzi cierpi nie tyle na alergie co na nietolerancje pokarmowe. A jak się odżywiać? Jak gotować? W tej książce znalazłam wiele odpowiedzi na te pytania. Szczerze polecam.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez bellart » 9 lipca 2012, o 15:10

Ja polecam książkę dr Jadwigi Górnickiej "Zdrowie Twojego dziecka". Tam m. in. o przygotowaniu do ciąży, o ciąży, porodzie i dalej. CO jeść, czego nie.... generalnie jestem zwolenniczką warzyw i owoców :)))
A mleka ani w ciąży, a nabiału w ogóle podczas karmienia nie powinno sie zjadać czy wypijać.
bellart
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lipca 2012, o 14:42

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez magna » 10 lipca 2012, o 16:27

Ciekawe, czy o tym zakazie jedzenia nabiału nasze babki cokolwiek słyszały ... Szczególnie zważywszy na fakt, że dzieci miały kilkakrotnie więcej niż my i jakoś zdrowo rosły ... I że na naszych wsiach jeszcze 30 lat temu co niektórzy jedli tylko to, co mieli - mleko, warzywa, trochę mięsa...
Proponuję jedzmy tylko warzywa i owoce z supermarketów - śliczne i równiutkie, jeśli chodzi o kolor i wielkość - z odpowiednią dawką najzdrowszych na świecie pestycydów...
A tak serio - chyba zdrowe żywienie to mimo wszystko wszystkiego po trochu i odpowiednio przygotowane? Nie dajmy się zwariować - dziecko i podczas ciąży, i podczas karmienia potrzebuje różnorodnych składników odżywczych a nie tylko trzech wybranych. Jeśli zastosuje się dietę eliminującą większość pokarmów, to dopiero wtedy będzie chore, alergiczne i niedożywione. A my przy nim też...
magna
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 lutego 2010, o 21:37

Jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez PaulaMISZTA » 8 grudnia 2012, o 16:32

___________________________________________________________________________________________________________
Wyroby nabiałowe z marketów to na 50% chemia: A WIĘC ODPADA! :mrgreen: ♥♥♥♥♥

Białka, tłuszcze i węglowodany masz kolejno w:

RYBY, chude MIĘSA, biały RYŻ, wszystkie KASZE, WARZYWA STRĄCZKOWE oraz inne owoce i warzywa.

P. S. Budujesz przecież organizm SWOJEGO UKOCHANEGO DZIECKA. Śmieciowe jedzenie odpada! :idea: *****

Najlepsze są tabele (znajdziesz w Google) tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

___________________________________________________________________________________________________________
Ostatnio edytowano 30 lipca 2014, o 16:50 przez PaulaMISZTA, łącznie edytowano 2 razy
PaulaMISZTA
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 grudnia 2012, o 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez Tatanka » 15 maja 2014, o 12:44

Ja wiem, że nie powinno się jeść surowych wędlin, ani niczego wędzonego i pleśniowego sera.
Tatanka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 12:40

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez lukiluk » 29 sierpnia 2015, o 18:31

Żona jadła to, co czuła że chce zjeść, oczywiście z umiarem. Agusia urodziła sie zdrowa a Madzia szybko powróciła do dawnej figury ;) Jeśli masz problem z odzywianiem, polecam skonsultować się z dietetykiem, on powinien doradzić co powinnaś jeść, żeby dostarczyć dziecku wszystkiego czego potrzebuje :)
lukiluk
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sierpnia 2015, o 22:47
Lokalizacja: Katowice

Re: jak sie odżywiać w czasie ciąży?

Postprzez michalina » 22 września 2015, o 15:31

Odżywianie w czasie ciąży to raczej indywidualna kwestia ;) Polecam skonsultować się z dietetykiem, który ustali Ci dietę
michalina
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 września 2015, o 21:07
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron