Teraz jest 11 maja 2024, o 18:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Witaminy w ciąży :?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Witaminy w ciąży :?

Postprzez bernadetta25 » 17 listopada 2006, o 16:02

Mam taki dylemat:
otóż moja ginka zapisała mi falvit w skład którego wchodzi wit. A, 5000jm, czyli dzienne zapotrzebowanie, no i ma dylemat, czy jeśli jadam marchewkę i inne warzywa zawierające tą witaminę, to czy istnieje ryzyko, że przesadzę z nią :? :?: Wiem, że przedawkowanie akurat tej witaminy jest niebezbieczne w ciązy :shock: Jak narazie łykam codziennie kwas foliowy, a jeśli zjem np marchewkę to nie biorę falvitu, robiąc sobie jednodniową przerwę. Czy dobrze robię :?: Ogólnie staram się wzbogacać swoją dzietę jedząc różne warzywa, pijąc mleko i jedząc jego pochodne. Mam mętlik w głowie, chcę tylko dobrze dla mojego maleństwa :)
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez Aga17 » 18 listopada 2006, o 18:12

co ci tu poradzić;) ale jak jesz tyle witamin w pokarmamach, sa ona najzdrowsze to czy potrzebujesz tan falwit? ja jadłam witaminki bo miałam odraze do jedzenia, potem kiedy to przeszło to juz nie jadął mwitaminek za czesto:) pozdrawiam, i popukaj maluszka odenie po brzuszku:)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Derbunia » 18 listopada 2006, o 19:39

Moim zdaniem nie ma potrzeby brać witamin tak na wszelki wypadek. Nie żyjemy w Afryce, nie ma wojny, nie mamy klęski żywiołowej. Mamy za to warzywa, owoce, kobiety w ciąży odżywiają się racjonalnie i moim zdaniem to wystarczy. Co innego, gdy wyniki badań są jakoś niezbyt dobre i witaminki są wskazane, albo suplementacja żelaza.
I tak dobrze, że przepisała Ci zwykły falvit, a nie jakieś kosmiczne witaminy, po których dzieci rosną ogromniaste. (Materne, już wycofane ze sprzedaży)
Derbunia
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 23 października 2004, o 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bernadetta25 » 18 listopada 2006, o 21:21

Dzięki Dziewczyny :)
Póki co odżywiam się normalnie i staram się jeść wszystkiego po trochu choc nie zawsze mam apetyt, więc będę łykac ten falvit od czasu do czasu, tylko folik obowiązkowo :D
Za 2 tyg. kolejna wizyta juz z wynikami i wtedy się przekonam czy mi czegoś i tym samym maludzie brakuje :?:

PS Popukałam :wink:
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez 4NIA » 8 lutego 2007, o 19:58

macie racje, ale przeciaż lekarze zapisuję preparaty witaminowe, wiec nie brać ich? ja też mam taki dylemat
pozdrawiam Ania
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez mfiel » 9 lutego 2007, o 11:52

O ile wiem, zapotrzebowanie na witaminy i minerały w ciąży jest zdecydowanie większe niż przed nią. To nie tylko kwas foliowy, ale i np. żelazo (anemia), magnez (np. ciśnienie krwi), itp. Tak więc branie preparatów witaminowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży nie powinno zaszkodzić. Tym bardziej, że zimą raczej trudno o świeże warzywa i owoce.
Generalnie uważam, że nie branie witamin szczególnie, gdy zalecił je lekarz jest po prostu niemądre.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron