Teraz jest 14 maja 2024, o 03:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Krew pępowinowa

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Krew pępowinowa

Postprzez estera » 9 listopada 2006, o 09:12

Czy wiecie może jakie jest stanowisko Kościoła wobec pobierania krwi pępowinowej od dziecka?
estera
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 listopada 2006, o 16:19

Postprzez juka » 9 listopada 2006, o 10:47

przychylne :)
a skąd wątpliwość? krew pępowinową pobiera się z łożyska, a nie od dziecka.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez estera » 9 listopada 2006, o 11:54

Koszt całego zabiegu i utrzymania tej krwi przez 17 lat wynosi ok.6 tys. Z jednej strony owszem nie jest to ingerencja i w razie potrzeby rodzice będa mieli świadomość, że zrobili wszystko zeby ratowac swoje dziecko. Jednak pojawia się pytanie czy to nie jest brak zaufania do Pana Boga i chęć zabezpieczenia od cierpienia, a nie pokładanie w Nim nadziei. Zdaję sobie sprawę, że podobnie jest z lekarstwami, ale jednak lekarstwa kupujemy gdy zachorujemy. Może przekombinowałam. Nie wiem. Po prostu zastanawiam się.
estera
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 listopada 2006, o 16:19

Postprzez kasik » 9 listopada 2006, o 11:59

:shock: :shock: to po co sie np szczepic? Pan Bog pomaga tym co sobie sami pomagaja, a nie niedorajdom.
kasik
 

Postprzez monikar » 9 listopada 2006, o 12:02

poczytaj dokładnie o zasadności przechowywania "krwi", zachodnie pisma szeroko o tym piszą z tego co wiem to w bardzo małym stopniu może być pomocna w leczeniu dziecka "przy porodzie, którego została pobrana" jedynie może być pomocna dla rodzeństwa albo dla kogoś obcego. A tak w ogóle to najdłużej przechowywane próbki na świecie mają kilka lat i wcale nie wiadomo czy po kilkudziesięciu jeszcze te komórki do czegoś będą przydatne. Ale nie chcę zaburzać twojej wiary w zasadność pobierania komórek, jeśli ma ci to zapewnić spokój.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez estera » 9 listopada 2006, o 12:59

kasik napisał(a)::shock: :shock: to po co sie np szczepic? Pan Bog pomaga tym co sobie sami pomagaja, a nie niedorajdom.

Masz rację z tym szczepieniem, ale niedorajdom też Pan Bóg pomaga :)
estera
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 listopada 2006, o 16:19

Postprzez estera » 9 listopada 2006, o 13:03

Do Monikar! DZiękuję za odpowiedź , to faktycznie pomaga spojrzeć na to z innej strony. Pozdrawiam.
estera
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 listopada 2006, o 16:19

Postprzez dzolka » 10 listopada 2006, o 14:19

Ja czytałam artykuł we WPROST chyba (ale nie dam sobie głowy uciąć) i widziałam program w tvn style o pobieraniu krwi pępowinowej... oba można w skrócie w jedn zdanie ująć: pbieranie i przechowywanie krwi pępowinowej w Polsce to pic na wodę. My nie posiadamy takiego sprzętu i takich warunków przechowywania krwi pępowinowej by była przydatna chociazby po kilku miesiącach! Inaczej sprawa wygląda np w UK ale u nas to zwykłe naciągactwo.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez Mysza » 10 listopada 2006, o 22:36

Też czytałam swego czasu, chyba w OZONie - o tym, że to naciąganie ludzi.
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Myszka_Z. » 11 listopada 2006, o 21:56

Hmm Byłam przekonana, że krew taką przechowuje się wgłębokim zamrożeniu czy też w temperaturze ciekłego azotu, a do tego nie jest potrzebny jakiś specjalistyczny sprzęt.
Czy macie może namiary na jakiś artykuł czy pracę naukową na ten temat? Chodzi mi o ewentualne naciągactwo i nieprzydatność takiej krwi, za której przechowywanie płaci się bądź co bądź spore pieniądze.

Zgadzam się całkowicie z monikar. Znacznie lepszym rozwiązaniem byłyby banki krwi pępowinowej, z których w razie potrzeby mógłby skorzystać każdy.
Myszka_Z.
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 lipca 2006, o 09:00
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron