Teraz jest 11 maja 2024, o 22:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy w ciąży mozna ćwiczyć callanetics?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Czy w ciąży mozna ćwiczyć callanetics?

Postprzez kukułka » 13 października 2006, o 09:08

No właśnie, czy mozna? I jak schudnąc po ciazy?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez sagitta » 13 października 2006, o 11:16

Na to pierwsze Ci nie odpowiem, też się zastanawiałam i przestałam chodzić na callanetics jak zaszłam w ciążę (na wszelki wypadek) ; a na drugie : karmic piersią, a poza tym są specjalne cwiczenia na brzuch itd. Trudniej jest potem nie przytyć jak się odstawia od piersi........
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez monikar » 23 października 2006, o 15:28

można a nawet trzeba ćwiczyc jeśłi jakąś formę sportu uprawiałaś przed zajściem w ciążę to można ją kontynuować o ile nie jest ekstremalna
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Coya » 23 października 2006, o 18:51

Podziele sie doswiadczeniem mojej mamy (swoim jeszcze nie moge :wink: )
Moja mama tanczyla w zespole ludowym, proby dwa-trzy razy w tygodniu po ok.1,5-2,5h. Poniewaz w zespole tanczyli dorosli ludzie, wiec co jakis czas ktoras z tancerek oznajmiala, ze jest w ciazy. No i tu wygladalo to roznie - niektore wystepowaly (koncert to ok. 2 h tanczenia) tak dlugo, jak tylko im rozmiar brzucha pozwalal, inne chcialy isc w ich slady i skonczylo sie to niestety poronieniami :(
Wszystko zalezy od konkretnej kobiety. Sprobuj posluchac siebie, powinnas sama wyczuc, na ile mozesz sobie pozwolic. W razie jikichs watpliwosci lepeij zrezygnowac z wysilku, choc ruch na pewno jest potrzebny :)
Pozdrawiam:)
Coya
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 249
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 21:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kasik » 23 października 2006, o 22:39

ostatnio czytalam jakis artykul o bardzo pozytywnym wplywie sportu w ciazy. polecane bylo nordic walking, aquajogging, normalny jogging, jazda na rowerze, plywanie, hmmm tanczenie napewno!! I wazne zeby nie czesciej niz 4 razy w tygodniu, a puls nie ma przekraczac 150. I odpowiednio ubuerac sie, nie przegrzac i sluchac samej siebie.

Nie sprawdzilam na sobie jeszvze, ale napewno nie przestane biegac jak z dzieckiem bedzie ok. Napewno przestane zato jezdzic konno.
kasik
 

Postprzez Amazonka » 24 października 2006, o 08:28

Pewnie nie od razu przestaniesz. Pamiętasz książkę Marii Ginter "Z wiatrem i pod wiatr"? Na okładce jest zdjęcie autorki w skoku nad stałą przeszkodą. W książce jest podane, że była ona wtedy w 5. miesiącu ciąży.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasik » 25 października 2006, o 20:31

napewno przestane :wink: a takie wyczyny uwazam za niezbyt madre. Tak samo mistrzyni swiata u ujezdzeniu Anky znow jechala mistrzostwa w ktoryms miesiacu, a potem wczesniak :roll:
kasik
 

Postprzez misiacz » 25 października 2006, o 22:05

Jest sporo sportów, które można uprawiać w ciąży, b. dobry wpływ ma pływanie, gimnastyka (są specjalne zestawy ćwiczeń, bo pewnych wykonywać nie można), ale trzeba zawsze skonsultować się z ginekologiem, bo to, co można uprawiać, w dużym stopniu zależy od kondycji kobiety i od przebiegu ciąży. Ponadto, jest też tak, że jak się coś stanie, różne myśli przychodzą do głowy, czy coś zrobiło się nie tak, czy przypadkiem wysiłek nie był nadmierny....
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez Amazonka » 26 października 2006, o 09:31

Tak, wiem, że Anky ogłosiła info o ciąży po wygraniu MŚ. Teraz też. Drugie dziecko ma sie urodzić wiosną, dlatego Anky prawdopodobnie nie weźmie tym razem udziału w Pucharze Świata w Las Vegas. Anky ogłosiła info o drugim dziecku w sierpniu, więc to zwycięstwo nie mogło być w 1. miesiącu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez nastal » 24 listopada 2006, o 00:46

Ja bym pytała o takie sprawy lekarza. Osobiście bałabym się uprawiać jakikolwiek sport, ale ja miałam na początku drugą ciążę zagrożoną, więc jestem przeczulona. Chyba najlepszy jest basen, ale to też niech powie lekarz:) Przed drugą ciążą o dziwo byłam bardo aktywna fizycznie, no i musiałam się położyć. Ale już w czwartym miesiącu chodziłam na 2 godzinne spaceru z córeczką, na śnieg, na sanki, jak było dużo śniegu to łatwiej mi się ciągnęło sanki niż pchało wózek:) No i w domu przy dwuletniej córeczce też nie mogłam za bardzo poleżeć.

Za to po ciąży, już po kontroli polecam ćwiczenia z płytą DVD czy CD. Nie trzeba wychodzić z domu i można ćwiczyć wieczorem jak dziecko śpi. Mi pomaga pilates, czy odmiana aerobicu - fat burning. Tylko ostrożnie i bez przesady. Jak się nie ćwiczyło przed ciążą to najlepiej tylko pilates - ćwiczenia w parterze, no i rewelacja na brzuch. Poza tym długie spacery z wózkiem, a jak się mocno przytyło, to odstawić słodycze, w jeść suszone owoce (na początku uważać, o mogą być kolki, np po śliwkach), nie przejadać sie na wieczór, karmić piersią i waga wróci do normy. Trochę dyscypliny i będzie dobrze.
nastal
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 6 października 2004, o 10:14

Postprzez kukułka » 24 listopada 2006, o 09:02

A co powiecie o aerobicznej 6 Weidera? Nie jestem w ciazy,a le tka pytam, zeby za iles tam czasu, jakby mi to było potrzebne, wiedzieć.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kajanna » 25 listopada 2006, o 22:34

nastal napisał(a): Jak się nie ćwiczyło przed ciążą to najlepiej tylko pilates - ćwiczenia w parterze, no i rewelacja na brzuch.


Szczerze mówiąc bałabym się. Chodziłam na pilates (nie w ciąży) i moim zdaniem dla osoby, która wcześniej tego nie ćwiczyła i ma słabe mięśnie brzucha jest to bardzo duże obciążenie.
Radziłabym jednak wybrać gimnastykę przewidzianą specjalnie dla kobiet w ciąży.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tama1 » 26 listopada 2006, o 12:34

Osobiście ćwiczylam callanetics przez prawie calą ciąże i stanowczo polecam ( nie należy natomiast przesadzać z rozciąganiem, glównie okolic miednicy- tak doradzil mi lekarz)
pozdrawiam
Tama1
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 listopada 2006, o 10:38

Postprzez Kręciołek » 30 listopada 2006, o 20:39

kukułka napisał(a):A co powiecie o aerobicznej 6 Weidera? Nie jestem w ciazy,a le tka pytam, zeby za iles tam czasu, jakby mi to było potrzebne, wiedzieć.


Nie wyobrażam sobie ćwiczenia tego w ciąży. Przecież to ćwiczenia na wyszczuplenie brzucha mocno nadwyrężajace jego mięśnie.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron