Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Post w ciąży

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Ogg » 21 lutego 2007, o 16:11

NB - jeden dzień postu w ciąży czyli niejedzenia mięsa i trzy posiłki mają wpłynąć na zdrowie dziecka? Czy to nie przesada? W mojej rodzinie zarówno mama jak i siostra jako i ja teraz raczej chudniemy i tracimy apetyt niż na odwrót i jako żywo dzieci rodziły się zdrowe i dorodne (moja mama urodziła czwórkę - z trzecim w ósmym miesiąca ważyła tyle co przed ciążą - siostra skończyła studia i to dwa kierunki i nie miała problemów ze zdrowiem). No ale skoro ten post (24 godziny) to ponad siły większości to ode mnie mają dyspensę :lol: niech tylko przekażą po 100 zł na fundusz stypendialny siostry Chmielewskiej albo na Caritas.
Ogg
Bywalec
 
Posty: 193
Dołączył(a): 29 września 2006, o 14:34

Postprzez juka » 21 lutego 2007, o 20:09

Ogg napisał(a):NB - jeden dzień postu w ciąży czyli niejedzenia mięsa i trzy posiłki mają wpłynąć na zdrowie dziecka?


podejrzewam, że w większości wypadków nie wpłynie. ale to pewnie trzeba rozważać indywidualnie, a Edward chyba szuka zasad ogólnych. ja np. nie jem mięsa w piątek raczej z tradycji (nie przepadam za nim, więc zadne umartwienie), a odmawiam sobie tego, co naprawdę wymaga wysiłku. we wczesnej ciąży pościłam naokrągło :lol: , potem - nie pamiętam dobrze, napewno nie pościłam jakoś dramatycznie, ale jakiejś przyjemności raczej sobie odmawiałam.
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez magu » 1 kwietnia 2010, o 23:57

Każda ciąża przebiega inaczej, z karmieniem też jest różnie.
Moja koleżanka karmi piersią i (ze względu na dziecko) nie może jeść nabiału w żadnej postaci i wielu innych rzeczy. Nie wiem, czy poradziłaby sobie bez mięsa, spytam ją przy okazji.

W mojej rodzinie nikt w ciąży nie miał mdłości, wymiotów itd. Ja cały pierwszy trymestr bez przerwy mdłości, wymioty z małymi przerwami. Mięso omijam szerokim łukiem. W piątki rezygnuję ze słodyczy. Niektórzy może wytrzymują na 3 posiłkach, ja nie dałabym sobie rady. Ból głowy z głodu, zasłabnięcia itd.? To nie post ale głupota.
Praktyki religijne są dla człowieka a nie człowiek dla praktyk religijnych.
magu
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 marca 2010, o 09:01

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron