Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:32 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co przeczytac?

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Mysza » 27 października 2007, o 17:02

Mi jakoś najbardziej podchodzi "Twoje Dziecko". Też testowałam kilka różnych tytułów i kiedy zaszłam w ciążę, stwierdziłam, że najbardziej mi odpowiada właśnie ta gazeta.

Prenumeruję je chyba 2 lata. Stwierdziłam, że skoro prezent za prenumeratę przewyższa cenę prenumeraty, to czemu nie skorzystać (za 24zł mam porządny prezent dla dziecka i prenumeratę przez rok) ;)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fiamma75 » 27 października 2007, o 17:07

Też prenumeruję "Twoje Dziecko", ale chyba przerzucę się na "Dziecko" -oba są bardzo dobre.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kukułka » 27 października 2007, o 17:33

a ja jakos sie nie moge przekonac do dzieciowych gazet - mama caly stos od szwagierki, rozne tytuly i wydaje mi sie,z e szkoda na to ksy, bo to samo znajde w necie
co cennego konkretnie widzicie w tych gazetach - moze mnie przekonacie?
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Juana » 27 października 2007, o 19:05

A właśnie, też mnie to ciekawi. O czym te czasopisma się rozpisują, no bo ciągle ktoś zachodzi w ciążę, a inne mamy mają już większe dzieci. Więc jak się prowadzi takie pisma, że zainteresować nowych klientów, ale i zatrzymać jak najdłużej stałych czytelników. Rozumiałabym gdyby na rynku było kilka czasopism, a każde dla innego przedziału wiekowego... Hmmm.... Ale jak wiadomo laik ze mnie, więc tylko tak się zastanawiam ;-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Mysza » 27 października 2007, o 20:32

Ja prenumeruję czasopismo dzidziusiowe z kilku powodów. To, że mam je właściwie za darmo, ze względu na gratis za prenumeratę, już pisałam.

Poza tym, nie lubię szukać w internecie artykułów "na wyrost", które akurat nie są mi potrzebne, ale w praktyce kiedyś tam odgrzebuję je w pamięci i sięgam do źródła. Tak jest właśnie z papierowymi artykułami - czytając dany numer koduję informacje, które okazują się być potrzebne jakiś czas później.
Mam podane nowinki żywieniowo-pielęgnacyjne, ciekawe przepisy kulinarne na czasie (np. w zależności od pory roku i sezonu na konkretne warzywo), jakieś dane i zalecenia rozwojowe. Dzięki temu zaoszczędzam czas, którego przy dziecku mi ciągle brakuje.

Fakt, że powtarzają się tematy, ale to jest nie do uniknięcia w jakimkolwiek czasopiśmie branżowym - czy to będzie dzidziusiowe, ogrodnicze, czy jakie tam jeszcze. W każdym razie, zawsze pojawia się coś nowego, albo po prostu, można odświeżyć informacje.

Juano, na rynku są czasopisma dla mam dzieci w różnym wieku, moje dziecko nie wyrosło jeszcze z najmłodszego przedziału wiekowego, za jakiś czas będziemy się starać o następne, dlatego któryś rok z kolei gości u mnie "TD".

Jeszcze jeden powód, dla którego prenumeruję "TD" - chodzę do pracy, a w tym czasie Młodą zajmują się babcie. Dzięki temu, że w domu zawsze jest świeży numer, one też są na bieżąco, czytają w wolnych chwilach, co tam je interesuje i wprowadzają w życie to, co wartościowe według nich.

Dla bardzo młodych mam i niedoświadczonych przyszłych mam - na rynku jest obecne też czasopismo "Twój maluszek" - z tego, co w nim piszą, wysyłają je za darmo do mam, które wypełnią w szpitalu ankietę z niebieskiego pudełka z próbkami. Tematyka tej gazetki mniej więcej pokrywa się z tematami bieżącymi "Twojego dziecka" i "Mamo to ja" (o ile czegoś nie pokręciłam). Na moje oko, ta gazetka to taka specyficzna reklama tych właśnie gazet. Póki co, cały czas mi ją przysyłają (córcia ma 19 miesięcy).
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 2 listopada 2007, o 09:44

wszystkich, do ktorych jeszcze ksiazki nie dotarly na priv, przepraszam. najpierw mialam problem z dostepem do kompa, na ktorym mam ksiazki (to inny komp niz ten, z ktorego zwykle pisze). jak juz sie do kompa dorwalam, to sie okazalo,ze gmail sie slimaczy, a ksiazki sa tak duze, ze z innej skrzynki mi nie wyjda maile o takiej pojemnosci. prosze wiec o cierpliwosc. ksiazki dotra na pewno.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Amazonka » 2 listopada 2007, o 10:12

UWAGA: cudowna jaskółka w Poradniku Domowym.
Po serii artykułów pogardliwych wobec metod naturalnych w numerze październikowym są opisane metody anty i planowania rodziny po porodzie. Metoda objawowo-termiczna i LAM jest opisana na równi z anty, a wręcz jej poświęcono więcej miejsca. Nie do wiary. Konsultacja: nowa gin.

Jak Wam się podoba? Powrót do miłości
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Juana » 2 listopada 2007, o 12:38

Kukułko, dziękuję - do mnie już wszystkie dotarły. Teraz będę sobie poczytywać :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kukułka » 2 listopada 2007, o 13:20

jedna serie udalo mi sie wyslac, potem juz gmail zwariowal. sprobuje wieczorem wyslac do pozostalych osob.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Juana » 26 grudnia 2007, o 21:14

Ciągle szukam dobrego poradnika o pielęgnacji maluszka. Korzystam z tych w wersjach elektronicznych, ale jak dzieciątko przyjdzie na świat to wygodniej może być korzystać z książki ;-)
Jak dotąd nic nie wzbudziło mojego większego zainteresowania, ani zaufania. Ale może sama nie wiem czego ja właściwie szukam.
Ostatnio ktoś polecił mi książkę Pawła Zawitkowskiego: "Co nieco o rozwoju dziecka". Jest to zupełnie nowa pozycja, bo ukazała się miesiąc temu, ale może ktoś już czytał, przeglądał, zakupił, słyszał i może mógłby się podzielić jakąś opinią? Tutaj jest link do merlina: http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,568570.html
Pozdrawiam ciepło :-)
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez micelka » 26 grudnia 2007, o 22:26

Mnie sie bardzo podoba ta książka, a najfajniejszy jest film DVD dołączony do niej.
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez oreada » 31 grudnia 2007, o 11:54

Ja nie mam jednego podręcznika do dziecka, jakoś żadna książka mi się nie spodobała.... Naczytałam się informacji z gazet, z netu, przy pielęgnacji opieramy się z mężem zresztą głównie na opasłych notatkach ze szkoły rodzenia i radach położnej środowiskowej, która nam na dziecku pokazała, jak niektóre rzeczy najlepiej robić.
A i tak, jak wróciliśmy z małym do domu, to myślałam, że umrę z poczucia bezradności. ;)
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

artykul - dotyk

Postprzez Juana » 23 maja 2008, o 22:00

Myślę, że ten artykuł jest wart uwagi: http://gazeta.przyjaciel.pl/ciekawe_art ... ziecka.pdf

Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieci te w brzuszkach i te już tulone :-)

Juana, 40 tc
Juana
Domownik
 
Posty: 429
Dołączył(a): 16 lipca 2007, o 18:44
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez genowefa » 29 czerwca 2008, o 16:08

genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron