Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

wasze najwczesniejsze objawy ciazy

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

wasze najwczesniejsze objawy ciazy

Postprzez gigo2002 » 21 marca 2006, o 13:31

witajcie, wreszcie..... po 10 miesiacach staran (wysokie fsh), udalo nam sie. jest to wczesna ciaza. dopiero 12 dni po terminie oczekiewanej miesiaczki. wczesnie wiec, naprawde.
postanowilam otworzyc watek, aby zasiegnac waszej wiedzy w tak wczesnej ciazy. ja nie odczuwam wogole ciazy. doslownie nic. tak jak by jej nie bylo. jedynym jej objawem jest brak miesiaczki i pozytywny test ciazowy. nie odczuwam ani skrczy, ani apetytu, ani sennosci, ani ani......nic!!!
podzielcie sie swoimi doswiadczeniami. moze i wy tak macie?
aha, kiedy lekarz na badaniu usg zobaczy pecherzyk ciazowy?
gigo2002
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 21:07

Postprzez monikar » 22 marca 2006, o 14:08

na początku bardzo Ci gratuluje niech dzidzia rośnie zdrowo. Jeśli chodzi o Usg to u mnie w 6 tygodniu od ostatniej miesiączki już było widać pęcherzyk zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kk » 22 marca 2006, o 17:55

Witaj gigo2002, gratulacje!

Jestem w podobnej sytuacji, test dodatni, tempka wysoka już od około 22 dni., wszystko wskazuje na to ze ktoś sobie we mnie zamieszkał....

Z moich odczuć to jedynie wyraźnie czuje macicę, lekko pobolewa, tak jakby była opuchnięta... Poza tym to jakoś nie moge usnąć wieczorem.

Pozwól, ze dodam jeszcze kilka pytań:
1. kiedy udać sie do lekarza?
2. czy on od razu bedzie chciał zrobić USG?
3. czy przepisze jakieś tabletki ? na razie łykam tylko folik i magnez
4. od kiedy lekarze liczą tygodnie dziecka (od ostatniej miesiączki , czy od wzrostu okołoowulacyjnego tempki?) Jak mam w związku z tym ocenić wiek dziecka, gdy chce sobie poczytać co akurat mu sie rozwija?

Pozdrawiam
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez kasiama » 22 marca 2006, o 18:06

kk napisał(a):od kiedy lekarze liczą tygodnie dziecka (od ostatniej miesiączki , czy od wzrostu okołoowulacyjnego tempki?) Jak mam w związku z tym ocenić wiek dziecka, gdy chce sobie poczytać co akurat mu sie rozwija?

Lekarze liczą od OM - ostatniej miesiączki. Jeśli chcesz czytać o dzieciaczku, to jeśli będzie napisane np.: "w 6 tygodniu ciąży...", to będzie to oznaczało licznie od OM. Jeśli będzie: "10-tygodniowy płód (dziecko)" - to najpraedopodobniej będzie chodziło o wiek samego dziecka, czyli od wzrostu temperatury.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kk » 22 marca 2006, o 18:11

Aha, dzięki kasiama :D
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez fiamma75 » 22 marca 2006, o 19:10

kk napisał(a):Pozwól, ze dodam jeszcze kilka pytań:
1. kiedy udać sie do lekarza?
2. czy on od razu bedzie chciał zrobić USG?
3. czy przepisze jakieś tabletki ? na razie łykam tylko folik i magnez


ad. 1 Jeśli wszystko jest dobrze, nie masz żadnych plamień, nie wymiotujesz przez cały dzień itp., a chciałabyś widzieć serduszko na usg, to w 7-8tc.
ad. 2 Zależy od lekarza. Prywatni zazwyczaj robią - sprawdzają, gdzie jest umiejscowiona ciąża, ile pęcherzyków ciążowych, czy bije serduszko.
ad. 3 Zależy od Twojego samopoczucia i ew. objawów, ale jesli wszystko będzie dobrze, to pewnie nie, a jedynie skieruje Cię na badania.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kk » 22 marca 2006, o 20:21

Dzięki fiamma75

Licząc od OM to jestem pod koniec 6 tc, tak wiec powinnam iść do lekarza w przyszłym tygodniu (7-8tc). Wtedy będzie już widać serduszko.

Na razie wygląda, że wszystko jest w porządku (prócz dziwnego rozpychającgo odczuwania macicy - co mysle moze byc normalne w tym stanie). Jedyne co mnie niepokoi, to to że jestem trochę chora - boli mnie gardło, mam katar i ogólnie psikam, kicham. Ograniczam sie do wit. C i proszków do ssania na gardło (mam nadzieje ze nie są zjadliwe).
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez magda212 » 28 marca 2006, o 10:21

Droga KK! Ogranicz moze te proszki do ssania od bólu gardła, bo podobno we wczesnej ciązy to nie najlepszy pomysł.
Ja jak byłam w tak wczesnej ciązy i leżałam na klinice to lekarze zabraniali ssać, a zlecali 0,5 tbl aspiryny, lub polopiryny , rozgnieśc i dać do ciepłej wody (ok. 0,5 szklanki )aż powstanie taka zawiesina, takie grobne kłaczki i tym płukać gardło, ale absolutnie nie połykać!
Bardzo pomaga, a nie szkodzi tak jak rózne tbl. do ssania.
Pozdrawiam i powrotu do zdrówka i pełni sił życzę!
magda212
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 marca 2005, o 21:24

Postprzez kk » 28 marca 2006, o 20:08

magdo212 dziękuję za troskę!

Choróbsko mineło i mam nadzieję, żę to co wyssałam nie zaszkodziło dzidziusiowi.
kk
Przygodny gość
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27 listopada 2003, o 20:11

Postprzez jbasko » 29 marca 2006, o 13:08

z tego co pamiętam, zaraz na poczatku ciazy (ok.5 tygodnia)byłam senna, a potem juz tylko nudnosci i ogólne osłabienie, tak aż do 12 tygodnia. pozdrawiam i zyczę udanej ciąży i dzieciaczka, ja juz od 2,5 miesiac mam córę w domu:)
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez gigo2002 » 2 kwietnia 2006, o 10:15

witajcie, u mnie 7tc. wreszcie senna i glodna. dzidzi juz widzialam serduszko!!! piekna niunia........
gigo2002
Przygodny gość
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 lipca 2005, o 21:07

Postprzez AgaM » 6 kwietnia 2006, o 09:30

Witam
u mnie tak... na początku spłaam, wymitowałam, miałam nudności, nie ogłam jeść tylko ogórkikiszone :))) i zupki - kwaśne.
Cod o wizyty u gin. poszłam zaraz po teście czyli w 29 dniu cyklu :))) ale tylko dlatego, że poprzednio miałam dwa wczesne poronienia.
Lekarz dał mi od razu zwolnienie, nie badał mnie ale dał skierowanie na beta HCG i kazał przyjść za tydzień z wynikiem.
No i potem to już byłam cały czas na zwolnieniu. Brałam Duphaston a w 6 tyg. było widać już Maleństwo - 4 mm ale to zależy od wysokości Beta HCg - jeśli jest powyżej 2 tys. to będzie widac pęcherzyk...
Powodzenia...
Aga
AgaM
Domownik
 
Posty: 440
Dołączył(a): 25 października 2003, o 17:22
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez asikp » 11 maja 2007, o 14:36

Drogie Mamusie,
Od czasu do czasu podczytuje i wasz wątek. mam kilka pytań które mogą wydać się niektórym śmieszne ale chciałabym uzyskać na nie odpowiedź:
1. kiedy najwcześniej wykonać HCG?(ile dpo)
2. kiedy zaczęły się u was nudności, senność, apetyt , częste oddawanie moczu(przed testem czy po teście)

Dziękuję za pomoc.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kajanna » 11 maja 2007, o 18:17

asikp napisał(a):1. kiedy najwcześniej wykonać HCG?(ile dpo)
2. kiedy zaczęły się u was nudności, senność, apetyt , częste oddawanie moczu(przed testem czy po teście)

AD.1 Teoretycznie już 8.9 dni po owu, ale nigdy co do dnia nie wiadomo, kiedy owu była, poza tym tak naprawdę liczy się moment zagnieżdżenia, po którym hcg zaczyna wzrastać (6-9 dpo), więc bezpieczniej chyba 10,11 dni po pierwszej wyższej.
AD.2 Żaden z tych objawów nie wystąpił u mnie przed testem - miałam tylko trochę bardziej bolesne piersi niż zwykle, ale i tak skojarzyłam to dopiero, gdy zobaczyłam dwie kreseczki.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 11 maja 2007, o 18:22

ad. 2 nudności pojawiły się już ok. 11-12 dnia wyższych temp.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kamienna » 11 maja 2007, o 18:28

Ja test ciązowy zrobiła jakoś 2 dni po spodziewanej @. Przed czułam kłucie po prawej stronie i chodziłam częsciej sikać, miałam bardzo ochotę na arbua (w całej ciąży bardzo jadłam owoce), wyostrzył mi się węch, tak jakby mnie mdliło ale tylko wieczorami (nie wymiotowałam)... w sumie, że to wczesne objawy stwierdziałam po fakcie.. nie sądziłam że to objawy, nawet poszłam sie leczyć na ten brzuch i mdłości:))) - nawwet mi usg jamy brzusznej zrobili bo myślałam, ze może jaki pasożyty:P:P
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kajanna » 11 maja 2007, o 21:13

PS. Sprostowanie - założyłam, teraz nie jestem pewna, czy słusznie, że pytasz o hcg z krwi, test sikany oczywiście później.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 12 maja 2007, o 12:26

Serdeczne dzieki dziewczyny. Sama jeszcze nie wiem co mam robic do @ jeszcze kilka dni są pewne objawy ale nie chcę ich na razie interpretowac że chodzi o ciąże. Juz kilka razy się zawiodłam. Dlatego pytałam o test z krwi bo z tego co się orientuje sikańce nie zawsze wychodzą.
pozdrawiam i dziękuje za pomoc
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kukułka » 14 maja 2007, o 10:33

U mnie mdłosci dopiero od 8-9 tc.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez funkia » 14 maja 2007, o 11:28

Witajcie przyszle mamuski :) i obecne tez :)

Ja nie mialam w ciazy mdlosci ale za to w I trymestrze naciagalo mnie przy myciu zebow ;) hehe
funkia
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 września 2006, o 22:11
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński

Postprzez asikp » 14 maja 2007, o 14:47

A robiłyście tylko sikańce czy polegałyście na HCG??
U mnie dzić dopiero 23 dc (albo już za 3 dni dowiem się jak tam w tym cyklu ze mną będzie, czy się uda czy nie).
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kukułka » 14 maja 2007, o 15:07

robiłam sikańca w 28 dc. Przyy cyklach 28-29. Wczesniej nie ma co sie domyslac, kombinowac, ja przez 2 tygodnie nie myslałam o tym, czy jetsem w ciazy, czy nie. Żeby sie póxniej nei zdziwić, zeby na siłę się nie doszukiwac objawów. dziecko jest planowane, ale test zrobiłam dopiero, gdy czułam pod koniec 28 dc, zę najprawdopodobniej na drugi dzień @ nie będzie. Wtedy zrobiłam test i nawet na niego nei patrzyłam, ajk wychodża kreski, przekonana, ze i tak wyjdzie jedna. Wróciłam do WC za 3 minuty, spojrzałam na test i potem przez tydzień myslałam,z e snię :) dzis jestem w 15 tygodniu ciązy. I zawsze gdy ktos planuje i pyta o najwczesniejsze objawy, mówię, ze nie ma co się doszukiwac przez terminem @, nawet sie zastanawiac, bo jak komus bardzo na dizecku zalezy, to tym bardziej sie będize objawów doszukiwał. Najlepiej poczekać.
Bety nie robiłam wcale. Zrobiłam jeden jedyny test, nic więcej, a potem wizyta u gina dwa czy trzy tygodnie później.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez juka » 14 maja 2007, o 16:12

u mnie wszystkie ciąże były potwierdzone testem z moczu już w 9 - 10 dniu od zapłodnienia. czyli w najwcześniejszym wolnym terminie :wink:
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez oreada » 14 maja 2007, o 17:18

kukułka napisał(a): Wczesniej nie ma co sie domyslac, kombinowac, ja przez 2 tygodnie nie myslałam o tym, czy jetsem w ciazy, czy nie. Żeby sie póxniej nei zdziwić, zeby na siłę się nie doszukiwac objawów. .


Święte słowa - my trafiliśmy za trzecim razem i oczywiście przez te dwa pierwsze miesiące przed miesiączką miałam wszystkie "objawy" - czułam każde łaskotanie w brzuchu i każdy ruch w żołądku. 8)

Za trzecim razem zawzięłam sie, żeby się nie nastawiać i nie myśleć, no i się zdziwiłam patrząc na "sikańca" :D.
oreada
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 254
Dołączył(a): 7 listopada 2005, o 20:22

Postprzez kukułka » 14 maja 2007, o 17:32

My z a pierwszym razem , ale i tak, gdybyśmy sie starali o drugie, nastawiałabym sie tak samo jak przy pierwszym dziecku, ze nie bedę wypatrywac objawów, ani w pierwszym cyklu starań, ani w ogóle. jetsem zdania,z e pierwsyz objaw to test, ewentualnie beta, jak kto woli. Ja na betę nei szłam, bo wolałam poczekac kilka dni i zrobic test niz biegac po laboratoriach. jesli jets dizekco, to i tak się pokaże, a jesli nie pali sie i nie pije, to co za róznica, czy sie cżłowiek dowie 2 czy 5 dni później niz po becie?
natomiast w przypadku problemów z zaciazeniem mysle, ze beta jets wazna, bo w raize czego szybko można podac hormony, jesli np wczesniej były problemy z nimi.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Madi » 16 maja 2007, o 17:17

ja tez mam do was pytanie: jak czesto zdarza sie, ze kobieta do czasu @ nie odczuwa zupelnie, totalnie NIC a jednak jest w ciazy - juz widzialam, ze jest tu pare takich dziewczyn, ale czy zdarza sie to czesto czy raczej jest to rzadkie?i czy wiecie moze czy ma to jakis zwiazek z niskim progesteronem -tj. moze jego niski poziom sprawia, ze nie odczuwa sie piersi, nie ma sluzu nieplodnego, nie kluja jajniki itp.. ? bardzi prosze o odpowiedz
dzieki i pozdrawiam
Madi
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 24 kwietnia 2007, o 02:51

Postprzez mfiel » 17 maja 2007, o 11:56

Madi, większość kobiet nie ma żadnych specjalnych objawów poczęcia - poczęciu nie towarzyszą żadne fajerwerki a pierwsze objawy ciąży mogą być takie same jak te, które występują zwykle przed miesiączką (np. tkliwość piersi, pobolewania podbrzusza (oczywiście jeżeli ktoś bardzo nastawia się na poczęcie lub też jest to kolejna ciążą może zauważyć takie subtelności jak np. niechęć do kawy lub mdłości nie wiadomo po czym). Fakt faktem, że to są wszystko odczucia subiektywne i bardzo subtelne, tak więc dla większości kobiet taką pierwszą wymierną oznaką ciąży jest pozytywny wynik testu.
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 17 maja 2007, o 12:52

Masz rację, nie am co szukac objawów, czekac do testu trzeba. Mniejszy stres.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez kajanna » 17 maja 2007, o 15:38

Madi napisał(a):czy wiecie moze czy ma to jakis zwiazek z niskim progesteronem -tj. moze jego niski poziom sprawia, ze nie odczuwa sie piersi, nie ma sluzu nieplodnego, nie kluja jajniki itp.. ?


Nie wydaje mi się - to chyba cecha osobnicza i zależna pd czegoś innego. Ja zawsze miałam w fazie lutealnej wysoki progesteron (na górnej granicy normy czasem), długą fazę lutealną (15,16 dni)... i zero PMS-u. Żadnych bolesnych piersi, bólu brzucha (także podczas okresu), śluz niepodłodny podręcznikowy. Przy pierwszej ciąży zero objawów przed testem, przy drugiej trochę powiększone i bolesne piersi, ale też skojarzyłam to po teście.
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 17 maja 2007, o 15:46

U mnie wszystkie objawy po teście> progesteron chyba w normie (sądząc po cyklach, bo nie badałam)
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Następna strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron