Teraz jest 9 maja 2024, o 12:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nowe mamusie oczekujące - łączcie się!

... czyli mamusie oczekujące, łączcie się (forum pomocy)

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Mysza » 7 listopada 2006, o 23:57

Ja brałam męża od samego początku ciąży do gina - pierwsza wizyta była w 8 t.c i oboje zobaczyliśmy wtedy naszego małego stworka na USG. Co więcej - w razie czego wzięliśmy ze sobą kasetę video, no i nagraliśmy kruszynkę za tym pierwszym razem :-) i za następnymi. Weź męża ze sobą jeśli to możliwe! Szczególnie na tą pierwszą ciążową wizytę :-)
Mysza
Domownik
 
Posty: 643
Dołączył(a): 9 stycznia 2005, o 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ewerner » 13 listopada 2006, o 15:58

WItajcie,
wrocilam :)
Tak, wrocilam, i to nie tylko na forum, ale i do formy i do Polski. Nie ma jak w Ojczyznie, naprawde. Zaczynam doceniac to ze mieszkam w Polsce, i ze moglam tutaj wrocic.
NIe pojawialam sie od wrzesnia ( jejku tyle czasu mnie z Wami nie bylo :oops: ), a wszystko dlatego ze siedzialam w domu w NIemczech, a tam nie mialam sieci.
Teraz jestesmy juz w Polsce i szukamy lekarza, ktory dalej poprowadzi nasza ciaze.
Dzidzius rozwija sie dobrze. To juz 29tc. Czasem szaleje jak maly pilkarz, i wtedy zastanawiamy sie, jak to bedzie jak juz bedzie na zewnatrz. Bo oczywiscie zaczyna swoje zabawy wtedy gdy ja zaczynam odpoczywac. :lol:
Zaczynamy tez sie zastanawiac nad szpitalem (myslimy o jednym z trzech: Karowa, Inflandzka, Zelazna). No i wogole zaczynamy sie wdrazac w prace :) Ogolnie jest super :lol:
Niestety ostatnio wisi nad nami jedna czarna chmura - cukrzyca ciazowa. Jeszcze nie potwierdzona, ale ... Swieta chyba beda bez slodyczy :( No coz, dzidzius jest wazniejszy niz cokolwiek innego.

POzdrawiam serdecznie.
Edward, odezwe sie na priv.

Ewa
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Edwarda » 13 listopada 2006, o 16:02

Bardzo się cieszę Ewa, że wróciłaś (we wszystkich wymiarach) :wink: i że wszystko jest OK :P

U nas też "w miarę". Podobnie jak novva martwiłam się już co u Ciebie :(
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Agania » 14 listopada 2006, o 10:44

ja też się cieszę Ewo, że wszystko jest w porządku :) oby tak dalej :)

u nas właśnie zaczyna się 18tc - od kilku dni czuję ruchy - na razie takie delikatne, ale i tak jest to takie niesamowite uczucie, którego nie da się pomylić z niczym innym :D :D
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41

Postprzez beatka19 » 14 listopada 2006, o 14:33

Witam i pozdrawiam wszystkie mamuśki :))
Ale dawno tu nie zaglądałam ... u nas konczy się 35 tc, i w sumie to nie wiem kiedy to zleciało. Maluszek (albo Maluszka), rośnie i rozpycha się niesamowicie i to najczęściej wtedy gdy ja odpoczywam ;))) Martwi mnie tylko to, że pojawiły się obrzęki i podskoczyło nam ciśnienie - myśl o wcześniejszym pójściu do szpitala i cesarce przeraża mnie :( no i żeby Dzidziusiowi nic złego się nie stało. Jak narazie musimy przyśpieszyć z kupnem niezbędnych rzeczy, bo potem może nie być już na to czasu :roll: a jest w czym wybierać i się zastanawiać

pozdrawiam
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Aga17 » 15 listopada 2006, o 21:32

ewerner :) dobrze w domu:)
a o cukrzycu ciążowej to fiamma wie na ten temat baaardzo dużo, a ciśnienie to ja miałam, tylko ze na odwrót, skaczace pod koniec ciaży spadło, nie denerwuj sie, najpierw daja ci cos na obnizenie, mi zbili z 145 na 120;) i było wwszystko ok:)
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez nastal » 17 listopada 2006, o 18:54

AgaM,

Wymioowałam jak kot przy myciu zębów, moja koleżanka też. Kupiłam sobie płyn do płukania jamy ustnej, a myłam troszkę zęby na odczepnego, tzn do momentu gdy już mnie naprawdę brało.
Jak ktoś otwierał lodówkę, to musiałam wychodzić do innego pokoju. Ktoś poperfumowany-ja odjazd. W pracy miałam reklamówkę w szafce, na wypadek... Jednemu koledze powiedziałam, żeby orzez parę tygodni wstrzymał się z używaniem tego zapachu, bo nie wyrabiam (skądinąd podobno był to jakiś markowy perfum).
To minie. Około 16 tygodnia. Naprawdę wierzę, że jest ciężko.
Pozdraiwam
nastal
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 6 października 2004, o 10:14

Postprzez beatka19 » 6 grudnia 2006, o 18:03

witam wszystkie oczekujące mamusie :)))
nasza Kruszynka jest już na świecie urodziła się 24 listopada - nie sądziłam że tak szybko się to wszystko stanie bo w końcu termin miałam na 20 grudnia. Jak się urodziła miała 48cm wzrostu i 2280g, ale dostała za to 8 a potem 9 pkt. Okazało się że te rosnące ciśnienie było spowodowane m.in. tym iż stale powiekszało mi się ilość białka w moczu i wszystko to złożyło się na tak zw. gestozę. Przez całą ciąże przygotowywałam się z mężem do naturalnego porodu, strasznie bałam się cesarki, a tu proszę w ciągu paru minut lekarze zadecydowali że tak będzie bezpieczniej i dla małej Zosi i dla mnie. Malutka przez 2 dni była w inkubatorze, ale potem już mi ją przynieśli. Teraz na szczęście jesteśmy już w domku i uczymy się siebie, bo dziecko to prawdziwy skarb, ale najgorzej jest jak człowiek nie wie dlaczego ten maluch się tak wydziera. Cieszę się też że Małą mogę karmić piersią, no i że przybywa na wadze :)
Życzę dużo zdrówka dla każdej mamusi i każdego brzuszkowego dzidziusia
pozdrawiam
beatka19
Bywalec
 
Posty: 146
Dołączył(a): 17 listopada 2005, o 13:25
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez fiamma75 » 6 grudnia 2006, o 19:51

Gratulacje dla Ciebie i córeczki!!!
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Aga17 » 7 grudnia 2006, o 10:58

GRATULACJE!!!!! :lol:
Aga17
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 216
Dołączył(a): 4 listopada 2005, o 13:59
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Agania » 11 grudnia 2006, o 16:10

beatka19 Gratulacje :!: :!:

A u nas juz po usg połowkowym. Wszystko w jak najlepszym porządku :) Okazało się, że będzie córeczka :) Wazy juz ok 400g i na świat wg usg ma przyjść 20 kwietnia.
A na razie kopie sobie w brzuszku i czasem juz nawet widać jak mocniej kopnie takie wybrzuszenie na brzuchu :lol: :lol: aha - i Tatę swojego kopie w ucho, jak tylko chce posłuchać co tam w środku się dzieje :lol:
Agania
Przygodny gość
 
Posty: 67
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 17:41

Postprzez bernadetta25 » 20 grudnia 2006, o 14:47

Dawno nie zaglądałam, ale widze, że maludy w brzuszkach rosną i mają się dobrze :mrgreen:
Ja z takim pytaniem do obecnych i byłych ciężarówek: otóż jestem w 12 tyg ciąży licząc od OM, wcześniej trochę drażniły mnie zapachy, a od kilku dni jakby mi się to wszystko nasiliło, jestem naczczo - mdl mnie, cos jem - też mdli, poza jedzeniu również, myśl o zwykłej herbacie jest odpychająca, i chyba najbardziej mnie to męczy od rana do południa :? Zdarzyło Wam się coś takiego :?: Wiem, że mdłości w ciązy to normalka, ale czy w czasie kiedy teoretycznie powinny odchodzić w zapomnienie, one się nasilają :?
Jutro ide na kolejną wizytę, lubię je bo dodaja mi energii i pewności, że wszystko pod kontrolą, więc spyta ginki. Acha dodam, że z falvitu+folik, przestawiałam się na Prenatal Complex, i zastanawiam się czy to może być przyczyną, choć ten Prenatal to ma właśnie łagodzić mdłości poprzez zawartość imbiru :? Sama nie wiem, więc czekam na sugestię :)
A jak przygotowania do świąt :?: Moje kuleją, ale pomałau się rozkręcam :)
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez Anita_T » 20 grudnia 2006, o 15:02

Hmm, ja właśnie po Prenatalu Classic miałam straszne mdłości, wcześniej nic, jak tylko zaczęłam przyjmować Prenatal, to zaczęły mnie męczyć, więc się przestawiłam na Feminatal N i było ok. Do Prenatalu wróciłam, ale znacznie później i już było ok. Może spróbuj odstawić i zastąpić czymś innym i zobaczysz, czy działa :)
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez 4NIA » 27 stycznia 2007, o 20:57

Witam!
mam termin na 5 lipca, czy któraś z Was też?
Brzuszek juz mam spory martwie sie tym, bo przeciez on podrośnie :) później znacznie bardziej, prawda :( jak bedzie rósł w takim tempie jak teraz ?
ale za to nie wymiotowałam,
pozdrawiam
Ania
:P
4NIA
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 16 września 2006, o 15:40

Postprzez april73 » 29 stycznia 2007, o 17:37

Witam,

podobno na mdłości pomaga woda z sokiem z cytryny, miodem i utartym świeżym imbirem. Jestem dopiero w 5 tc, specjalnych mdłości nie mam, ale stosuję od czasu do czasu.

Pozdrawiam,
Patrycja
april73
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 grudnia 2005, o 00:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kajanna » 21 lutego 2007, o 14:12

To i ja się przywitam i pochwalę. :D
Właśnie kończę pierwszy trymestr, to już 12 tydzień.
Termin mam na 7 września.
Dolegliwości ciążowe powoli odpuszczają, chociaż czasem jeszcze miewam mdłości.
No i przestaję się dopinać w spodniach. :P
Pozdrawiam wszystkie oczekujące mamy! :D
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 21 lutego 2007, o 21:12

Kajanna, gratulacje!
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bernadetta25 » 22 lutego 2007, o 13:09

Kajanna Gratulacje :mrgreen:

Trzymaj się cieplutko i dbaj o siebie i maleństwo :D
bernadetta25
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 grudnia 2005, o 14:07
Lokalizacja: wielkopolska

Postprzez edita » 23 lutego 2007, o 11:33

Hej, witam

od dziś dołączam do tego Miłego Grona. :)
Jestem w 10 tyg ciąży, dokuczają mi mdłości i czasem zgaga.
Czekamy z utęsknieniem, razem z Mężem, na naszego pierwszego Dzidziusia :)
edita
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lutego 2007, o 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Ciąża - stan błogosławiony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron