Teraz jest 28 marca 2024, o 22:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

obniżenie płodności?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne metody rozpoznawania płodności w okresie premenopauzy (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

obniżenie płodności?

Postprzez Turandot » 7 września 2009, o 22:07

Obserwuję ostatnio pewną zmianę w swoich cyklach: do tej pory II faza zawsze obfitowała w śluz typu najbardziej płodnego, czyli bj, było go naprawdę bardzo dużo i bardzo dobrej jakości. Do czasu. Od co najmniej trzech cykli śluz bj występuje w ilościach tak niewielkich, że nie badając szyjki chyba w ogóle bym go nie zaobsewowała. Poza tym cykle są płodne, przebieg temperatury w zasadzie standardowy.

Zastanawiam się z czego wynika ta zmiana, czy to jakieś chwilowe zakłócenie (nie ma szczególnych ku temu powodów, no może poza tym ze ostatnio schudłam parę kilo) czy może już objawy zmniejszania się płodności - w tym roku skończe 29 lat, więc z reprodukcyjnego punktu widzenia nie jestem najmłodsza.


Może ktoś się podzieli doświadczeniami w tym względzie.
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12

Postprzez artura » 8 września 2009, o 09:43

spokojnie, jeszcze daleko Ci do premenopauzy; niektóre dziewczyny mają zawsze tak jak piszesz mało śluzu; faktem jest że najwyższa płodność to o ile dobrze pamiętam w naszym klimacie wiek ok. 22-23 lat, ale nie znaczy, że później ona jakoś drastycznie spada
artura
 

Postprzez Turandot » 8 września 2009, o 23:15

No właśnie, wiem że w gruncie rzeczy czas najwyższej płodnosci moge już mieć za sobą, więc mnie to aż tak nie martwi, a przynajmniej nie zaskakuje. Ale dotąd zawsze ilośc śluzu płodnego mialam ogromną i ta zmiana jest uderzająca.
Turandot
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 czerwca 2008, o 11:12


Powrót do Premenopauza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron