Teraz jest 28 marca 2024, o 17:46 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dobre "tipy" gdy brakuje śluzu....

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne metody rozpoznawania płodności w okresie premenopauzy (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

dobre "tipy" gdy brakuje śluzu....

Postprzez Lucja » 20 grudnia 2006, o 15:22

Wczoraj dowiedziałam się 2 cenne wskazówki: jeśli są problemy z odczytaniem śluzu, tj. gdy jest go znikoma ilość można sobie pomóc biorąc cały cykl pół łyżeczki łagodnego syropu wykrztuśnego od kaszlu lub sprawdzając śluz tuż przed oddaniem stolca, wtedy mięśnie pracują intensywniej i łatwiej jest zobaczyć śluz.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dona » 20 grudnia 2006, o 18:08

Lucjo, wiesz co...., nie podajesz zadnej rewelacji...... :? :? :? :?

o syropie wykrztusnym juz nieraz na forum czytałam....

swoja droga.. nie bede komentowała takich "sposobów" na sluz..... :| :| :twisted: :twisted:
syrop wykrztusny:? :? :?

a co do drugiego sposobu... chyba tam powinno byc "po".. a nie przed....

Kipleyowie o tym pisza w ksiazce .....
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez milgosia » 21 grudnia 2006, o 09:10

Nie wiem jak wy, ale ja sprawdzam śluz PRZED oddaniem stolca i siku. Po prostu wtedy jest po prostu bardziej "czysty" i nierozcieńczony moczem.
milgosia
Moderator forum
 
Posty: 742
Dołączył(a): 18 sierpnia 2006, o 13:41
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lucja » 21 grudnia 2006, o 10:34

Dona - nie wiem, o co Ci chodzi :? Zauważyłaś wątek - PREMENOPAUZA! Jeśli akurat ją przechodzisz, to ja chętnie bym się czegoś jeszcze dowiedziała, przyda mi się na przyszłość... Zwłaszcza od tak doświadczonej osoby, jak Ty.

Miłgosiu, dzięki za notkę, ja też obserwuję się raczej "przed" niż "po".
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kręciołek » 21 grudnia 2006, o 11:46

Ja wprawdzie nie w kwestii premenopauzy, ale POTWIERDZAM, ze syrop wykrztuśny na śluz bardzo skutkuje. I to nawet w większych ilościach można brać (do 3 łyżek na dobę). Dobry jest też Oeparol - olejek z wiesiołka.
Stosowałam te specyfiki i efekt był. Dono, możesz nie wierzyć w skuteczność, jeśli nie miałaś problemów ze śluzem. Ale jak ktos miał to czasem warto posłuchać takich rad.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez novva » 21 grudnia 2006, o 11:55

Chyba problem nie w tym, że Dona w to nie wierzy, tylko chodziło jej o to, że te sposoby na śluz były wielokrotnie omawiane wcześniej :) Fakt, że nie było to w dziale "premenopauza"...
novva
 

Postprzez fiamma75 » 21 grudnia 2006, o 12:10

Tylko w premenopazuie mało kto się stara o dziecko a te leki mają to do siebie, że "rozciągają" nawet śluz nierozciągliwy, więc po co kobitki mają sobie zaburzać obraz śluzu, który jest podstawą obserwacji w tym okresie?
A co do wizyt w toalecie - obserwuję "po" - często wtedy jest sporo śluzu i łatwo go interpretować - ale to przecież nic odkrywczego.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Dona » 21 grudnia 2006, o 12:42

chodziło mi o to.. ze te "nataralne" metody sa takie "naturalne" ze wymagaja wspomagania sie jakimiś srodkami farmakologicznymi
magnez- jak za duzo sluzu

syropy wykrztusne- jak za mało itd.

w zadnym wypadku nie mam nic do tego "sposobu" w przypadku osób starajacych sie o dziecko..


A co do drugiej kwestii
Zacytuje państwa K.
str 76.
"Kobiety obserwujace u siebie znikome ilosci wydzieliny czasem bedą mogły ją zauważyc dopiero po wypróżnieniu"
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lucja » 21 grudnia 2006, o 16:33

fiamma75 napisał(a):Tylko w premenopazuie mało kto się stara o dziecko a te leki mają to do siebie, że "rozciągają" nawet śluz nierozciągliwy, więc po co kobitki mają sobie zaburzać obraz śluzu, który jest podstawą obserwacji w tym okresie?.

Fiamma 75, zdarza się u niektórych kobiet np. przy początkach premenopauzy - cykl jest dwufazowy, ale cały czas sucho. Stąd,aby łatwiej zauważyć śluz (który jest "w środku"), w celu wyznaczenia
dni niepłodnych - potrzeba sobie czasem pomóc. W metodzie angielskiej, potrzeba 2 wskaźników: stąd temperaturę trzeba jeszcze wspomóc śluzem; inaczej kobieta może zajść w nieplanowaną ciążę.

Czasem też u kobiet młodszych, ale biorących leki (np. przy astmie), zanika śluz i wtedy - syrop pomaga.


Kręciołek - dzięki za podpowiedzi, przyda mi się, ponieważ pierwszy raz o tym słyszę. Będę się tym dzieliła z koleżankami.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę wielu Bożych darów na cały Nowy Rok.
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fiamma75 » 21 grudnia 2006, o 21:42

Lucja napisał(a):
fiamma75 napisał(a):Tylko w premenopazuie mało kto się stara o dziecko a te leki mają to do siebie, że "rozciągają" nawet śluz nierozciągliwy, więc po co kobitki mają sobie zaburzać obraz śluzu, który jest podstawą obserwacji w tym okresie?.

Fiamma 75, zdarza się u niektórych kobiet np. przy początkach premenopauzy - cykl jest dwufazowy, ale cały czas sucho. Stąd,aby łatwiej zauważyć śluz (który jest "w środku"), w celu wyznaczenia
dni niepłodnych - potrzeba sobie czasem pomóc. W metodzie angielskiej, potrzeba 2 wskaźników: stąd temperaturę trzeba jeszcze wspomóc śluzem; inaczej kobieta może zajść w nieplanowaną ciążę.

Czasem też u kobiet młodszych, ale biorących leki (np. przy astmie), zanika śluz i wtedy - syrop pomaga.

[/color]


Przecież można badać śluz wewnątrz i do tego jest też szyjka (trzeci wskaźnik), dalej nie rozumiem - dla mnie ejst to zaburzanie rzeczywistego obrazu (co innego przy staraniach przy słabym śluzie).
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01


Powrót do Premenopauza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron