Teraz jest 2 maja 2024, o 20:25 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

dziwny przypadek

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

dziwny przypadek

Postprzez akajka » 13 maja 2005, o 16:38

Witam

Mam ogromną prośbę o jakąs pomoc.

w październiku 1999 r. miałam torbiel na prawym jajniku (wczesniej w kietniu/maju zrobiłam przerwę w braniu środków antykonc). okolo w 2 tyg po badaniu - torbiel pękł - takie były wyniki USG zaś płyn pojawił się w zat Douglasa. Lekarz napisał na wynikach USG wtedy ze na jajniku są pęcherzyki czy cos takiego. w Lutym 2000 r. miałam kolejne USG - juz nic nie bylo w zat Douglasa, a co do jajników to tez nic nie bylo o pęcherzykach. Srodki antykonc przestałam brac w lipcu 2001 r. - żle się po nich czułam. Cykle potem były krótsze (4 dni max) niż pred braniem proszków (5 dni) ale nie były tak bolesne jak przed braniem.
Od kwietnia 2004 okres jest jescze krótszy bo trwa okolo 3 dni (a ostatni nawet 2 z lekkim plamieniem w 3) i w pierwszych 2 dniach jest tak samo bolesny jak z czasów gdy nie brałam proszków. W październiku - listopadze miałam taką dziwną brunatną wydzielinę. Potem okres stał się normalniejszy (wydzielina) choć tak samo krótki i bolesny.

W związku z tym co napisałam i opowiesciami na forum, boje sie czy bede mogła zajśc w ciążę (teraz mam 30 l) i mam pare pytan:

1) czy pekniecie torbiela na jajniku moglo wplynąć na jego uszkodzenie - po tamtym zdarzeniu jakby niewiele czuje prawy jajnik, bardziej w lewym niz w prawym czuje jakies kłucie czy ból w czasie okresu, w prawym prawie wcale no moze minimalnie, co to moze oznaczac, czy to normalne ze jeden sie czuje bardziej a drugi prawie wcale?).

2) poza tym od listopada 2004 biorę 1 tabl/24 h - Trittico CR 75mg - to są tabletki przecidepresyjne. Czytałam na stronie lmm ze tabletki takie moga wpływać na zaburzenia miesiączkowania, m.in. na bezowulacyjne cykle, a nawet moga doprowadzic do braku miesiączki. Obawiam czy Trittico nie wypłynie jakos na trwałe niekorzystnie na moja płodność, np. na problemy z owulacją (teraz robiłam tempki i jakis ten skok temp. byl bardzo marny a i sluz tez nie najlepszy).

bardzo bardzo bardzo proszę o jakies komentarze...
akajka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 maja 2005, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez HonoratA » 13 maja 2005, o 17:12

Z takimi pytaniami powinnaś zwrócić się do dobrego ginekologa. A odnośnie cykli, dopóki nie będziesz się obserwowała, to nie będziesz wiedziała. Poczytaj linki Inn, o mirzeniu temperaturu, obserwacji śluzu, badaniu szyjki. Zacznij prowadzić kary obserwacji. To naprawdę pomoze! Łatwiej będzie ocenić, jaką długą masz fazę lutealną, kiedy w przyblizeniu jest owulacja, czy do niej dochodzi mozna sprawdzić badaniem USG w odpowiednich dniach cyklu. Łatwiej będzie powiedzieć czy możesz zajść w ciążę. I nie zamartwiaj się, uszy do góry! :P Trzymam za Ciebie kciuki!
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Re: dziwny przypadek

Postprzez kasiama » 13 maja 2005, o 19:03

akajka napisał(a): Cykle potem były krótsze (4 dni max) niż pred braniem proszków (5 dni) ale nie były tak bolesne jak przed braniem.

Odnośnie terminologii: z pewnością miałaś cykle dłuższe niż 4, 5 dni. Długość cyklu liczy się od pierwszego dnia miesiączki (i to one u ciebie tyle trwały) do ostatniego dnia przd kolejną miesiączką.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Re: dziwny przypadek

Postprzez akajka » 16 maja 2005, o 09:22

kasiama napisał(a):
akajka napisał(a): Cykle potem były krótsze (4 dni max) niż pred braniem proszków (5 dni) ale nie były tak bolesne jak przed braniem.

Odnośnie terminologii: z pewnością miałaś cykle dłuższe niż 4, 5 dni. Długość cyklu liczy się od pierwszego dnia miesiączki (i to one u ciebie tyle trwały) do ostatniego dnia przd kolejną miesiączką.



tak, to byla pomylka:)
pozdr.
akajka
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 maja 2005, o 16:17
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron