Teraz jest 2 maja 2024, o 21:03 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

choroba a badanie hormonów

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

choroba a badanie hormonów

Postprzez annie » 9 maja 2005, o 08:21

Witam, mam pytanko. Otóż gin skierował mnie na badania hormonalne w odpowiednich dniach cyklu, i jeden z tych dni wypada jutro, a ja mam coś, co jak sadzę jest zapaleniem gardła-wybieram sie do lekarza. No i nie wiem, czy choroba albo ewentualne leki które dostanę nie wpłyną na wyniki. Proszę o radę!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez Go » 9 maja 2005, o 10:31

Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że odpowiedź na Twoje pytanie zależy czy jesteś jeszcze przed owulacją czy już po. Bo jeżeli przed a choroba byłaby poważna, to owulacja mogłaby się przesunąć. Jeżeli obserwujesz się i miałaś taką sytuację kiedyś (tzn. że byłaś chora przed owulacją), to powinnaś wiedzieć jak Twój organizm na to reaguje. Ale z tego co wiem, to gdy się robi profil hormonalny, to oprócz badania poziomu hormonów w pierwszych dniach cyklu, termin ich badań uzależnia się od szczytu objawu śluzu, a śluz będzie się pojawiał w okolicach owulacji. Jak nie jesteś pewna, to może lepiej poczekać z badaniami do następnego cyklu, szczególnie z uwagi na ich koszt. Jeżeli juz zrobiłaś badania te z początku cyklu i byłaś wtedy zdrowa, to powinny być one miarodajne. Nie wiem czy coś pomogłam.....
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28

Postprzez annie » 9 maja 2005, o 12:13

To ma byc pierwsze badanie z trzech: w 3 dniu cyklu, 8 i 21. Więc zdecydowanie jestem przed owu, a biorąc pod uwagę, że mam dość długie cykle, to raczej jeszcze do niej daleko.Lekarka w przychodni powedziała, że raczej nie powinno być problemu, więc chyba jednak pójdę i dam się pokłuć. Zastanawia mnie jednak to, co napisałaś o dostosowaniu dnia badania do wystęujących objawów. Gin o niczym takim nie wspominał, choć mi po wizycie też to przemknęło przez główkę... :evil: Tym bardziej, że mam nieregularne cykle... Z drugiej strony, on to przecież wie - widział moje wykresy. Już nic nie rozumiem! Chyba zaryzykuje, jakby co to powtórzę badania, trudno. Dzięki za rade!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez Go » 10 maja 2005, o 13:41

Ja robiłam profil hormonalny w zeszłym roku i już dokładnie nie pamiętam, ale znalazłam swoje obserwacje z naniesionymi dniami badań. I tak z tego co mi się też przypomina i mam zaznaczone, to w pierwszych dniach cyklu, najlepiej chyba żeby to był drugi miałam oznaczyć poziom PRL, LH, FSH, E2 i Testosteronu. W jedenastym dniu cyklu (u mnie był to dzień pojawienia się śluzu rozciągliwego) poziom E2. I badanie poziomu progesteronu w drugim, szóstym i dziewiątym dniu po skoku temperatury. Możesz o to zapytać swoją lekarkę. Ale może jej chodzi o coś innego?
Go
Przygodny gość
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 listopada 2003, o 12:28


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron