Teraz jest 2 maja 2024, o 21:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

co jeśli chodzi o owulacje??

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

co jeśli chodzi o owulacje??

Postprzez AniaL » 7 maja 2005, o 18:40

Czy często zdaza sie nie występowanie owulacji w cyklach i co moze być przyczyną jej braku????

Czy mimo występowania oznak dni płodnych- (uniesiona szyjka macicy, śluz, ale niewielki wzrost temperatury) może owulacja nie wystapić??
Bardzo proszę o odpowiedzi??? I z góry za nie dziękuję :lol:

Aha jescze jedno na forum przeczytałam że sa jakies testy do zbadania czy owulacja nastapiła i kiedy (nie chodzi mi tu o usg jakie wykonuje lekarz) czy mogę dowiedziec się o nich coś więcej??
AniaL
Przygodny gość
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22 marca 2005, o 19:06

Postprzez annie » 7 maja 2005, o 19:40

Co do pyt drugiego, to informacje znajdziesz tutaj: http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=953 - tak, jest możliwe, że mimo objawów owulacji nie było. Też o tym nie wiedziałam!
I również jestem zainteresowana tematem!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez dzolka » 9 maja 2005, o 12:15

AniaL - wydaje mi się ze chodzi ci o "siusiane" testy owulacyjne. Są dostepne w aptekach (strasznie drogie!!!!!!!!), w internecie na Allegro (średnio drogie) lub na stronie www.testsforless.com (bardzo tanie mimo ze płacisz w dolarach). Robi się je w okolicach oczekiwanej owulacji, w godzinach popołudniowo-wieczornych, dziłają jak ciążowe - tzn gdy są pozytywne, pokazują dwie kreski. Pozytywny test owulacyjny jest informacją, ze jak owulacja ma wystąpić, to wystąpi w ciągu najbliższych 24-40 godzin. Ale i one nie dają ci stuprocentowej pewności, gdyż testy te wykrywają wzrost poziomu hormonu LH który, jak jest go dużo, wywołuje objawy owulacyjne (kłucie w jajniku, śluz, spadek temperatury). Jednak nawet wysoki poziom tego hormonu nie gwarantuje prawidłowej owulacji.
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez annie » 9 maja 2005, o 12:17

A co do pyt 1, to tak mi się przypomniało, ze w podręczniku chyba piszą, że może się zdarzyć jeden taki cykl na rok u zdrowej kobiety. No i w poprzednim pocie chodziło mi oczywiście o to, że cykl moze byc bezowulacyjny mimo wystąpienia wymienionych przez Ciebie objawów. :oops: Przepraszam za pomyłkę!
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

cron