Teraz jest 3 maja 2024, o 01:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

duphaston w ciąży

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

duphaston w ciąży

Postprzez jbasko » 30 kwietnia 2005, o 20:52

Witajcie dziewczyny!
jestem w 4 tyg. ciąży, dwa dni temu pojawiło sie lekkie plamienie i ból brzucha jak na okres, wzięłam nospę i Magnez i leżałam cały dzień(tak doradziła mi Pani Ginekolog z naszej stronki). Plamienie trwało może kilka sekund, później nic sie już nie działo. Później dowiedziałam, że takie plamienie się zdarza i wcale nie musi oznaczać czegoś złego.
Na drugi dzień poszłam do lekarza, mimo, ze plamienia nie było i przedstawiłam Pani ginekolog wynik badań hormonalnych sprzed 4 m-cy, który jest w porządku, Pani ginekolog zapisała mi Duphaston.
Zastanawiam sie czy słusznie, od wczoraj biorę, ale brzuch mam taki obolały, taki wrażliwy. Nie wiem czy to jest konieczne???
powiedźcie dziewczyny, czy jeśli mój progesteron jest w porzadku i nie potrzebuję wspomagacza, czy to mi może zaszkodzić jak bede to brac?
dzięki z góry
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez misiacz » 30 kwietnia 2005, o 23:49

To, że poziom progesteronu przed 4 miesiącami był ok, wcale nie znaczy, że teraz nie potrzebujesz "wspomagacza". Duphaston bierze wiele kobiet w ciąży (przypuszczam, żę obcecnie nawet więcej niż połowa), nie jest szkodliwy i nie masz się czego obawiać. A w tak wczesnym stadium ciąży lepiej dmuchać na zimne niż coś zlekceważyć. Moja siostra pierwszą ciążę poroniła w 6 tyg. (była bez "wspomagaczy"), a w drugiej brała Duphaston od "przed ciążą" do 4 mca, teraz jest już na początku 9. i z USG wynika, że córeczka jest dorodna i zdrowa :D
A ja dopiero myślę o ciąży i choć progesteron jest ok, to biorę Duphaston od kilku miesięcy, bo mam plamienia po miesiączce i podejrzenie endometriozy :cry: . W czerwcu-lipcu chcemy zacząć starania i gin już mi zapowiedział, że jeśli zafasolkuję, to na pewno będę musiała nadal brać Duphaston.

Nie martw się niczym i dbaj o siebie. Życzę Tobie i Maleństwu dużo zdrówka i dobrego samopoczucia :D :D :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez dzolka » 3 maja 2005, o 10:12

Podpiszę się pod tym, co napisała misiacz :-) Duphaston lub luteina to najczęściej stosowane leki we wczesnej ciąży. Ja jestem w 15 tc i nadal biorę luteinę, która zawiera wiecej progesteronu niż duphaston, a na początku ciąży brałam 4 tabletki dziennie bo też plamiłam. Myślę że te tabletki pomogły w tym, aby nie powtórzyła się sytuacja z pierwszej ciaży (miałam to samo co siostra misiacz :-() na pewno duphaston dziecku nie zaszkodzi a tylko moze pomóc, a wynikami badan się nie sugeruj, bo PRG może byc inny w każdym miesiacu, a ja brałam luteinę mimo że PRG jak na ciążę miałam ładny bo badałam w 7 tc. niczym się nie martw :-)
dzolka
Domownik
 
Posty: 457
Dołączył(a): 7 marca 2004, o 20:23
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Postprzez jbasko » 4 maja 2005, o 09:15

dzieki dziewczyny, że rozwiałyscie moje wątpliwosci, bo obawiałam sie, ze to może być niepotrzebne i zaszkodzic,pozdrawiam Was gorąco
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez kakoz » 4 maja 2005, o 09:47

Ja tez jestem na poczatku ciazy i biore duphaston. Zapisano mi go, kiedy kilka dni temu pojawilo sie krwawienie. Pani dr powiedziala, zeby brac conajmniej do 12tego t.c. Nie przejmuje sie wspomaganiem hormonalnym, raczej mam obawy czy na pewno ciaza sie utrzyma:(((
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

nagietek

Postprzez kakoz » 6 maja 2005, o 08:29

Dowiedzialam sie, ze z ziółek nagietek dziala przeciwporonnie. 2razy dziennie trzeba wypic napar. Pozdrawiam jbasko!
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jbasko » 6 maja 2005, o 10:33

dzięki Kakoz, tylko wiesz ja już mam takie mdłosci, ze nie wiem czy bym ziółka przełknęła, teraz jest jakiś kryzysowy moment, w ogóle nie mogę wchodzić do kuchni, nie wiele mogę jeść, bo tak mnie odrzuca od wszystkiego. Póki co biore ten Duphaston, troche pobolewa mnie brzuch, ale znajome, które rodziły mówią, że to na poczatku tak jest, że boli jak na okres. Czy Ciebie też boli Kakoz?
i w ogóle jak sie czujesz, który Ty jesteś tydzień ciazy teraz?
pozdrawiam
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez kakoz » 6 maja 2005, o 16:14

Jestem w 7 t.c. i tez mam mdlosci, ale nie tak okropne jak przy pierwszej ciazy. Nie przejmuj sie tym, potem apetyt wroci i organizm wyrowna straty. Nagietek pije oprocz a nie zamiast hormonow- za rada mojej pani gin. Nie jest taki zly :wink: Mam bole krzyza jak na okres. To tyle z objawow fiz. Jesli chodzi o psychike, to jest gorzej. Ciagle chce mi sie plakac i nachodza mnie obsesyjne leki, ze poronie. Wiem, ze trzeba myslec pozytywnie, duzo odpoczywac i polegiwac, nie nosic ciezarow itp. Musimu zaufac Bogu, ze wszystko bedzie dobrze. Nic wiecej nie mozna w tej sprawie zrobic.Trzymaj sie i Ty! Ktory tydzien?
kakoz
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 31 maja 2004, o 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jbasko » 10 maja 2005, o 08:24

czesć
ja mam poczatek 6 tygodnia, wiec jak wszystko pójdzie dobrze to będziemy mniej wiecej w tym samym czasie rodzić, trzeba się modlić :).
Pozdrawiam Cię i trzymaj się dobrze
jbasko
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 marca 2005, o 13:36

Postprzez Martelka » 10 maja 2005, o 20:10

Gartulacje Jbasko i Kakoz :) :!:
Trzymajcie sie zdrowo i pelne optymizmu.

[size=9]ps. Ja tez w poczatkowych tygodniach plakalam[/size]
Martelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 25 lutego 2004, o 14:30
Lokalizacja: k/Krakowa- Wielka Brytania


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron