Teraz jest 7 maja 2024, o 23:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Rozstępy

Forum pomocy - ginekologiczne problemy zdrowotne.

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Rozstępy

Postprzez Anita_T » 18 kwietnia 2005, o 10:39

Witam,
mam pytanko, moja siostra niedawno urodziła, ale po ciąży ma duże rozstępy, czy znacie jakiś sposób, żeby je choć odrobinę zmniejszyć?
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez gosieńka » 18 kwietnia 2005, o 11:12

Z tego co wiem same zbledną (choć nie znikną całkowicie)Szkoda,że nie stosowała jakiegoś kremu w czasie ciąży. Słyszałam, że oliwka dla niemowląt też jest dobra
gosieńka
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 11 stycznia 2005, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tygrysek » 18 kwietnia 2005, o 21:07

Mój sposób na rozstępy (po przytyciu, nie po ciąży, ale to wszystko jedno): po kąpieli nacieram obficie miejsca z rozstępami oliwką dla niemowląt i około pięciu minut masuję szorstką rękawicą. Efekt jest naprawdę zadowalający. Poza tym bardzo pomaga też peeling, najlepszy tani i niezawodny: do żelu do kąpieli dodaję po prostu trochę cukru i już. Wyczytałam te sposoby gdzieś na forum internetowym, nie bardzo uwierzyłam, a działają! :P Pozdrawiam.
tygrysek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 lutego 2005, o 16:45

Postprzez biedronka » 19 kwietnia 2005, o 09:52

Słyszałm wiel e ostrzeżeń przed masowaniem ciężarnego brzuszka szorstką rękawicą, ale nogi i pupę można (w tych miejscach też lubią się robić rozstępy). Ja narazie stosuję oliwkę i jest dobrze chociaż brzuszek nie za duży jeszcze, bo to 19 tydzień.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez fresita » 28 kwietnia 2005, o 18:45

ja polecam na brzuszek oliwke nivea a na pupe i bioderka krem, a wlasciwie masc FISSAN do kupienia tylko w aptekach(cena ok.19zl) :lol:
jestem w 30 tyg, oliwke stosuje od poczatku ciazy(bardzo szybko urosl mi brzuszek :D ) i jak na razie nie mam rozstepow na brzuszku, niestety pojawily sie bardzo nieoczekiwanie na pupie :twisted:
moj inny problem to cellulit, mam ogromny na biodrach i udach i pupie, a nigdy takiego nie mialam. na dodatek nie mozna nic stosowac :cry:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez biedronka » 2 maja 2005, o 08:59

W sprawie cellulitu, to ostatnio przeczytałam, że nie wszystkie preparaty szkodzą. Zaprzyjaźniona kosmetyczka powiedziała, że kosmetyki z serii Eris można stosować. Czytałam, że w składzie jest kofeina. Jednak kosmetyczka twierdzi, że nie przenika ona do łożyska więc można stosować. Sama nie wiem. Może ktoś z Was wie co na ten temat lekarze?
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez fresita » 2 maja 2005, o 09:30

czesc Biedronko
moja pani dr powiedziala, ze odradza stosowanie jakichkolwiek preparatow na cellulit, bo wlasnie zawieraja kofeine i ta podobno przenika do lozyska :evil:
powiedziala, ze po ciazy cellulit troche sie zmniejszy, bo powiekszajaca sie macica uciska uklad limfatyczny i dlatego robia sie grudki pod skora, wiec po ciazy pozostaje masowanie i stosowanie kremow oraz oczywiscie cwiczenia :D
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szlachetne zdrowie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron